'Ik heb al een paar uitnodigingen gehad' Scholieren ontdekken slavernijverleden 438 keer blazen levert 9 bonnen op Banenbeurs ZEELAND 15 commentaar MAANDAG 4 MAART 2013 breekt alle records van Werkgevers Kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen. Ook de Ter- neuzense wethouder voor sociale zaken en werkgelegenheid Co van Schaik benadrukt: het aanbod op de Jobbeurs is niet alleen inte ressant voor technisch geschool den. Zo zal een groot petroche misch bedrijf toch echt wel een bedrijfsrestaurant hebben, en dus mogelijk ook een vacature voor een kok. Net zoals er een perso neelsafdeling zal zijn, een schoon maakploeg, een salarisadministra tie, logistieke afdeling, magazijn of verkoopafdeling en wellicht medisch personeel. Neemt niet weg dat technische functies de bo ventoon voerden in de 650 vacatu res die op de dag van de beurs openstonden bij de circa twintig bedrijven en interimkantoren die zich presenteerden. Aan techni sche mensen zal in de nabije toe komst alleen nog maar meer be hoefte komen, aldus Alain Dufait. Voor mensen die wilden weten hoeveel kans ze maken met hun huidige cv, en wellicht een car rièreswitch of (om)scholing over wogen, was er in een nabijgele gen locatie een side-event. Hoe wel het daar aanmerkelijk rusti ger was dan op de banenbeurs, waar men zowat over de hoofden kon lopen, vormde zich ook hier 's morgens al een lange rij. De vier cv-adviseurs die klaarzaten om werkzoekenden te adviseren, maakten zich er niet met een op pervlakkig gesprek vanaf, wat re sulteerde in een rij wachtenden tot buiten aan toe. In een filmzaaltje werden infor matieve sessies gegeven over di- Sophie Peeman uit Hoek: „Ik heb tevoren veel op internet gelezen." Sophie Peeman (22) uit Hoek is net afgestudeerd en zoekt een baan in de logistieke sector; liefst in het management. „Maar ik heb al een paar keer de tip gehad om desnoods iets lager in te stappen, en dan een half jaar later of zo in tern op te klimmen." Om tien uur is ze binnengestapt. Ruim twee uur later heeft Sophie zich bij bijna alle stands voorgesteld. „Ik moet zeggen, de service is goed. Ze nemen de tijd voor je. Soms moet je wel lang in de rij staan voor je aan de beurt bent. Er zijn veel vacatures, maar ook veel sollicitanten." Bijna drie uur later gaat ze met een goed gevoel naar huis. „Bijna iedereen zegt: we nemen nog contact op. En ik heb al een paar uitnodigingen ge had voor een vervolggesprek." Ook Sophie is niet naar het si de-event geweest. „Hulp bij mijn cv heb ik niet nodig. Ik heb daar op school al training in gehad." verse opleidingen voor havenge bonden functies, solliciteren en sociale media en de gevolgen van grensarbeid. Wie overwoog grens arbeider te worden, kon op diver se stands informatiepakketten krijgen. Dat de belangstelling groot is, was evident. Nog voor het middaguur was het WerkSer- vicePunt Zeeuws-Vlaanderen al door zijn informatiepakketten heen voor Nederlanders die in België willen werken. www.jobbeurskanaalzone.nl WERK IN DE KANAALZONE In de Kanaalzone Gent-Terneuzen werd zaterdag de zevende Job- beurs gehouden. In de haven van Gent verdienen bijna 30.000 mensen hun brood. Nog eens 40.000 banen zijn haven- gerelateerd. Naast Vlaamse namen ook Zeeuws-Vlaamse bedrijven deel. Zaterdag 2 maart stonden er 650 vacatures open voor 200 uiteenlo pende functies. Dit jaar waren er 2000 gegadigden en waren er 20 bedrijven present. Vorig jaar waren er 1500 mensen voor 30 bedrijven. door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - In het