18 CONSUMENT Crys/s 3 Toegegeven: je kunt best zonder camera die met twitter communiceert. Maar waarom zou je? Op deze pagina presenteert Tonie van Ringelestijn slimme be vindingen die het dagelijks leven een beetje leuker maken. GAMES meer tijdelijk onzichtbaar wor den, een kogelwerend harnas acti veren en heel hoog springen. Het leukste nieuwe speeltje in dit deel is de handboog. Dit uiterst dodelijke en fluisterstille gereed schap - een goed geplaatste pijl is genoeg om een tegenstander di rect uit te schakelen - is de ideale toevoeging aan liet uitgebreide ar senaal vuurwapens. Al de krachten en wapens zijn enorm leuk om mee te spelen en de vijanden constant mee om de tuin te leiden. Zeker in de vele grote omgevingen die Crysis 3 rijk is, biedt het nanosuit je verschil lende tactische opties om onge zien of juist heel bruut af te reke nen met de tegenstanders. Wie de vijand prècies is en waar om je hele bataljons arme solda ten van het leven berooft, is zeker in het begin totaal niet duidelijk. Het verhaal blijft erg vaag en tij dens de game wordt gesmeten met namen en termen die be hoorlijk onduidelijk blijven. De omgeving waar alles zich afspeelt, is wel een groot plezier. ]e wordt namelijk losgelaten in een door de natuur overgenomen New York. De straten zijn begroeid met hoog gras, gebouwen zijn be schadigd en staan leeg en tussen de vele bomen vind je verschillen de bosbewoners. De omgeving is lekker origineel en ademt sfeer. De game ziet er met vlagen dan ook prachtig uit. Toch merk je op de consoles dat de makers van Crysis toe zijn aan een nieuwe ge door Herman Bluemink Je hebt commando's en super commando's. Dat blijkt in ieder geval uit de explosieve actie van Crysis 3. In deze shooter trek je een bijzonder pak aan, een zoge heten nanosuit, waardoor je trans formeert in de ultieme soldaat. Het pak zorgt ervoor dat je het he lemaal in je eentje kunt opne men tegen vijandelijke soldaten en zelfs hele groepen buiten aardse wezens. De uitrusting is misschien nog be kend uit de vorige twee Crysis-ga mes. Je kunt met het pak onder neratie spelcomputers. Zo zijn er soms lelijke kartelrandjes te ont dekken of zijn bepaalde omgevin gen dof en onafgewerkt. Dit min punt geldt overigens niet als je het spel op een pc speelt. De ga me ziet er dan onafgebroken fan tastisch uit. Je bent zomaar 8 tot 10 uur zoet met Crysis 3. Maar dan kun je New York ook met een meer dan goed gevoel achter je laten. Je hoeft de game dan nog niet aan de kant te schuiven, want online is er nog genoeg te beleven. Crysis 3. Release: 21 februari 2013. Adviesprijs: vanaf 49,99 Euro. Platfor men: PlayStation 3, Xbox 360 en PC. Onder nul en onder water Samsung biedt met de Galaxy Note 8.0 een tablet met een vergelijkbare schermgrootte als de iPad Mini. De kleine Apple-tablet beschikt over een 7,9 inch scherm, de Note 8.0 heeft - de naam zegt het al - een 8,0 inch scherm. De Samsung-tablet is iets breder, hoger en zwaarder, maar het scheelt niet veel. Het scherm is scher per dan dat van de iPad Mini. Ook is de tablet te bedienen met Samsungs S Pen. Prijs: 399 euro, van af tweede kwartaal 12:45 m o '/vf hrc Samsung-alternatief voor iPad Mini Nooit meer je sleutels kwijt Voor wie vaak zijn sleutels ergens laat liggen, biedt de hipKey uit komst. Dit zendertje, dat je kunt bevestigen aan je sleutelbos, geeft een seintje aan je telefoon als deze te ver uit de buurt is. Omgekeerd werkt het ook: als je je telefoon even kwijt bent, kan de hipKey je de juiste richting op wijzen. Mits hij zich tot 50 meter afstand be vindt, want dat is het maximale be reik van het apparaatje. Hij is ver krijgbaar via de Apple Store. Prijs: 85 euro foto's PR Draadloze speaker met klassiek design Van alle nieuwe speakerdocks die draadloos muziek streamen biedt de Marantz Consolette een van de opvallendste ontwerpen. De high-end audiofabrikant heeft een variant met gepolijst roodbruin hout gemaakt. Deze Consolette ziet er, mede dankzij een ouderwets bedieningswieltje aan de voorkant, bijna klassiek uit. Maar hij is voorzien van alle mo derne snufjes. Zo beschikt hij behalve over een oplaaddock voor iPhones en iPads ook over een usb-poort en lijnin- gang. Prijs: tijdelijk 799 euro Sony's Xperia Tablet Z is een strak vormgegeven tablet met een hoge resolutie-scherm. Maar bijzonder is vooral dat de Tablet Z mee kan in bad. Volgens Sony overleeft hij een half uur in 1 meter diep water. De tablet werkt met Android en komt beschikbaar in versies met 16 of 32 GB opslaggeheugen. Prijs: vanaf 500 euro, vanaf tweede kwartaal HTC one maakt foto's met ultrapixels Dunne camera geschikt voor wintersport Lang niet alle digitale camera's zijn geschikt om mee te nemen op de skipiste. Sony's nieuwe TX30 is dat wel, want deze dunne com- pactcamera is niet alleen water proof, hij kan ook tegen lage tem peraturen. Vrieskou tot min 10 gra den kan de TX30 aan, al gaat de batterij bij die temperaturen wel iets eerder leeg. De TX30 blijft bij een uur in tot 10 meter diep wa ter nog steeds werken. Hij maakt ook full hd-filmpjes en biedt 5x op tische zoom. Prijs: 350 euro, van af medio april HTC's nieuwe One heeft een nieuw soort camera die drie keer meer licht moet vangen dan die in andere smart- phones. HTC noemt dit een ultra- pixelcamera, waarbij de pixels zelf groter zijn, hoewel ze kleiner in aan tal zijn. Dit zorgt vooral voor een be tere fotokwaliteit in donkere situa ties. De 9 millimeter dunne telefoon heeft een fraai afgewerkte aluminium behuizing. Dankzij een ingebouwde infraroodpoort is de HTC One ook als universele afstandsbediening te gebruiken met onder meer tv's. Prijs: 699 euro, vanaf maart Mediaspeler streamt ook buitenshuis Films of songs die je thuis hebt opgeslagen, zijn met Samsungs HomeSync-mediaspeler overal te streamen naar tv's, telefoons of tab- Iets. De mediaspeler heeft een 1 tera byte harde schijf en werkt met And roid. De HomeSync geeft niet alleen via draadloos internet thuis toegang tot de bestanden, maar is ook via mo biel internet te benaderen. Je kunt webcams op de HomeSync aanslui ten, zodat hij bijvoorbeeld beelden van de babykamer naar je smart- phone kan streamen. Prijs: 299 euro, tweede kwartaal Stijlvolle tablet mag mee in bad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42