Togo verlaat met goed gevoel de tweede klasse Nederlands korfbalteam oefent voor derde keer in vier jaar tegen Zeeuwse selectie SPORT 13 Volleybalteams WS'92 verliezen FM Sranang in slotfase onderuit 's Lands Welvaren speelt gelijk Van Anrooij tweede in Beach Challenge Beilo na olympisch kampioen tweede MAANDAG 4 MAART 2013 Tjoba-korfbalster Esmee Walraven (links) wordt op de huid gezeten door Wilma de Ridder van TOP. foto's Lex de Meester zei Maljers, die alle scenario's goed had bestudeerd, „kan het nog zo zijn dat we met meerdere ploegen voorlaatste worden. Dan zullen we eerst moeten uitmaken wie er zevende wordt en daarna volgt dan nog die beslissingswed strijd. We weten dus nog niet hoe lang ons zaalseizoen gaat duren." Scores TOP: Anita de Ridder 5, Remco Bezemer en Jeanine Marijs 4, Peter van Belzen, Corné Beze mer en Wilma de Ridder 2. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 5, Geerten van Moolenbroek 3, Esmee Walraven en Niels West maas 2, Demi Mondeel 1. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Het Nederlands korfbalteam oefent eind april voor de derde keer in vier jaar tegen de Zeeuwse selectie. Net als in 2012 zal dat in de week zijn na de finale van de Korfbal League in Ahoy. Die is op 20 april. Ko Crucq, de trainer van de Zeeuwse selectie, is al maanden bezig om Oranje weer naar Zee land te halen. Zaterdag kon hij ein delijk melden dat bondscoach Jan-Sjouke van den Bos op het ver zoek is ingegaan. Of op dinsdag 23 of woensdag 24 april gespeeld gaat worden, is nog niet helemaal dui delijk. De geplande locatie is Goes. Oranje onder 21 jaar speelt in het voorprogramma tegen een ander Zeeuws gelegenheidsteam. Crucq zal daarom twee teams van twaalf korfballers formeren. Voor de ploeg die tegen Nederland onder 21 jaar speelt, hoeft hij geen reke ning te houden met een leeftijds grens. Zowel in 2009 als in 2012 werd de Zeeuwse selectie niet wegge speeld door Oranje. In 2009 ver loor de provinciale ploeg met 24-16, in 2012 met 29-17. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - In de strijd om de tweede plaats in de eerste klasse E gingen de korfballers van het Mid delburgse Swift onderuit bij RWA. In de eerste klasse D was Fortis hekkensluiter Velocitas maar nipt de baas. De Souburgse ploeg heeft nu nog een waterkansje op de titel. In de tweede klasse won Togo voor de eerste keer dit seizoen, maar toch degradeerde de Goese ploeg. Fortis-Velocitas 13-12: De 10-3- voorsprong bij rust suggereerde dat hekkensluiter Velocitas een pak slaag ging krijgen van Fortis. 'Hoe anders pakte het uit! Na rust stapelden de Souburgers slordig heid op slordigheid, terwijl Veloci tas ineens met scherp schoot. Daardoor kroop Fortis door het oog van de naald. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Pa trick Koppejan 4, Jordy Sleijpen 2, Joy ce Schoonaard en Rachel Verhagen 1. RWA-Swift 16-14: De prestige- strijd om tweede plaats in de eer ste klasse E ging verloren voor Swift. Na een aantrekkelijke eer ste helft (12-11) volgde een weinig verheffend tweede halfuur. Beide ploegen verzandden in machtelo ze aanvallen. Scores Swift: Richard Geldof, Vera Kuiper en Eefje van de Berg 3, Kris Huisman en Joren Gillissen 2, Naomi Zuidweg 1. Togo-Oranje Nassau 13-10: Togo, een kat in het nauw, speelde een puike partij. Na 5-0 en 7-4 drong de Vlaardingse tegenstander nog wel aan, maar na de 10-10 trokken de Goesenaren de winst naar zich toe. Desondanks degradeerde de ploeg na één jaar in de tweede klasse weer naar de derde klasse. Concurrent DVS'69 won name lijk eveneens. