Dermateam opent eerste vulva-spreekuur 'Omscholing? Goed dat ik dat nog hoor.' Koen Harlaar van C1000 Kapelle beste supermarktondernemer JOBBEURS KANAALZONE De Jobbeurs in Gent trok zaterdag zo'n tweeduizend werkzoekenden. Eén op de drie kwam uit Nederland. 14 ZEELAND Duikboten MAANDAG Het West-Australi sche Perth is een stad met 1,83 mil joen inwoners. In het centrum staan veel grote moderne gebouwen. Een ervan is de staatsbiblio theek. Bij de ingang tref je een boekwinkel aan, waar ze niet al leen nieuwe boeken verkopen, maar ook de afgeschreven exemplaren van de bibliotheek. Er was een apart schap over de stad, de geschiedenis, de rivier The Swan met zijn zwarte zwa nen, en over Fremantle, een mooi stadje met oude huizen en winkels met gietijzeren de coraties aan de portico's die voor schaduw zorgen. Ik bladerde wat door een boek met luchtfoto's van de haven toen een man naast me kwam staan. Hij wees naar een grijs passagierschip met zwarte schoorstenen dat aan de kade van Fremantle lag. „Dat is de Johan van Oldenbar- nevelt", zei hij. „Daar ben ik als jongen nog op geweest". Op de een of ander manier dacht hij dat ik uit Nederland kwam. Ik wees naar een rijtje duikbo ten op de foto. Ze lagen als gro te sigaren naast elkaar. „Dat zijn geen Nederlandse duikbo ten", zei hij, „maar die hadden er wel gelegen." Ik wist dat er tijdens de Twee de Wereldoorlog in Fremantle duikboten waren gestationeerd die in Vlissingen en in Schie dam waren gebouwd. En dat niet alleen, ze hebben daar ook nog flink gevochten, al waren ze oud en krakkemikkig. De man, die Mike heette, vertel de daarop dat er in zijn jeugd nog twee wrakken van duikbo ten op het strand hadden gele gen en dat hij daar wel op ge speeld had. Of het in Vlissingen gebouwde schepen waren, wist hij niet te vertellen, maar het zou best kunnen. Ze waren 'out of date'. Hij wist nog wel een van de wrakken te liggen. Het kon wel eens een van de in Vlissingen gebouwde onderzeeërs ge weest zijn waarmee het treurig afliep. Het schip werd versleept, de ka bel raakte los en zo ging de duikboot, de KIX, gewoon ten onder. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - De polikliniek van Dermateam heeft sinds 1 maart een vulva-spreeküur, waarin een dermatoloog samen met gynaeco loog Noordam van ziekenhuis Lie- vensberg in Bergen op Zoom vrouwen behandelt met klachten van de vulva (uitwendige ge slachtsdelen). Naar deze vorm van zorg is veel vraag, maar de drempel om daad werkelijk hulp te zoeken kan hoog zijn. Vaak lopen vrouwen ja renlang rond voor ze een arts be doeken, waarna het nog eens lang kan duren voor een diagnose ge steld wordt en de klachten verhol pen zijn. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Vulvapathologie worden vrouwen die op een vul- valpoli gezien worden door zowel een dermatoloog als een gynaeco loog vaak snel aan de juiste diag nose en behandeling geholpen. De verwachting is dat Derma team komend jaar 25 procent meer omzet draait, mede dankzij de komst van ADRZ-dermatolo- gie Annemie Galimont. Zij zette in het ADRZ belangrijke ontwik kelingen in gang als de poli's voor moeilijke wonden, eczeem en huidkanker. Voor de behandeling van huidkanker en voorstadia daarvan zijn bij Dermateam twee operatiekamers, daarnaast wordt met laser en fotodynamische the rapie behandeld. Vorig jaar werden ruim 11.000 pa tiëntencontacten geturfd, vijftien procent méér dan begroot was. Vanwege de goede zorg heeft Der mateam van de zorgverzekeraar, tegen de heersende trend in, toe stemming gekregen verder te groeien. In september 2011 vestigde de kli niek voor huidziekten Derma team zich aan Park Veldzigt in Middelburg. Initiatiefnemers wa ren de dermatologen Werner Ha- bets (tot dan ADRZ) en Dick van Gerwen van ziekenhuis Lievens- berg in