Schuttershof theater (Cinema Middelburg) gaat donderdag een serie films in pre mière die deel uitmaakt van het on line lespakket DoReMixMax. Daarin wordt het slavernijverle den belicht en ontdekken scholie ren wat muziek en dans daarmee te maken hebben. Het is in 2013 honderdvijftig jaar geleden dat de slavernij werd afge schaft. Om precies te zijn: op 1 juli 1863. Daarop haakt het lespak ket DoReMixMax in. Het is ge richt op de bovenbouw van de ba sisschool en de eerste klas van het voortgezet onderwijs. Stichting Herdenking Slavernijverleden 2013 en de provincie Zeeland on dersteunen het project DoReMix Max. Leerlingen gaan aan de slag met de films in een online lespak ket en kunnen via een mix-tooi hun eigen mix-videoclip maken. Ook kunnen scholen intekenen op muziekworkshops of een schoolconcert, met als thema de Braziliaanse mixmuziek en verha len over het slavernijverleden. De films zijn gemaakt door jonge ren van 11 tot 15 jaar in het Brazili aanse Recife, Luanda (Angola) en in Arnemuiden. Leerlingen van groep 8 van basisschool 't Vier- schip in Arnemuiden bezochten onder meer het Zeeuws Archief. Daar ontdekten ze dat er in de 17e eeuw al trompetters en tamboers meegingen aan boord van han delsschepen. De films van DoRe MixMax beleven hun première in Cinema Middelburg (Schutters hofstraat 1, Middelburg) vanaf 19.00 uur. Aanmelden scholen via www.doremixmax.org De crisis wakkert de werkloosheid aan. Het is dan ook lo gisch dat de banen beurs Kanaalzone Gent-Terneu zen zaterdag een recordaantal bezoekers trok. Hoewel zich daar minder bedrijven presen teerden dan vorig jaar, is de be langstelling met ruim dertig procent toegenomen. Een op de drie bezoekers komt uit Ne derland. Het ligt voor de hand dat bijvoorbeeld ex-werkne- mers van het ter ziele gegane Thermphos zich in Gent oriën teren op een nieuwe baan. Bij bedrijven in de Kanaalzone blijken nog flink wat vacatures open te staan. Middels bijscho lingscursussen doen de bedrij ven zelf er van alles aan om het juiste personeel binnen te ha len. De belangstelling voor de beurs mag zijn aangetrokken, toch lijken te weinig mensen zich nog bewust van de kansen die er in het grensgebied lig gen. Meer nadruk op voorlich ting hierover kan veel Zeeuw en aan het werk helpen. HULST - Bij alcoholcontroles in de gemeenten Middelburg en Hulst zijn zaterdagavond en de nacht naar zondag 438 bestuurders staan de gehouden. Niemand van de ge- controleerden ging zozeer over de schreef dat er rijbewijzen ingehou den moesten worden. In Middelburg moesten 288 be stuurders via de blaastest laten zien in hoeverre ze bekwaam wa ren om te rijden. Voor één be stuurder, een automobilist, en twee beginnende bestuurders (een brom- en een snorfietser) re sulteerde dit in een proces-ver baal. De vierde automobilist kreeg een rijverbod van een uur. Er werden geen rijbewijzen inge vorderd. In Middelburg werd tus sen 21.00 en 3.30 uur gecontro leerd in de omgeving van het Seis- plein, de Dam en de Volderijlaag- te. In de gemeente Hulst moesten ze ven van van de 150 gecontroleer de bestuurders mee naar het poli tiebureau voor een ademanalyse- test. Van die zeven kregen er zes een bekeuring mee naar huis: vijf erva ren bestuurders en één beginnen de. De zevende had wel gedron ken, maar mocht nog wel autorij den. De controles werden uitgevoerd tussen 20.30 en 4.30 uur. Bestuur ders van allerlei soort voertuigen in Koewacht, Sint Jansteen, Clin- ge en Hulst moesten blazen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45