Smerdiek overklast Chrislandia bij begin derde periode Vlissingen onderuit bij hekkensluiter r4 8 SPORT Walcheren verslaat Veere in topper in de derde klasse A, waardoor de titelstrijd nog open ligt. ff Van Baaien direct weg in Hansweert Groene Ster 2 stunt tegen titelkandidaat door Klaas Verspoor MIDDELBURG - De voetballers van Smerdiek zijn goed begonnen aan de derde periode in de vierde klas se B. Ze wonnen zaterdag met 5-0 van Chrislandia. SPS verloor geheel onnodig met 1-0 van ZSC'62 en Stavenisse onderging thuis tegen Vrederust hetzelfde lot. Smerdiek-Chrislandia 5-0: De eerste helft was niet best. Smer diek kwam na een half uur via Eduard de Rijke, die zich in bui tenspelpositie bevond, op voor sprong. Vlak na het begin van de tweede helft tekende Dennis Moerland na een mooie aanval voor de 2-0. Daarna kwam Chris landia een paar keer voor de goal van Alex Stoutjesdijk, maar de doelman van Smerdiek voor kwam tot twee keer toe de aan- sluitingstreffer. Een kwartier voor tijd gooide invaller Andreas Vroeg- op, die net twee minuten in het veld stond, het duel op slot. Een andere invaller, Stefan Lindhout, zorgde voor de 4-0. Leroy Pors zet te daarna de eindstand op het bord. ZSC'62-SPS 1-0: SPS mocht het zichzelf aanrekenen dat het geen punt(en) overhield aan het duel. 'Na doorkoppen van Robin Pro voost nam Mike de Voogd na tien minuten de bal op zijn slof en be zorgde hij ZSC'62 een i-o-voor- sprong. ZSC'62 was voor rust de bovenliggende partij en SPS kwam er niet aan te pas. Dat ver anderde in de tweede helft. De be zoekers kregen naarmate het eind signaal dichterbij kwam meer kan sen. Vooral in het laatste kwartier was het billenknijpen geblazen voor de ploeg uit Scharendijke. SPS was via Martin Quist (2x) en Stefan Bogers dicht bij de gelijk maker. Uitblinker Raymon Bod bijl voorkwam met enkele reddin gen dat SPS er met een punt van door ging. Stavenisse-Vrederust 0-1: „Het was een draak van een wed strijd", zo liet Stavenisse-voorzit- ter Louis Wesdorp weten. Op een paar schermutselingen voor de beide doelen na viel er weinig te beleven in Stavenisse. Na onge veer een uur viel de enige treffer. Stavenisse-doelman Robert Lind hout sloeg een corner van Vrede rust in zijn eigen doel. Zo kwam de tegenstander op goedkope wij ze aan een treffer in een duel dat eigenlijk geen winnaar verdiende. Alliance-Brouwershaven 2-0 (2-0). Al liance 1 -0 en 2-0. DVO'60-SKNWK 1-3 (0-1). Carlo van der Maas (strafschop) 0-1, Jacky van de Aker 1-1, Robert Padmos 1-2,1-3. Halsteren-Kogelvangers 2-1 (1-0). Jo- chem Jongepier 1 -0, Erik van der Cies- sen 1 -1Peter Ceense 2-1 Raas bezorgt Lebo drie punten door Robin Hamelink MIDDELBURG - Lewedorpse Boys leek zaterdag een nederlaag op te lopen bij Bevelanders. In de laat ste tien minuten kantelde de wedstrijd.Olde Raas scoorde tweemaal en bezorgde zijn team drie punten. Ook Kruiningen, Wemeldinge, Waarde en Hoede- kenskerke wonnen hun wedsd- strijden. Bevelanders-Lewedorpse Boys 1-2: Beide ploegen kregen genoeg mogelijkheden. John Verswijver opende de score voor Bevelan ders. Tien minuten voor tijd schoot Olde Raas de gelijkmaker in het doel. Acht minuten later nam dezelfde Raas de winnende treffer voor zijn rekening. Walcheren-Veere 4-2: De thuis ploeg was veel en veel beter en creëerde meer kansen. Walcheren was fanatieker en agressiever dan Veere. Steve Schalkwijk zorgde voor de 1-0. Direct na rust dacht Veere op 1-1 te komen, maar die goal werd afgekeurd. Hierna liep de thuisploeg simpel uit naar 4-0 door treffers van Tim Smulders (2x) en Darryl Hollander. Na een uur kreeg Smulders twee keer geel en kwam,,Veere nog terug tot 4-2 door doelpunten van Wouter Keijmei en Juan Manuel Pérez Nunez. Kruiningen-Colijnsplaatse Boys 2-0: Kruiningen speelde slordig en het veldspel was daardoor niet al te best. Na vijf minuten gaf Wouter Veerhoek een assist en Ad Lokerse rondde die perfect af. In de vijftigste minuut verdub belde Gertjan van de Pol de stand. 