Sander Ouwerkerk heeft er vier goed SPORT 11 ir Klassement aantal goed Nieuw Lekkerland - Kloetinge x O Hoek - Smitshoek (x) Sliedrecht-Terneuzense Boys (x) GPC Vlissingen- VVCZ SSV'65 - Dauwendaele Tholense Boys - MZC'11 Walcheren - Veere GOES - UDI'19 JEKA-Vlissingen i x 10 Unitas'30 - Zeelandia M'burg Philippine - Hontenisse Q x MAANDAG 4 MAART 2013 n Den Helder Kings, foto vi-images/Jan Kok voegt hij er snel aan toe. „Het gaat erom hoe je je verhaal verkoopt. Ie moet als coach jouw idee als een soort marketingidee aan de groep verkopen. Je moet peilen of ze eraan willen. Zo ja, dan kun je verder. Het heeft geen zin om linksaf te gaan als het team rechts af wil." De Bruin besefte wel meteen dat het een onmogelijke opgave is om Wiel volwaardig te vervangen. „Ik loop ook al lang mee in de sport, maar Randy weet veel meer. Hij heeft collegebasketbal gespeeld in Amerika, is coach geweest van een collegeteam, was assistent- coach bij de LA Lakers... Hij is zó ervaren." Wiel gebruikte tal van aanvalspa- tronen tijdens de wedstrijden. De Bruin besloot de zes belangrijkste over te houden en voegde er zelf nog twee aan toe. „Al die aanvals- ideeën van Randy kan ik nooit al lemaal leren in een paar weken. Ik heb het aantal dus beperkt tot minder dan tien. En die heb ik nu goed in mijn hoofd zitten en kan ik goed overbrengen tijdens de trainingen en wedstrijden." Rotterdam Basketbal College is - zoals de naam ook zegt - een op leidingsclub. De meeste spelers zijn studenten. „Die zijn allemaal aan een leerproces bezig", vertelt De Bruin. „Ze krijgen nu al bij ons de kans aan het eredivisieni veau te wennen, zodat ze later naar een topclub of het Neder lands team kunnen doorstro men." De ploegen* die strijden om het landskampioenschap, beschikken over een keur aan Amerikanen. Bij Rotterdam Basketbal College zitten er slechts twee: Anthony Miles en Cameron Echols. Daar naast hebben ook Matthew Ot- ten, een geroutineerde Britse Ne derlander, en Daniel Jones, die veertig keer voor Oranje uit kwam, de nodige ervaring. „Omdat we een opleidingsinsti tuut zijn, voelen we hier niet echt de druk om te presteren", vertelt De Bruin. „We proberen uit een minimaal budget een maximaal rendement te halen. Maar het is niet realistisch om de play-offs te bereiken. Hadden we een grote sponsor, dan lag de zaak anders. Nu zijn we al blij dat we topsport kunnen bedrijven en we hopen natuurlijk dat we die talentvolle jongens zo lang mogelijk kunnen behouden." Rotterdam staat na 28 speelron des laatste met vier punten. Eén overwinning werd geboekt onder Wiel, de tweede onder De Bruin. Zaterdag was de hekkensluiter dicht bij de derde zege. Thuis werd met 72-73 verloren van Den Helder Kings. De manier waarop dat gebeurde, was zuur. Twee vrije worpen in de slotseconden deden de ploeg de das om. door Koen de Vries MIDDELBURG - Voor het eerst sinds begin december konden alle Zeeuwse voetbalploegen weer eens het veld in voor een competi tiewedstrijd. Bijkomend voordeel was dat ook de PZC-toto weer eens*gespeeld kon worden. Sander Ouwerkerk stond voor een moeilijke opgave. Hoe kon de speler van Zeelandia Middelburg weten hoe de clubs de extra lange winterstop hadden overleefd? Zeker van de lager spelende clubs kon hij nauwelijks weten hoe het met de vorm was gesteld. En dat was aan het resultaat te zien. Ou werkerk kwam tot slechts vier goede voorspellingen. Alleen Hoek-Smitshoek, Sliedrecht-Ter neuzense Boys, SSV'65-FC Dau wendaele en het duel van zijn ei gen ploeg tegen Unitas'30 had hij goed. Dat hij er bij Nieuw-Lekker- land-Kloetinge, GPC Vlissin- gen-WGZ en Jeka-Vlissingen naast zat, viel hem niet te verwij ten. Bij die wedstrijden kwamen verrassende resultaten uit de bus. Philippine-Hontenisse, Walche- ren-Veere, Goes-UDI'19 en Tho lense Boys-MZC'i waren ontmoe tingen tussen clubs die elkaar in de ranglijst weinig ontliepen. Ou werkerk plaatste zijn kruisje steeds in het verkeerde vakje. Logisch gevolg was dat hij in het Veel trainers hanteren de regels die in het voet bal gelden. Maar Art Langeler komt uit het onderwijs en denkt niet in dogma's. Als ik iets be langrijks thuis hebdan kan ik daar een dagje vrij voor krijgeh. Krijg jij toch ook van je baas? PEC-routinier Arne Slot in de Volkskrant. Ik lees allerlei verhalen over jongens die misschien weg willen. Snap ik niet. Die gasten zijn een jaar of twintig. Ik zou zeggen: spreek met elkaar af nog twee jaar te blijven, wordt samen kampioen en ga dan je eigen weg. Feyenoord-clubicoon John de Wolf in Voet bal International. Als er twijfels zijn over mijn functioneren, dan ben ik niet de moeilijkste. Dan stap ik zo in mijn auto en rij ik terug naar Nederland. Foeke Booy, trainer van de Belgische hekken sluiter Cercle Brugge, in het Algemeen Dag blad. Nee hoor, Seedorf praat niet teveel. Hij is welkom om over alles te discussiëren. We hebben zijn hulp hard nodig. Oswaldo de Oliveira, trainer van Seedorf bij het Braziliaanse Botafogo, in de Volkskrant. Nu denk ik: Ik wil eigenlijk helemaal niet stoppen. Zolang ik geen signalen krijg dat ik een ouwe, zu re bok aan het worden ben, is dit leven eigenlijk nog veel te leuk om iets anders te gaan doen. Voetbaltrainer Guus Hiddink in gesprek met Voetbal International. Het beviel me zeer dat Guardiola vanaf dag één zei: 'Bayern is mijn club, dat is mijn filosofie, met dat elftal kan ik succes boeken. Karl-Heinz Rummenigge, algemeen direc- teur van Bayern München, tegenover TZ. Brussel is geen Almelo, met dat ene restaurant en die twee winkels. Voetballer Samuel Armenteros in Het Laat ste Nieuws. Hij verkaste van Heracles Alme lo naar het Belgische Anderlecht. x juiste uitslag O goede voorspelling O foute voorspelling Alex Andeweg (SKNWK) 8 Corné Langendoen (AZW) 8 Hilbert Brinkman (Smerdiek) 7 Reinbert Broos (Koewacht) 7 Marcel Rooze (Lewedorpse Boys) 7 Ned de Looze (Breskens) 6 Thijs Roovers (Arnemuiden) 6 Alexander Bom MZVC5 Sander Ouwerkerk (Zeelandia M'burg) 4 Meivin van Ast (Brouwershaven) 4 Jorn Elenbaas (SPS) 4 Jimmy Fens (Kruiningen) 4 Marc Raas (Luctor'28) 2 algemeen klassement in de onder ste regionen terecht kwam. Alex Andeweg en Corné Langendoen blijven de koplopers met acht goe de voorspellingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65