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 4, Marianne van Delsen en Niek Meer man 3, Jan-Willem van Nieuwenhuijze 2, Anouk Hazelaar 1. Vios-Blauw Wit 13-14: Tot aan de rust (6-4) liet derdeklasser Blauw Wit zich verleiden om mee te gaan in het gezapige tempo van Vios. De korfballers uit Kloetinge wisten wel dat ze beter waren, maar drukten dat niet uit in cij fers. In de tweede helft schroef den de gasten het baltempo op, waardoor ze steeds beter in de wedstrijd kwamen. Pas in de laat ste vijf minuten nam Blauw Wit een voorsprong. Scores Blauw Wit Bastiaan Rijk 7, An- nemarijne Holl 3, Ivo Flipse, Marco de Jonge en Danny Hoogstrate 1 Ondo-DSO 14-.18. Scores Ondo: Ro nald Wisse en Thomas Mesu 5, Rob bie Mesu 3, Annemieke Toerse 1. Stormvogels-Scheldevogeis 18-7. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 8, Niek Peene 3, Marit Kleinepier en Sander Koole 2, Sander Verrijzer, Francky Koole en Sabine Minderhoud 1. Seolto-Good Luck 12-11. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 3, Tim- me Provoost, Ralf Dourlein en Tom Harthoorn 2, Marielle Francke, Daisy Verkerk en Chris Mol 1 VLISSINGEN Beide standaardteams van WS'92 verloren in de volley balcompetitie met 1-3 van De Burgst. De mannen WS'92 wonnen alleen de tweede set met 25-17. In de overige drie kwam de derdedivisionist niet goed uit de verf. De Walcherse formatie be zweek onder de servicedruk van De Burgst. De vrouwen, die uitkomen in de promotieklasse, red den na drie setnederlagen de eer in de vierde set. Die wonnen ze met 25-15. BERKEL ENSCHOT In de strijd om promotie lie pen de zaalvoetballers van FM Sranang andermaal ave rij op. De Goese topklasser ging in Berkel Enschot on deruit tegen Be'79 (8-6). Kort voor tijd leidde FM Sranang nog met 5-6. Met drie treffers op rij trok Be'79 alsnog de zege naar zich toe. Voor Sranang scoorden Yordi Matondo, Ugur Kah- veci en Attila Cavus (allen 2X). SAS VAN GENT De derby in poule drie van de derde divisie tussen 't Bierwinkeltje en 's Lands Welvaren kreeg geen win naar (4-4). Voor de pauze won Joke Breur van Sylvia Eckel en leed Arie Vink een nederlaag tegen Tonny van Iwaarden. Na de pauze was Ronald van Geyt met gering verschil thuisspeler Cees Wissel de baas. Op de ande re tafel rekende René Kuc- zorra ('t Bier winkelt je) op indrukwekkende wijze af af met Luc Peeters. KNOKKE Lindy van Anrooij uit Ka- pelle is zondag tijdens de Beach Challenge in Knokke als tweede geëindigd. De zestienjarige mountainbike ster van Beebikes Nutswerk moest bij de vrouwen alleen de achttienjarige Belgisch kampioene Alice Franke voor zich dulden. De wedstrijd ging over het strand en ging over 32 kilo meter. ABU DHABI Vlissinger Cesar Beilo is tij dens de triatlon short distan ce in Abu Dhabi als tweede geëindigd. Dat deed hij in 3.25.34 uur. Hij eindigde ach ter olympisch kampioen Alistair Brownlee. Hét onderdeel bestaat uit 1,5 kilometer zwemmen, 100 ki lometer fietsen en 10 kilome ter hardlopen. In 2011 was Beilo nog winnaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67