Bergen op Zoom. Derma team heeft een samenwerkings verband met Lievensberg. Nog in 2011 werd in het Vlissingse ver pleeghuis Ter Reede een 'buiten poli' geopend. In januari van dit jaar ging de polikliniek van Der mateam in Goes open. Inmiddels biedt Dermateam werk aan acht tien personen. In de polikliniek in Middelburg werken nu vier dermatologen en één basisarts. Er zijn plannen om het huidige team van dermatolo gen verder uit te breiden. Derma team heeft ook een huidtherapeu te in dienst, die met behulp van de modernste lasers huidproble men behandelt, met of zonder me dische indicatie (om cosmetische redenen). Verder is er een spreek uur voor mensen met spataderen en chronische wonden, waarbij ook vaatchirurg Tim Bikkers be trokken is. Op een vulva-poli worden vrouwen sneller aan een diagnose en de juiste behan deling geholpen. De Jobbeurs Kanaalzone Gent-Terneuzen trok zaterdag zo'n tweeduizend bezoekers, foto's Peter Nicolai Jobbeurs Gent door Ondine van der Vleuten GENT - Zaterdag, 11 uur. Bij het ge bouw van het Havenbedrijf in Gent staan de auto's nog net niet dubbel geparkeerd, zo druk is het op de jQbbeurs Kanaalzone Gent-Terneuzen, die voor de ze vende keer gehouden wordt. De kentekenplaten spreken boekde len: een op de drie is Nederlands, een ongekend hoog aantal in dë geschiedenis van de Jobbeurs. Martijn Lauwers uit Hulst is een van hen. Met ingang van morgen is hij zijn baan bij Neckermann kwijt, dus komt hij - op aangeven van het UWV - hier maar eens kij ken. Veel verwacht de Hulstenaar er niet van. De Kanaalzone, dat zijn toch industriële banen? Sluit niet bepaald aan bij zijn arbeids verleden, geeft Lauwers aan. Waarmee direct een van de meest voorkomende misverstanden over de Gentse Jobbeurs geïllustreerd is, zegt Alain Dufait van de Kring Stefan Schout uit Middelburg: „Ik had een andere opzet verwacht." Stefan Schout verloor begin dit jaar zijn baan bij Thermphos. „Ik las over de Jobbeurs in de PZC", vertelt de 36-jarige Middelburger, die het na een uur rondkijken en vier stands voor gezien houdt. De opzet verbaast hem enigszins. „Het is wat onoverzichtelijk, vind ik. Ik had meer verwacht dat bij de stands een overzicht van de va catures bij die werkgever zou staan, zodat je zelf kon kijken of er iets bijzat dat je aansprak. Maar KAPELLE - De brancheorganisatie van supermarkten Het Vakcentrum heeft Koen Harlaar van C1000 Har laar uit Kapelle verkozen tot beste supermarktondernemer van de pro vincie Zeeland. Harlaar mag zich de komende twee jaar de beste zelfstandige on dernemer in 'foodretail' noemen. De ZO2Z Award, die de provincia le winnaars krijgen, is mede be doeld om te laten zien dat achter landelijk bekende winkelformu les zoals C1000 vaak zelfstandige en onderscheidende onderne mers zoals Koen Harlaar schuil gaan. De provinciale winnaars ge ven blijk van een duidelijke visie en hechten veel waarde aan de mening van hun klanten en mede werkers. Harlaar scoorde boven- dat werkt hier niet zo. Je komt bij een stand, geeft je cv af, hebt een kort gesprekje waarin zij zich voorstellen en dan is het: U hoort nog van ons." Heeft hij al het si- de-event bezocht, waar informa tie gegeven wordt over bij- en om scholing, en tips voor een beter cv? „Omscholing? Side-event? Waar is dat dan? Weer ergens an ders? Nou, daar ga ik dan maar naar op zoek. Goed dat ik dat nog hoor. Ik was bijna weg." matig goed bij zijn klanten en is zeer betrokken bij de lokale ge meenschap. Harlaar maakt nog kans op de titel beste supermarkt van Nederland. De komende maanden worden de provinciale winnaars nog eens langs de meet lat gelegd. Op 28 mei - de Dag van het Vakcentrum - wordt bekend gemaakt wie de nationale ZO2Z Award gewonnen heeft. R3 Wim Hofman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69