College B en W staakt veiliger maken duinpad SCHOUWEN-DUIVELAND 17 worden door bijrolletje van auto Doorstart voor Winterfeest in Bruinisse Lutherse kerk in Middelburg wordt verkocht Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc Volle bak bij film van wereldvrouwen Zeelandbrug weer nacht afgesloten Fotoboek van herdenking Ramp HTC Desire C t.w.v. 209,- gratis Voor vragen en meer informatie bel 0900-0603 Z\l MAANDAG 4 MAART 2013 subsidie keer ondergeschikt maken aan de fietsers en wandelaars door de si tuatie opnieuw in te richten. Er komt minder ruimte voor de auto en meer voor het langzame ver keer. Daarnaast wordt het bestaande wandelpad bovendijks richting vissershaven doorgetrokken. Hiermee hoopt het college van burgemeester en wethouders dat BRUINISSE - Het Winterfeest in Bruinisse maakt een doorstart. Op 26 maart is in 't Durps'uus een nieuwe editie. Bescheiden in omvang, maar de traditie wordt wel voortgezet. „Ik vond het erg jammer dat de organisatie na de vorige keer aankondigde te stop pen", zegt Tony van der Hulle. Sa men met jeugdsoos De Pul zet hij nu een nieuwe editie op in het 't Durps'uus. „Daar is het ook ge start." Feest DJ Ronnie en skile raar Wally Preyll komen optre den. De avond start om 20.00 uur. Kaartverkoop via De Vanger, De Pul, AH en café Bommenede in Zonnemaire. Entree 10 euro. door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - Het Duinhoe- vepad in Burgh-Haamstede wordt niet veilig gemaakt. Volgens het college van B en W staat de Natuur beschermingswet maatregelen in de weg. Daarom blijft alles bij het oude. Vorig jaar zijn op het Duinhoeve pad in Haamstede twaalf ongeval len gebeurd waarbij een ambulan ce noodzakelijk was. „Als dit in de bebouwde kom zou zijn ge beurd, zeg bijvoorbeeld op de kruising van de Noordstraat in Haamstede met de Kloosterweg, dan waren er al lang maatregelen genomen", zegt Kees van den Ber ge, inwoner van Haamstede en raadslid voor de SGP. „Nu gaat het om een pad richting een duinovergang en is het uit het zicht." Van den Berge maakt zich al lan ge tijd sterk voor maatregelen op het pad die de campings aan de J.J. Boeijesweg verbindt met het strand. Hij diende in december vo rig jaar een motie in die werd aan genomen. Daarin werd het colle ge van B en W opgedragen te on derzoeken of het pad minder steil gemaakt kan worden en of er een vrijliggend ruiterpad aangelegd kan worden. Het Duinhoevepad naar het strand heeft een paar zeer steile hellingen en is met name in de zo mermaanden heel druk. De ge bruikers (fietsers, wandelaars en ruiters) houden zich vaak geen van drieën aan kleine bordjes die de gebruikers ieder op het eigen pad wijzen. Voor ruiters is een (zeer) smal zandpad beschikbaar en de voetgangers hebben een smal schelpenpad toebedeeld ge kregen. Alleen de fietsers beschik ken over een breed betonpad maar moeten wel afstappen op de steile stukken. In de praktijk lo pen vakantiegangers (met bolder karren) over het fietspad' omdat het schelpenpad te smal is, ne men ruiters om dezelfde reden het fietspad of het schelpenpad en suizen fietsers met hoge snel heid de steile stukken af. Van den Berge wilde de veilig heid vergroten door de paarden van het pad te halen en een eigen route te geven. Verantwoordelijk wethouder Wim Stouten schrijft dat de provincie heeft gezegd dat de kans op een vergunning hier voor gering is. Langs het pad lig gen grijze duinen 'en die moeten boven alles beschermd worden'. Een speciale procedure om toch een vergunning te krijgen, wil Stouten niet doorlopen. Ook het minder steil maken van sommige stukken kan volgens de brief van Stouten niet. „Maar veiligheid van mens en dier is toch ook belang rijk?", stelt Van den Berge. Hij denkt na of er toch nog mogelijk heden zijn om het pad veiliger te maken zoals bijvoorbeeld het hele maal weren van ruiters. ZIERIKZEE De vertoning van de film 'Ahoy, unsurpasses women of the world' op 7 maart in Zierikzee is uitverkocht. Mensen die toch nog graag de film van de Wereldvrou wen willen zien, kunnen zich aanmelden bij Jessica Stein. Bij voldoende belang stelling wordt gekeken naar een tweede vertoning. Opge ven via 0111-402024. ZIERIKZEE De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 4 op dinsdag 5 maart afgesloten voor het verkeer. De afsluiting is in het kader van het maandelijkse onder houd. De brug moet ge veegd en er wordt gewerkt aan de verkeerslichten bij de brug. De afsluiting is van middernacht tot 5.00 uur. DREISCHOR De dorpsraad Dreischor heeft een fotoboek uitgege ven van de 60-jarige herden king van de Watersnood ramp in het dorp. De stille tocht, het leggen van de bloemen door de kinderen, het publiek, alles is in 51 fo to's vastgelegd. Het boek is voor 25 euro te bestellen bij dorpsrdreischor@zeeland- net.nl de illegale oversteek ter hoogte van de Molenweg en ter hoogte van de rotonde tot het verleden gaan behoren. Vorig jaar pleitten zowel de WD als het CDA nog voor een extra oversteekplaats voor fietsers. Beide fracties consta teerden dat één oversteekplaats (de huidige tunnel) wel wat wei nig is en door de ligging overste ken op andere locaties uitlokt. MIDDELBURG - De Lutherse Kerk aan de Zuidsingel in Middelburg wordt waarschijnlijk verkocht aan de Oud Katholieke Kerk (OKK). Dat is zaterdag meegedeeld tij dens een symposium, nu de lu therse gemeente na ruim 3,5 eeuw ophoudt te bestaan. Er is sprake van een voorlopig koopcon tract. Dominee Gisela Gross rea geerde zaterdag opgetogen: „Niets is er toch mooier dan dat dit een Huis van God blijft." Zondag werd in Middelburg de laatste kerkdienst gehouden. Na het ver dwijnen van de gemeente in Mid delburg resteert in Zeeland alleen de gemeente in Zierikzee. Android 4.0 Vodafone Voordeel Web 5 Mp camera Zie website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen. gesprek) n toestel Bovenstaande actie n geen aansluitkosten verbon-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47