Kloetinge verliest van elf ijzervreters Zaamslag haalt opgelucht adem na nipte overwinning op Serooskerke 6 SPORT HOOFDKLASSE B ZATERDAG Hoek zet zijn opmars in de hoofdklasse onverdroten voort. Ook Smitshoek wordt verslagen: 5-0. KARAKTERISTIEK v - /-, /**- 5V i-K^, .1 i door Jan Dagevos nieuw lekkerland - Op de dag dat de lente zich voorzichtig aan kondigde, liep Kloetinge een nat pak op. De Bevelandse formatie was zaterdag niet opgewassen te gen het spierballenvoetbal van Nieuw Lekkerland en leed een ont hutsende nederlaag: 3-1. De nederlaag tegen de nummer voorlaatst van de hoofdklasse B moet voor menigeen een eyeope- ner zijn geweest. Geholpen door aardige resultaten tegen Heine- noord (2-4) en ASWH (1-1) dacht een groot deel van de achterban dat Kloetinge de hele wereld zou aankunnen. Maar zaterdag zag een flinke delegatie van het be stuur dat de jonge honden nog niet zo ver zijn als wordt veron dersteld en dat er de afgelopen we ken misschien wel iets te luchtig is gedaan over het afhaken van routinier Corné Schilperoort. Een speler van zijn kaliber werd zater dag node gemist. Schilperoort kan als geen ander de wedstrijd lezen, zorgt voor stabiliteit en is de man van de ingevingen. Trainer Diederik Hiensch weet na tuurlijk wél wat voor vlees hij in de kuip heeft. Hij beseft dat de Nieuw Lekkerland-Kloetinge 3-1 (2-0). 23. Frank de Bruijn 1-0, 44. Frank de Bruijn 2-0, 84. Daan Es- ser 2-1 (strafschop), 90 (+4). Damiën Muller 3-1. Scheidsrech ter R. F. de Lima Schepens (Cu- lemborg). Gele kaart: Aart Veld hof, Björn Quartel, Maarten van Rosevelt (allen Kloetinge), Wil- lem-Paul van der Heijden, Erwin Groenendijk, Ashwin Bakema (allen Nieuw Lekkerland). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee (46. Niels van de Linde); Björn Quartel, Michel Maaskant, Sjors Lankhaar, Maarten van Rosevelt; Aart Veld hof, Roy Mulder, Daan Esser, Timo Jansen (65. Rogier Veenstra); Mark Schuit (35. Rick Mulder), Tom Blomaard. jeugd de toekomst heeft, maar rea liseert zich ook dat in de hoofd klasse ervaren sterkhouders geen kwaad kunnen. „We misten crea tiviteit", erkende de trainer. Nu speelde Nieuw Lekkerland het spel zaterdag ook slim. De ploeg zakte terug op eigen helft, zag Kloetinge vervolgens ver strikt raken in het eigen breiwerk om de opponent hierna bij de strot te grijpen. Het doel heiligde daarbij de middelen. Met mes scherpe tackles en lange ballen op de onverzettelijke spits Frank de Bruijn werd Kloetinge bestreden. In de 23e minuut leverde die tac tiek het eerste tastbare resultaat op. Bij een hoge bal leek Kloetin- ge-doelman Jaco van der Schee de bal te grijpen, maar spits De Bruijn gebruikte zijn ellebogen, won het duel en kon de bal tegen de touwen schieten. „Toen wist ik dat het een moeilijke middag zou worden", zei Hiensch, die tot over maat van ramp ook nog eens Mark Schuit met een teenblessure zag uitvallen. Het laatste restje creativiteit verdween uit de ploeg, Wat overbleef was een onzeker ge heel, waarbij lang niet iedereen het positiespel tot in de finesse be heerste. De opbouw verliep stro perig, kansen waren er nauwe lijks. Voor rust sloeg De Bruijn nogmaals toe. Na een te korte te rugspeelbal gooide hij zijn ziel en zaligheid in de strijd. Met succes. Doelman Van der Schee knalde de bal tegen het lichaam van de spits, raakte geblesseerd aan zijn hiel en zag de bal ook in het doel rollen: 2-0. Met Niels van de Linde voor de aangeslagen Van der Schee ging Kloetinge na rust op basis van op portunisme op zoek naar de aan- sluitingstreffer. Die kwam er pas in de 84e minuut toen Daan Es ser ten val werd gebracht in het strafschopgebied.De aanvaller schoot de toegekende strafschop via de vingertoppen van de keeper raak (2-1). Er waren hierna nog mogelijkheden op 2-2 via Tom Blomaard en invaller Rogier Veenstra, maar de bal ging er niet in. In blessuretijd strooide Damiën Muller nog wat meer zout in de wonde: 3-1. Clinckemaillie door Rudy Boogert hoek - Het was eigenlijk een kans loze bal. Van de zijkant speelde Smitshoek de bal naar het mid den en Guillaume Clinckemaillie ging in z'n eentje jagen. Appeltje eitje voor de verdediging. Toch? Nee, toch niet. De aanvaller van Hoek zag zijn hopeloos ogende jacht beloond. Hij ontfutselde de verdediger van Smitshoek de bal en zette Hoek op een 3-0-voor- sprong. Met een big smile ontving Clin ckemaillie na afloop de felicita ties. Hij scoorde uiteindelijk drie keer in het met 