Kille Strao Ellemeet 16 SCHOUWEN-DUIVELAND SUBSIDIEAANVRAGEN De gemeenteraad besluit nu al om straks met zes projecten vooraan in de rij te staan bij de geldkraan. Onthaalkamers Route via de tunnel moet veiliger HAARWERKEN Als je wacht met plannen maken tot de subsidiepot open staat, ben je te iaat Kapsalon de Jonge In de startblokken voor door Meiita Lanting zierikzee - Regeren is vooruit zien. Onder dit motto heeft het college van burgemeester en wet houders van Schouwen-Duive- land een serie plannen klaarlig gen. Gereed om in te dienen voor een subsidieverzoek zodra de kans zich voordoet. „Hier zit een gedachte achter", zegt wethouder Ad Verseput. „Je kan wachten tot de mogelijkheid voor subsidie zich aandient en dan een plan maken, maar dan ben je te laat. Het is beter om nu plannen te maken en die klaar te hebben." Daarom wordt de ge meenteraad gevraagd deze maand een principe-uitspraak te doen over zes projecten. Projecten in verschillende gebie den van Schouwen-Duiveland die zonder een externe financiering niet of moeilijker te realiseren zijn. De gemeenteraad wordt niet alleen gevraagd in te stemmen met de plannen, maar ook alvast een krediet beschikbaar te stellen. „Je moet bijna altijd zelf voor een co-financiering zorgen. Daarom is het belangrijk dat je - als je een subsidieaanvraag gaat indienen - geld beschikbaar hebt." Voor de projecten die nu klaarlig gen heeft het college signalen dat er binnenkort mogelijkheden ko men voor subsidiëring. Boven dien schat het college de kans dat de aanvragen gehonoreerd wor den, goed in. Maar er is geen ze kerheid en als de gemeenteraad deze maand 'ja' zegt tegen de pro jecten wil het dus nog niet zeg gen dat ook alles gerealiseerd kan worden. De projecten waarover het gaat, zijn het realiseren van 'onthaalka- Ad Verseput, wethouder Informatie en eenduidige uitstraling in 'onthaalkamers'. mers' op Schouwen-Duiveland en de realisatie van een vrijliggend voetpad langs de Rampweg tus sen Renesse en Scharendijke. Op deze weg wordt veel gewandeld door toeristen. Overdag zijn dat gezinnen die naar het strand gaan, 's nachts jongeren die na het stappen terugkeren naar de jongerencamping in Scharendijke. Dit verkeer zorgt voor onveilige si tuaties. Daarnaast wordt de weg autoluw gemaakt zodra de nieuwe door gaande route tussen Renesse en Scharendijke klaar is. In Zierikzee is een plan voor het verlengen van het fiets- en voet pad over de westelijke Havendijk naar de sluis. Voor Bruinisse staan twee projec ten op stapel. Het ene gaat over een veiliger verbinding richting jachthaven Bruinisse. Het andere project gaat over de Vluchthaven bij Zijpe. Daar zijn eind vorig jaar vier stei gers opgeknapt voor de aanleg van cruiseschepen. Alleen ont breekt op de noordelijke haven- dam nog een goede ontsluitings- weg. Tot slot is er een plan om bij het Watersnoodmuseum een caisson af te zinken in de Oosterschelde waar plezier- en passagierssche pen aan kunnen afmeren. Op Schouwen-Duiveland zijn ver schillende 'onthaalkamers' inge richt. Dat zijn aan natuurgebieden grenzende plekken waar inwo ners en toeristen informatie kun nen vinden over de natuur. De plaatsen hebben allemaal dezelfde uitstraling en zijn herkenbaar aan grote informatieborden en zoge noemde schanskorven. Dat zijn metalen korven met daarin brok ken steen. Vier parkeerterreinen (Zeelandbrug, Kijkduin Renesse, Wijde Wereld Scharendijke en Kerkweg Den Osse), de duikplaats Zeelandbrug en haven De Staart worden ook op deze manier inge richt. Het tunneltje onder de N59 bij Bruinisse. foto Dirk-Jan Gjeltema bruinisse - Tussen het dorp Brui nisse en de wijk Grevelingenhout en de jachthaven ligt de doorgaan de route N59, de route van Zierik zee naar Rotterdam. Deze weg is voor fietsers en voetgangers maar op één punt te kruisen en dat is via de tunnel bij de Noorddijk. Dat is echter geen ideale situatie. Het bovendijkse voetpad vanaf de oude vissershaven loopt niet mooi door. Er ontbreekt eèn stuk. En omdat de weg smal is en er vaak hard wordt gereden, voelen fietsers zich onveilig. Het is bovendien een drukke rou te, omdat niet alleen bewoners van het Grevelingenhout er langs moeten maar ook toeristen die naar Aquadelta of de jachthaven gaan. De gemeente wil nu het autover- www.kapsalondejonge.nl ellemeet - Voor de vierde zater dag op rij werd op Schouwen de strao verreden. Ellemeet was deze keer aan de beurt. Rond de 44 paarden en ruiters namen deel aan het (deze keer kille) ritueel van benen wassen in de zee. Van uit Ellemeet trok de stoet met paarden richting Renesse om daar het strand op te gaan. Een ritueel dat door de liefhebbers weer met de camera werd vastgelegd, al was het wel zaak om snel te reageren want de paarden schoten al vlug in volle galop over het strand. Ko mende zaterdag is het strao in Scharendijke. De week erna sluit Serooskerke het seizoen af. Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 De Strao-rijders rijden onder begeleiding van de muziek door Ellemeet. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46