Meer openingstijden leespunt bibliotheek 44 Je hoeft geen topkok te zijn om lid te worden. Het gaat vooral om de kennisoverdracht mmm BEVELANDEN en THOLEN 17 BifiüüwE gratis Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc Open dag bij Culinair Gilde Zeeland in Heinkenszand levert nieuwe leden op. Lutherse kerk Middelburg verkocht HTC Desire C tw.v. 209,- gratis Pleidooi voor aanleg van glasvezel Man aangehouden voor roekeloos rijden 'Man die niks kan' in verenigingsgebouw Drenkeling in het water bij kade Jongen van 15 mishandeld Lezing over omgaan met geloof en religie op een abonnement én een gratis LG Optimus L7 Vodafone Voordeel Web t.w.v.C 299, I Min Voorvragen en meer informatie bel 0900-0603;€045 /i MAANDAG 4 MAART 2013 kunsten door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Adri Meijaard (86) is goud waard voor de 170 koks van het Culinair Gilde Zee land in Heinkenszand. Als huismeester van de keuken aan het Meulwegje 3 maakt hij da gelijks onder meer de fonds van bijvoorbeeld overgebleven botten van de haas of van visgraten, hij zorgt er tevens voor dat alle beno digde spullen voor de avond keu rig bij elkaar staan. Ook tijdens de open dag van het gilde afgelopen zaterdag, was Ad ri uiteraard van de partij. Hij ruimde onder meer spulletjes op en vulde olieflessen bij. De huis meester houdt alles nauwgezet in de gaten zodat de hobbykoks zo goed mogelijk hun hobby kunnen beleven. „Ja, dit soort mensen zijn goud waard voor ons", zegt voorzitter Hans Everaars van het Culinair Gilde Zeeland. Het gilde is opgericht in 1988 door een aantal enthousiastelin gen die voor hun plezier, maar wel op niveau wilden koken. „Let wel, je hoeft geen topkok te zijn om lid van ons gilde te worden. Liever niet zelfs. Het gaat binnen ons gilde vooral om kennisover dracht. Aan een gerecht werken drie koks die van elkaar leren. Je moet natuurlijk wel een beetje ge voel voor koken hebben en het ui teraard vooral leuk vinden." De kans op aanwezigheid van paardenvlees in de gehaktballen is in de keuken van het gilde niet te vinden. De koks maken alles zelf. Draaien bijvoorbeeld hun ei- Een aantal hobbykoks van het Cu linair Gilde Zeeland in Heinkens zand kookte afgelopen zaterdag in de keuken een aantal gerecht jes voor de bezoekers van de open dag. foto Willem Mieras gen gehakt, bakken zelf het brood en maken zelf de pasta. De spul len worden aangeleverd door vas te leveranciers. Everaars vindt ove rigens het hele gedoe rondom het paardenvlees eigenlijk maar een beetje overdreven. „Het is makke lijk op te lossen. Plak een sticker op de verpakking met de medede ling dat er paardenvlees in zit en prijs het artikel vijf euro af. Want paardenvlees is goedkoper dan rundvlees. Want de consument moet natuurlijk niet belazerd wor den." De open dag is zaterdag door ruim honderd belangstellenden bezocht. Ze proefden de sfeer van het gilde en uiteraard ook een aan tal gerechtjes die door de koks wa ren gemaakt. Er heeft zich al een aantal nieuwe leden aangemeld om onder meer met een nieuwe middaggroep te beginnen. Han dig voor mensen die met pen sioen zijn. De bezoekers keken ook bewonde rend naar de professionele appara tuur in de keuken. De leden beta len jaarlijks een contributie van vierhonderd euro maar dat is voor al nodig om de boodschappen te doen. „De inrichting van de keu ken vergde de nodige creativiteit. Zo komt de enorme afzuigkap van een bejaardenhuis in Middel burg en de wasstraat van een be jaardenhuis in Zierikzee." Hans Everaars door Frank van Cooten 'S-HEER ARENDSKERKE - Het aan tal openingsuren van het service punt van de bibliotheek in 's-Heer Arendskerke wordt verruimd. De ruimere openstelling is moge lijk geworden dankzij de vrijwilli gers. De openingstijden zijn vanaf vandaag op maandag van 15.