het nu weer over schaatsen SPORT 5 INDIVIDUEEL GOUD VOOR SMEEKENS EN WUST Laurens van Lieren derde op NK Vierde plaats Van Coethem Negende titel op rij voor Li Jiao Herlings wint eerste Grand Prix Nancy van de Ven is goed op weg 3L_ MAANDAG 4 MAART 2013 De Nederlandse meerkamper Eelco Sintnicoiaas (midden) komt in Göteborg op de zeven onderdelen tot een puntentotaal van 6372 en wint daarmee goud. foto Jonathan Nackstrand/AFP koop van een huis en een teleur stellende slotwedstrijd van het schaatsseizoen niet relativeren. Hij sliep nauwelijks, werd 'kiere wiet', zag het allemaal niet meer zitten. Hoewel Groothuis er al lang weer bovenop is, wilde de sprinter zijn verhaal graag alsnog vertellen. Nu dat eruit is, het hoofd weer leeg, schaatst het vrijer, zou je zo denken. Maar Groothuis wilde geen link leggen tussen zijn open hartige verhaal en zijn medaille van zaterdag. „Nou, misschien dat het ergens een klein beetje heeft meegespeeld. Het is wel fijn dat ik hier niet slecht rijd, en mensen zouden kunnen gaan zeuren dat dat komt omdat ik mijn verhaal heb gedaan. Maar ik zie het zelf als twee losse dingen." De reacties op het interview stem den Groothuis tevreden. „Ik ben heel blij met hoe het verhaal ont vangen is, bijna zonder uitzonde ring positief. Daardoor voel ik me er heel prettig bij. Het is geen half verhaal, iedereen kan het terugle zen. Ik heb nog heel veel aanvra gen gehad om er over te praten, maar die heb ik allemaal afgewe zen. Niet omdat ik er niet meer over wil praten, maar nu wil ik eerst schaatsen." Dat deed de Gelderlander ook zondag in Erfurt. Hij won de 1500 meter in de B-groep en mag daar door komend weekeinde bij de wereldbekerfinales in Heeren veen proberen zich ook op die af stand te plaatsen voor het WK. „Ik voel me goed, maar dat heb ik wel vaker gedacht voorafgaand aan een wedstrijd. Nu klopte het. Mijn leverwaarden zijn nog altijd niet helemaal in orde door dat el lendige virus dat ik heb gehad, een soort Pfeiffer-variant. Dus al met al ben ik heel blij. Ik kari er nog steeds een heel mooi seizoen van maken." Schaatser Jan Smeekens was bij werelbekerwedstrijden in Erfurt weer eens de grote man op de korte afstand. Hij won dit week einde de beide races over 500 meter. Zondag deed de 26-jarige Sallander dat in een tijd van 34,96. Hij plaatste zich daarmee direct voor het WK afstanden in Sotsji. Het was zijn vierde zege op rij op de sprint en zijn vijfde in totaal dit seizoen in het WB-cir- cuit. Voor Ireen Wüst was er goud (1500 meter) en zilver (1000 me ter). Op beide afstanden plaatste ze zich daarmee voor het WK af standen. Wüst imponeerde zater dag met een baanrecord (1.55,61) vooral op de 1500. Wüst gaat nu op het WK vijf af standen, inclusief de ploegachter volging, rijden. Voor de 5 kilome ter werd de Brabantse aangewe zen, op de andere afstanden (op de 500 meter na) plaatste ze zich direct. Wüst won zondag met Marrit Leenstra en Diane Valkenburg de ploegenachtervolging. Het drietal kwam tot een tijd van 3.02,82 en bleef daarmee Canada en Polen voor. Oranje heeft nu ook de lei ding in het klassement van de strijd om de wereldbeker. De Oranje-mannen zegevierden za terdag al op de ploegachtervol ging. Sven Kramer, Koen Verweij en Jorrit Bergsma zetten een tijd neer van 3.45,21. Het drietal was daarmee een fractie sneller dan Zuid-Korea, dat in 3.45,33 over de finish kwam. Polen eindigde als derde in 3.45,79. UTRECHT Laurens van Lieren is in Utrecht op het NK indoor- dressuur derde geworden in de hoogste klasse, de Grand Prix. De ruiter van Stal Hexa gon uit Schore eindigde met de merrie Hexagons Welnet- ta achter Edward Gal met Next One en Diederik van Silfhout met Luxform's Po- pey. Van Lierens stalgenoot Thamar Zweistra werd vijf de met Hexagons Truman. In de Lichte Tour finishte Zweistra als vierde met Hexagons Zodinde. MIDDELBURG Brian van Goethem is als vierde geëindigd in de Om loop van de Houtse Linies. De wielrenner uit Sluiskil, die debuteert voor de forma tie van Metec, zat in de kop groep van vijf, die het pelo ton voorbleef. Bart van Haaren (Koga) won. Pim van der Swaluw (Bee- bikes) werd derde in een mountainbike wedstrijd voor junioren in Assen. Thij- men van de Vreede werd derde bij de mannen. ZWOLLE Tafeltennister Li Jiao heeft zondag in Zwolle haar ne gende nationale titel op rij in het enkelspel veroverd. Ze won in de finale met 4-1 van Li Nan Sun. Li Jiao komt hiermee dicht in de buurt van de reeks van Bettine Vriesekoop, die in het verleden tien titels op rij won. Zij werd in totaal veer tien keer Nederlands kam pioen in het enkelspel. LOS Al L Zelfs met een zere knie en een beurs bovenbeen is Jef frey Herlings onverslaan baar in de motorcross. De achttienjarige wereldkampi oen in de MX2 won zaterdag in Qatar de eerste Grand Prix van het seizoen. In die superfinale nam Her lings het op tegen de top pers uit de zware klasse MXi. Hij werd daarin zeven de plaats overall en eerste bij de MX2. HEERDE Motorcrossster Nancy van de Ven heeft zondag de eer ste stap gezet richting kwali ficatie voor het Open Neder- lands'Kampioenschap (ONK). De Vlissingse rijd ster werd in Heerde acht tiende in de eerste kwalifica tiewedstrijd. Als ze komen de zondag in Son en Breugel bij de eerste veertig rijdt, mag ze deelnemen aan het ONK, dat een week later aan vangt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 78