Ate de Jong raakt streekgenoten met film 50% korting mam 1 ZEEUWS-VLAANDEREN 17 WD Terneuzen in rol 'waakhond' Speciale aanbieding 12:58 gratis Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc HTC Desire C t.w.v. 209,- gratis Hennepkwekerij Literaire projecten Voorleesfeest in bieb Lastige cafébezoeker vodafone 24 maanden op een abonnement én een gratis LG Optimus L7 Vodafone Voordeel Web t.w.v.C 299, Voor vragen en meer informatie bel 0900-0603 0/ MAANDAG 4 MAART 2013 De in Aardenburg geboren regisseur en filmproducent Ate de Jong was present bij de vertoning in Oostburg van Het Bombardement, foto Peter Nicolai door Henk Boot OOSTBURC - De laatste snikken in de zaal zijn nog hoorbaar. De aftite ling begint. En dan, dan klatert het applaus spontaan door het Ledel- theater. Als eerbetoon aan een be roemde zoon uit de streek, filmre gisseur Ate de Jong, maker van Het Bombardement (op 14 mei 1940 op Rotterdam) met zanger Jan Smit in de hoofdrol. De Jongs wieg stond in 1953 in de Peurssensstraat in Aardenburg, waar zijn oudere zus Joukje nog altijd woont. Zij was het die ex ploitant John Bolsius van het Le- deltheater in Oostburg op het idee bracht. „Of ik Het Bombarde ment ook in Het Ledeltheater ging vertonen? Ik zeg: dat doe ik, als jij zorgt dat Ate daar dan bij aanwezig is." Dat verzoek was niet aan dovemansoren gericht. Ate stemde toe. Maar de eerste af spraak moest hij laten schieten wegens een verblijf in Engeland. Gisteren om 14 uur was het dan zover. Tweehonderdtwintig bezoe kers hingen aan zijn lippen, toen Ate voorafgaand aan de film het publiek figuurlijk een kijkje ach ter de schermen gunde. „Ik denk dat ik een van de weini ge Nederlanders was, die Jan Smit niet kende, toen zijn naam werd genoemd als kandidaat voor de hoofdrol", aldus De Jong, die ja renlang in het buitenland vertoef de. Het klikte echter wonderwel tussen hen beiden. „Zelden zo'n optimistisch mens ontmoet." Smit had als zanger camera-erva ring, maar van acteren had hij geen kaas gegeten. De Jong ont fermde zich persoonlijk over het Volendamse talent en liet hem teksten repeteren, terwijl hij met een batje een pingpongballetje hoog moest houden. Met als doel hem zo naturel mogelijk te laten spreken. „Iemand die bereid is zichzelf belachelijk te maken heeft het in zich een goed acteur te worden." De Jong onthulde dat de scènes niet alleen waren opge nomen in het op het oude Rotter dam lijkende Hongaarse Boeda pest („daar dwarrelt het stof van de explosies nog neer"), maar ook in Axel en Damme. Na afloop nam De Jong dankbaar de felicita ties van het publiek in ontvangst voor de duurste Nederlandse film ooit. Hij signeerde het fotoboek van de film. Ook de destijds in Rotterdam geboren Aardenburgse Henny van Helden stond in de rij. „Hopelijk heeft alles nu een goeie plaats gekregen en is het Bombar dement nu echt voorbij", schreef hij. „Ik ben ontroerd", sprak ze. TERNEUZEN - De WD in de Terneu- zense gemeenteraad wil exact we ten hoe het zit met het hondenbe- leid in de gemeente. De WD vraagt zich af wat er ge beurt met de opbrengst van de hondentax en hoeveel geld de ge meente kwijt is aan kosten die verband houden met het honden- bezit. Op de website van de ge meente valt daarover niets terug te vinden, aldus de WD. Dat strookt niet met een advies van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten naar aanleiding van een uitspraak van het hof in Den Bosch. Die stelde dat hondenbe lasting die uitsluitend wordt gehe ven als bijdrage aan de algemene middelen, in strijd is met het ge lijkheidsbeginsel. Dat kan ook in Terneuzen gedoe geven met be- zwaarmakende 'hondenbaasjes'. HULST Bij een onderzoek in een wo ning aan de Oude Polderstraat in Hulst is vrijdagavond een hennepkwekerij aangetroffen. Ruim zeventig hennepplanten en kweekapparatuur zijn in be slag genomen en vernietigd. De bewoonster van het pand is aangehouden. ZEEUWS-VLAANDEREN Tot en met 24 april worden in diverse bibliotheekvestigingen in Zeeuws-Vlaanderen literai re projecten gehouden voor de groep 1 en 2 van het basisonder wijs. Het doel is de kinderen spelenderwijs kennis te laten maken met taal. HULST In de bibliotheek van Hulst is vanochtend, maandag, een voorleesfeest voor kleuters van De Ark, De Brug en De Rey- naert. Het prentenboek staat centraal. Er wordt naast voorge lezen ook gedanst en gezon gen. De sessies zijn om 9,10 en 11 uur en duren drie kwartier. HULST Een Terneuzenaar (24) is van vrijdag- op zaterdagnacht opge pakt in Hulst. Hij was lastig en is uit een café aan het Cornelis de Vosplein gezet. Daarna gooi de hij, aldus de politie, met ter rasstoelen en smeet een asbak naar een cafémedewerker. ,.ll f 1010AM CL *ê0 Min SMS Internet Normaal Actie 02/3:3/2012 TUE 4,3 inch 3 IPS touchscreen I 60 40 200 Mb €#},- 120 80 200 Mb €>S,- 180 120 300 Mb €>«5,- €15,- €17,50 €20,- Android4.0 Vodafone Voordeel Web Android 4.0 3,5-inch touchscreen Beats Audio 5 Mp camera A rp £3 Zie website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen. GtW 00UOG U* UWW HWSUS Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbon den. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72