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Leden kunnen vanaf 4 maart ook 's avonds terecht in het servi cepunt. Een leespunt is een mini-biblio theek met een kleine collectie boeken. De boeken zijn bedoeld door Willem Staat MIDDELBURG - De Lutherse Kerk aan de Zuidsingel in Middelburg wordt waarschijnlijk verkocht aan de Oud Katholieke Kerk (OKK). Dat is zaterdag meegedeeld tij dens een symposium in de kerk. Dat werd gehouden nu de luther se gemeente na ruim 3,5 eeuw op houdt te bestaan. Er is sprake van een voorlopig koopcontract met de OKK. Deze houdt sinds vorig jaar diensten in het uit 1742 stammende gebouw. Dominee Gisela Gross reageerde zaterdag opgetogen: „Niets is er toch mooier dan dat dit een Huis van God blijft." De Lutherse Kerk in Middelburg was een combinatie waaronder ook leden vielen van de voormali ge gemeenten in Groede en Vlis- singen. Zondag werd in Middelburg de laatste kerkdienst gehouden. Het is de bedoeling dat de luther se gemeente wordt verenigd met de Hoeksteengemeente van de Protestantse Gemeente Middel- burg. Bert van Klaveren blijft als ouder ling, pastorale zorg verlenen aan lutheranen in Midden-Zeeland. Taco Seinstra uit Goes doet het zelfde in Zeeuws-Vlaanderen. Na het verdwijnen van de ge meente in Middelburg resteert in Zeeland alleen de gemeente in Zierikzee. Dominee Gross vertrekt nadat zij vijfjaar het afscheidsproces bege leidde. Ze wordt waarschijnlijk predikant in Hamburg. Ouderling Van Kla veren zei over haar optreden: „Wij waren groos op Gross." GOES Een paar maanden geleden zijn inwoners van Goes een petitie gestart voor de aanleg van glas vezel in Goes en omgeving. Dit heeft nog weinig handtekenin gen opgeleverd. De inschrij ving is verlengd. De petitie is bedoeld om de interesse te me ten voor de aanleg van breed bandinternet via glasvezel. www.goesopglasvezel.peti- ties.nl. THOLEN Een 20-jarige man uit de ge meente Tholen kreeg zaterdag avond diverse bekeuringen voor roekeloos rijgedrag. Op de Oesterdam haalde hij meerde re auto's in over een dubbele doorgetrokken streep. Met een gangetje van 150 reed hij rich ting Rilland en reed ook nog eens door rood licht op de Oude Rijksweg. Op de Valcke- nisseweg is hij aangehouden. HOEDEKENSKERKE Buurtvereniging 'Klaver 3' houdt een toneelavond op vrij dag en zaterdag vanaf 19.30 uur in verenigingsgebouw de Griend aan de Havenstraat in Hoedekenskerke. De toneelver eniging Baarland voert voor de bezoekers de klucht in vier be drijven 'De man dié niks kan' op. www.buurtverenigingklaver3.nl GOES Bij de kade in de buurt van de Koningstraat in Goes is zater dagnacht een man in het water gevallen. De persoon is met on- derkoelingsverschijnselen naar het ziekenhuis gebracht. Rond 01.45 uur kwam de melding binnen dat een man in het wa ter lag. Toen de hulpdiensten ter plaatse kwamen, was hij zelf al op het droge geklom men. De identiteit en de oor zaak zijn niet bekend. 'S-GRAVENPOLDER Een 15-jarige jongen uit 's-Gra- venpolder is zaterdagnacht zon der enige reden mishandeld op de 's-Gravenpolderseweg. Toen hij te voet was gevlucht werd zijn fiets vernield en in een sloot gegooid. Een klein half uur later werden door de poli tie twee 18-jarige mannen aan gehouden op de Goesestraat- weg. Zij worden verdacht van de mishandeling. GOES In de Oosterkerk in Goes is woensdagavond een lezing over 'hoe gaat het met geloof en religie in deze tijd'. De le zing wordt gehouden door J. Becker, predikant uit Terneu- zen. Het gaat over het verschil tussen Europa en de rest van *de wereld in visie op de crisis op allerlei terreinen. De lezing wordt gehouden door de Con fessionele Vereniging. om leesplezier bij kinderen te be vorderen. De collectie onder steunt activiteiten die de jeugdbi- bliothecaresse houdt op de basis school waarin het leespunt is ge vestigd. Voor 's-Heer Arendskerke is dat basisschool Schengehof. Kinderen van o tot 12 jaar kunnen leesboeken vinden in het lees punt. Verder is er een kleine col lectie romans voor ouderen. Het leespunt richt zich op kinde ren maar is ook bedoeld voor mensen die niet naar de biblio theek in Goes of Heinkenszand kunnen komen. Met de service 'Boek op maat' is de hele collectie beschikbaar. SMS internet Normaal Aeiie 60 40 200 Mb €.30,- €15,- 120 80 200 Mb €j£,- €17,50 180 120 300 Mb €>K5," €20,- Android 4.0 Vodafone Voordeel Web Android 4.0 3,S-inch touchscreen Beats Audio 5 Mp camera L. m ap Zie website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen. Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een toestel Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbon- den. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59