Kerk van Oudelande overnemen O Kindcentra voor alle overtuigingen 16 BEVELANDEN en THOLEN CULINAIR GILDE ZEELAND uuueidiiue Tr *11 1 HAARWERKEN Kapsalon de Jonge In Borsele komt een ontwik kelingsfonds voor de ont wikkeling van kindcentra. In dit fonds zit 120.000 euro. wii kerkhof Kookgilde toont haar door Frank van Cooten OUDELANDE - De kerkenraad van de PKN kerk in Oudelande wil het beheer van de begraafplaats over nemen van de gemeente Borsele. De kerk wil hiermee voorkomen dat grafstenen waarvoor geen graf rechten meer zijn betaald, wor den geruimd. Het college van Borsele stelt de kerkenraad in de gelegenheid hun verzoek door middel van een be drijfsplan te onderbouwen. „Er komt immers heel wat kijken bij het beheer van een begraaf plaats", zegt wethouder Jan Zan- dee. Het initiatief voor de overname komt van ouderling Rien van Hek ken, tevens raadslid voor de Loka le Partij Borsele (LPB) in de Bor- selse gemeenteraad. „Wij willen met de overname de stenen red den die anders weg moeten." Van Hekken kan nog niet veel over de mogelijke overname ver tellen. „We willen eerst graag van de gemeente weten aan welke ei sen \ye moeten voldoen." De LPB en D66 zijn tegenstan ders van het ruimen van grafste nen. Zij vormen echter een min derheid in de gemeenteraad. De meerderheid .van de raad blijft achter het twee jaar geleden geno men besluit staan om grafstenen te ruimen. Dat bleek eerder dit jaar in een raadsvergadering toen vertegen woordigers van werkgroepen die grafmonumenten op kerkhoven in een aantal dorpen op vrijwilli ge basis onderhouden, een plei dooi hielden voor terugdraaien van het beleid. De meerderheid van de gemeente raad heeft er echter geen behoefte aan de discussie over te doen. Er is inmiddels al een groot aantal grafstenen geruimd waaronder in 's-Heer Abtskerke en Heinkens- zand. Hoeveel grafstenen in Oudelande verdwijnen, kan wethouder Zan- dee nog niet zeggen. „Oudelande is pas over een jaar of twee aan de beurt. Het is goed mogelijk dat na bestaanden de komende twee jaar alsnog de grafrechten betalen." Gravenstraat 23-A, Middelburg y Telefoon: 0118 612074 Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De ontwikke ling van de Integrale Kindcentra in de gemeente Borsele is bedoeld voor alle geloofsovertuigingen. De modellen die binnen de sa menwerkingsovereenkomsten worden ontwikkeld moeten uit- rolbaar zijn binnen de gemeente Borsele en misschien wel voor heel Zeeland. Dit staat in het voorstel aan de Borselse gemeenteraad om een eenmalige bijdrage te verstrekken van vijftigduizend euro aan kin- deropvangorgansatie Kibeo voor de ontwikkeling van deze integra le kindcentra. Kibeo heeft naast het openbaar onderwijs inmid dels ook een nieuwe samenwer kingsovereenkomst gesloten met het katholiek onderwijs in Borse le over de ontwikkeling van kind centra. Een kindcentrum is een dooront wikkeling van een brede school waarbij kinderen opvang wordt aangeboden van zeven uur 's mor- gens tot zeven uur 's avonds. On derwijs, opvang en opvoeding lo pen vloeiender over in elkaar ge durende de dag. De samenwerking heeft volgens het college van Borsele ook perso nele voordelen, omdat zowel het onderwijs als de kinderopvang naar elkaar toegroeien en er zo doende in de toekomst met één manager per vestiging kan wor den gewerkt. Stichting Kibeo is per januari de nieuwe samenwerkingspartner van de zelfstandige stichting Openbaar Onderwijs Borsele (Omnis). Voor de ontwikkeling van kind centra is geld nodig om zaken op te zetten en door te ontwikkelen. Binnen de onderwijsorganisaties is hier geen geld voor. Daarom is besloten een ontwikke lingsfonds op te richten met een bijdrage van vijftigduizend euro van de gemeente Borsele, vijftig mille van Kibeo en twintigdui zend euro van wooncorporatie R&B. Daar blijft het niet bij, verwacht het Borselse college. „Met dit fonds in de hand zullen we sa men met Kibeo aanvullende aan vragen indienen bij de provincie Zeeland, landelijke fondsen en an dere fondsen. De verwachting is dat dit fonds nog behoorlijk kan groeien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58