Keeper Matthew Lentink houdt Goes overeind SPORT 7 GPC Vlissingen houdt koploper in bedwang KARAKTERISTIEK MAANDAG 4 MAART 2013 i VLISSINGEN - GPC Vlissingen ver raste op eigen veld met een knap gelijkspel tegen koploper WGZ. Na een i-o-ruststand werd het uit eindelijk ï-i. GPC Vlissingen blijft hieroor kansrijk in de strijd om rechtstreeks lijfsbehoud in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal. In het Vlissingse kamp werd met ge mengde gevoelens teruggekeken op de remise. De koploper had meer balbezit, maar de thuisploeg kreeg diverse kansen om meer dan één keer te scoren. „We hebben reactie voetbal gespeeld", zei trainer Mi chel Leonhart. „Er is taakbewust en met veel overtuiging gevoetbald." GPC gaf met die speelwijze in het eerste deel van de eerste helft geen kans weg en kreeg ruimte, toen WGZ nog meer aandrong en risi co's nam. Davy van Geersdaele pro fiteerde bij een uitval van de verkre gen ruimte. Hij rondde een snelle tegenstoot doeltreffend af: ï-o. Na die openingsgoal kregen de Vlis- singers tegen een fel aandringende opponent meer mogelijkheden. De beste waren voor Remon de Vlieger en Mathijs Lugtenburg. Beiden stuitten in kansrijke positie op de keeper. Na de rust zette WGZ de thuis ploeg onder zware druk. Toch kreeg GPC Vlissingen een beste kans om de voorsprong uit te bouwen. Sven Ronde mikte met een lob van de rand van het strafschopgebied over de doelman op de onderkant lat. Leonhart: „Zowel de keeper als de grensrechter gaf na afloop toe dat de bal over de doellijn was geweest, maar de scheidsrechter floot niet." In plaats van dat de voorsprong werd uitgebouwd, incasseerde de thuisploeg in de slotfase de gelijk maker. „Daarna mochten we niet moppe ren dat we geen strafschop tegen kregen", bekende de trainer. Sliedrecht-Terneuzense Boys 6-i (3-1). 9., 32. en 34. Dennis Verhoef 1-0,2-0,3-0,35. Marco Faassen 3-1, 52. Fitim Meha 4-1,80. Nilton Tava- res Ramos 5-1,87. Luciano van Har- lingen (strafschop) 6-1. Scheidsrech ter: R. Collé (Leerdam). Gele kaart: Tim Faassen (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 250. Guillaume Clinckemaillie heeft Hoek zojuist op een 3-0-voorsprong gezet tegen Smitshoek. Ploeggenoot Thomas van Renterghem probeert de Belgische aanvaller te 'vangen' om het doelpunt mee te vieren, foto Peter Nicolai te, was de vijfde opeenvolgende overwinning - evenaring van het clubrecord - binnen. Na 78 minu ten ging Kyle Doesburg met grote stappen alleen op het doel af. Zijn inzet werd half verwerkt door de keeper, waarna Clinckemaillie in de rebound zijn derde doelpunt noteerde. „De eerste keer dat me dat lukt bij Hoek." In de slotfase wisselde Verhoene vrijwel zijn gehele voorhoede. Al leen Doesburg bleef staan, want die was nog naarstig op zoek naar een doelpunt je. Toen invaller Ray mond Wolff kort voor tijd een handsbal forceerde in het straf schopgebied, ontfermde Does burg zich over de bal. Ook de tweede strafschop van de middag werd benut: 5-0. Hoek handhaafde zich door de winst op de vijfde plaats, met slechts drie punten achterstand op nummer twee XerxesDZB. Ko mende zaterdag wacht een volgen de test. Hoek gaat dan in Ridder kerk op bezoek bij nummer drie RWH. „We zitten in de winning mood", constateerde Clinckemail lie. „Ik hoop dat we nog lang in die flow blijven." door Koen de Vries GOES - Er zijn van die wedstrijden dat je tevreden moet zijn met een puntje. De wedstrijd van Goes te gen UDI'19 van zondag was er zo één. De Bevelandse hoofdklasser schiep tegen de Brabanders nauwe lijks kansen, maar