'Colijif was niet minder sterk, maar miste enkele grote kansen. Borssele-Wemeldinge 1-5: Pieter Bolle mikte na acht minuten raak. Sander Weug trok vanaf de penaltystip de stand weer in e MIDDELBURG - Een gehavend VC Vlissingen leed zondagmiddag een verrassende nederlaag op be zoek bij Jeka. De hekkensluiter was met 2-0 te sterk voor de eersteklasser. Dennis Peragon maakte de beide Bredase doelpun ten. De formatie Van trainer Karl Ver gouwen miste in Breda acht spe lers. Jonathan Constancia, Tho mas Ragut, Khalid El Hattach, Fer- HANSWEERT Richard van Baaien is opge stapt als trainer van zon- dag-vijfdeklasser Hans- weertse Boys. Hij liet weten dat er tijdens het seizoen de nodige problemen zijn ge weest. Bemoeienis van het bestuur met de eerste selec tie was de druppel die de emmer deed overlopen. DEN BOSCH Na de nederlaag van vorige week tegen Botafogo (6-5) verrasten de zaalvoetballers van Groene Ster 2 met een zege op kampioenskandi daat DZV/Biggelaar en Zn: 6-7. Nicky van Merrienboer, Rafaël Vulin (3X), Menancio Weeda, Imad Azzanagui en Karim Ben Salem scoorden. ry Alfons, Hoessein Bouzambou, Benjamin Verwest, Sylvion Ura- nie en Bas Rijkeboer waren om uiteenlopende redenen niet be schikbaar. Vergouwen verschool zich niet achter de enorme absentielijst. „We voetballen met de spelers die we hebben, dus het is geen ex cuus voor de nederlaag", zei hij. „Wel heb ik wat omzettingen moeten doen. Normaal spelen we venwicht. Borssele kwam niet aan de bal, want Wemeldinge was veel beter. Maurice van de Hemel kopte de 1-2 op het score bord en Robin van de Linden lob- te de stand naar 1-3. Pieter Bolle soleerde naar 1-4 en Nigel Been hakker bepaalde de eindstand op 1-5- Waarde-SVD 3-1: Waarde kreeg legio kansen en SVD slechts twee. Jawad Samiky slaagde erin een kans om te toveren tot een doelpunt. Evert van Houte trok de stand naar 2-0. Kai Dekkers bracht de spanning terug in de wedstrijd. Direct na rust mikte Miro Monteiro de 3-1 binnen. Hierna speelde beide ploegen de wedstrijd plichtmatig uit. Hoedekenskerke-Vlissingen 4-1: Vanaf de strafschopstip zorgde Ri chard Uitterhoeve voor de 1-0. Di rect erna knalde Niels Otte de bal via de onderkant van de lat nét wel of nét niet over de lijn, maar de scheidsrechter keurde de goal goed. Via een eigen doelpunt werd het 3-0. Joey Dos Santos red de de Vlissingse eer door 3-1 te maken. Een kwartier voor tijd be paalde Sebastiaan La Grand de eindstand op 4-1. 4-3-3, tegen Jeka was dat 4-4-2." De laatste overwinning van Vlis singen dateert van 16 december 2012, toen EFC verslagen werd. Een meevaller voor de Walchena- ren is dat Dosko, dat tweede staat, zondag ook verloor. Vlissingen blijft daarom op plaats drie staan. De achterstand op koploper De Valk, dat een wedstrijd minder speelde, is wel tot acht punten op gelopen. Een van de spelers van Tholense Boys zet een sliding in tijdens het duel met MZC'11foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62