5-0 gewonnen treffen met Smitshoek. Daarmee viel een last van zijn schouders. „Ik moest me niet te veel focus sen op het scoren", vertelde Hoeks topscorer van vorig sei zoen (elf goals). „Dat was de laat ste weken het probleem." Zijn laatste doelpunt dateerde im mers al van begin oktober, uit bij RWH. Sindsdien stond hij elf duels droog. „Het voelt daarom extra lekker dat het nu drie keer is gelukt." In één klap tilde hij zijn seizoens totaal naar zeven treffers. Het was voldoende reden voor trainer Ken ny Verhoene om hem tien minu ten voor tijd een publiekswissel te gunnen. De 22-jarige Clinckemaillie er voer zijn productie als een belo ning voor het harde werken on- schil al op drie goals. Dat was vol ledig conform het wedstrijdbeeld. Vanaf het eerste fluitsignaal zette Hoek heel vroeg massaal druk op de bal en Smitshoek wist daar mee geen raad. Na ruim een kwar tier kwam Hoek op voorsprong. Thomas van Renterghem onder brak op de helft van Smitshoek de opbouw maar weer 's. Clincke maillie kon daardoor op avontuur op rechts en zijn voorzet kwam bij de eerste paal bij Jorrit d'Hae- der de nieuwe trainer. „In het be gin moesten we wennen aan zijn langere trainingen, maar het le vert wel wat op. Ik voel me steeds fitter worden. Ik ben bijvoorbeeld zes kilogram afgevallen en dat ver schil merk ik op het veld." Bijvoorbeeld bij zijn eenzame jacht op de 3-0. „Blijf erin gelo ven, zegt de trainer altijd. Er kan altijd iets misgaan." En dat gebeurde warempel. Na een uurtje kwam daarmee het ver- Peter Doens probeert met een sliding zijn directe tegenstander af te stop pen. foto Peter Nicolai door Aector Dooms ZAAMSLAG - De opluchting wa$ za terdag groot bij Zaamslag na de zwaarbevochten 1 -0-zege op Serooskerke. Het was van 3 novem ber (3-1-winst tegen Arnemuiden) geleden dat de Zeeuws-Vlamingen in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal een wedstrijd wonnen. „Het is de winst die telt", reageer de trainer Hubert van den Hemel zichtbaar blij na afloop. De opvolger van Ad Roovers pak te zijn eerste punten met Zaam slag, maar kon niet tevreden zijn over het vertoonde spel. „Het was slecht voetbal. De druk van het moeten winnen was groot bij de spelers." Van den Hemel wilde de slechte staat van het veld niet als excuus aanvoeren. „Dat gold voor beide ploegen." Aanvankelijk ging Serooskerke hiermee het beste om, maar Yan- nick Wondergem faalde tot twee keer toe in de afwerking. Bij Zaamslag was chaos troef in de verdediging. Joris Rademakers en Peter Doens maakten in het cen trum een onzekere indruk, ter wijl aan de linkerkant Koen Post en Mare de Haas aan alle kanten voorbij werden gelopen. De thuisclub kwam nauwelijks aan de opbouw van een aanval toe. Van den Hemel besloot na een half uur in te grijpen door Tom my Tissink voor De Haas in het veld te brengen. Tissink ging in het centrum spelen. Doens werd linkerverdediger, waar hij veel be ter uit de verf kwam en Post schoof door naar het middenveld. De omzettingen deden de ploeg goed. Zaamslag-spits Peter Diele- man had pech met twee schoten tegen de paal. De thuisclub start te na rust goed. Doens schoot na een prima actie net naast. Even la ter bediende Juriën Dam, die uit groeide tot de beste speler bij Zaamslag, met een steekbal Diele- man. De spits zette zijn ploeg op 1-0. Zaamslag kwam halverwege met tien man te staan, toen Mario de Fouw na een tweede gele kaart (dus rood) moest vertrekken. Serooskerke probeerde wat druk te zetten, maar de Zaamslag-doel- man Guido Vinke hield de nul Vast. Zaamslag-Serooskerke 1-0 (0-0). 54. Peter Dieleman 1-0. Scheidsrech ter: D. Alssema (Goes). Rode kaart: Mario de Fouw, na twee keer geel (Zaamslag). Gele kaart: Joris Radema kers, Peter Doens (Zaamslag). Alex de Visser (Serooskerke). Aantal toeschou wers: 150. De overige karakteristieken zijn: Arnemuiden - Bruse Boys 0-0. SSV'65 - Dauwendaele 6-0. Dennis Weijers 1-0, Richard Schouten 2-0 en 5-0, Pim Bruins 3-0 en 6-0, Jaimy Tims 4-0. Dinteloord - Heinkenszand 5-1. Mar- tijn Simonse 0-1 (strafschop), Danny Verhoeven (strafschop) 1-1, Sven Da- men 2-1 en 5-1, Pieter van Est 3-1, Willem van de Wegen 4-1. Zwaluwe - VCK 0-2. Richard Dek 0-1, Erik Goudt 0-2. Klundert - WC'68 4-1 (3-1). Kevin van Andel 1-0 en 3-1, Eric Fuanani 2-0, Bart Vane 2-1, Christian Fuanani 4-1. Duiveland- Oostkapelle 2-1 (1-1). 0-1 Anton Kruit 0-1, Massoud Osma- nie 1-1 en 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 79