kon toch met een gelijkspel de kleedkamers op zoeken: 0-0. Met dank aan keeper Matthew Lentink, die een schitte rende wedstrijd keepte. Dat Goes bij thuiswedstrijden geen man-of-the-match be noemt, stoort de supporters niet. Ze doen het zelf wel. Na afloop krijgt die speler een extra biertje in de kantine. Zo'n tien minuten voor het eind van het duel met UDI'19 werd op de tribune met al gemene stemmen Matthew Len tink gekozen. De negentienjarige doelman had zijn ploeg met een aantal prachtige reddingen op de been gehouden. In die laatste tien minuten leek het echter toch nog fout te lopen. Goes kwam zwaar onder druk te staan tegen het elftal uit Uden, dat negende op de ranglijst stond, één plaatsje hoger dan de thuis ploeg. Lentink wankelde mee met zijn ploeggenoten, maar kwam als 'matchwinnaar' uit de bus. Eerst maakte hij een schot van Ke vin van Veen onschadelijk, de spits van UDI die zonder twijfel tot één van de betere aanvallers van de hoofdklasse B behoort. Niet veel later tikte de doelman een vrije trap van dezelfde Van Veen onder de lat vandaan en in blessuretijd wierp hij zich met een fraaie reflex in de baan van een snoeihard schot uit de twee de lijn van Kevin van Veen. Meteen na de aftrap zag Lentink al vele Brabantse spelers op zijn doel afstormen. UDI verstoorde vroeg de opbouw van Goes, dat geen heil zag in korte combina ties richting vijandelijk doel. De lange bal was het enige alterna tief. Die kwam per kerende post terug op de Goese helft. „We had den het eerste kwartier zelden de tweede bal", keek Goes-trainer Gérard de Nooijer terug. „Het ging pas beter toen Sherief Taw- fik en Thijs van den Dries wat meer vooruit gingen spelen." UDI was. in die beginfase on danks het overwicht niet bij machte om gevaar te stichten. Dat deed Goes één keer, bij een schot uit de tweede lijn van Ray Kroon. De bal verdween via de rug van Gert-Jan Tierie in het doel. Heel Goes juichte, maar toen stak grensrechter Ed Blom, die on danks de lage temperaturen (vijf graden) gekozen had voor een shirt met korte mouwen, zijn vlag omhoog: Tierie stond buitenspel. De arbiter, mevrouw Sjoukje de Jong die vanuit Vegelinsoord (Friesland) 281 kilometer had moe ten afleggen om het duel te flui ten, herriep haar beslissing en gaf een vrije trap. Een kwartiertje later begon Mat thew Lentink te bouwen aan zijn heldenrol. Nadat hij 41 minuten had staan koukleumen, tikte hij met een fraaie reflex een ziedend schot van Kevin van Veen uit de linkerhoek. „De bal kon alleen in die hoek ko men", relativeerde de keeper zijn eerste actie. „De andere hoek was afgedekt." Na rust ging Lentink door op de ingeslagen weg, met de laatste tien minuten als hoogte punt. Het sterke optreden bezorg de de keeper een flinke dosis zelf vertrouwen. „Dat had ik wel no dig. Het was geloof ik pas de der de keer dat we de nul hielden.Ho pelijk voor Goes werkten meer spelers aan hun eigenwaarde. Met nog tien wedstrijden te gaan, moet het niveau nog flink opge krikt om niet in degradatienood te komen. Goes-UDI'19 Beter Bed 0-0. Scheidsrechten S. de Jong (Vege linsoord). Gele kaart: Rick de Pun- der (Goes), Kevin van Veen, Mou- rad Maamar, Anwar Tuithof (UDI'19). Aantal toeschouwers: 200. Goes: Matthew Lentink; Milton Roemeratoe, Shannon Braafhart jr, Gert-Jan van Leiden, Rick de Pun- der; Sherief Tawfik, Thijs van den Dries, Wouter de Craene (72. Josi- mar Pattinama); Ray Kroon (65. Robin de Pagter), Gert-Jan Tierie (80. Trung Tran), Dangelo Martien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61