vliegt
16 SPORT
UITSLAGEN
»- ATLETIEK
Göteborg. EK indoor. Mannen. 60 meter 1Vi-
caut (Fra) 6,48, 2. Dasaolu (GBr) 6,48, 3. Tumi
(Ita) 6.52. 400 m: 1. Maslak (Tsj) 45,66, 2. Levine
(GBr) 46,21, 3. Trenitsjin (Rus) 46,70. 800 m: 1.
Kszczot (Pol) 1.48,69, 2. López (Spa) 1.49,31, 3.
Mohammed (GBr) 1.49,60. 1500 m: 1. Mek-
hissi-Benabbad (Fra) 3.37,17, 2. ÈOzbilen (Tur)
3.37,22, 3. Denissel (Fra) 3.37,70. 3000 meter:
1. Ibrahimov (Aze) 7.49,74, 2. Higuero (Spa)
7.50,26, 3. Olionaird (Ier) 7.50,40. Ver: 1. Men-
kov (Rus) 8,31, 2. Torneus (Zwe) 8,29, 3. Reif
(Dui) 8,07. Hoog: 1. Moedrov (Rus) 2,35, 2. Dmi-
trik (Rus) 2,33, 3. Baba (Tsj) 2,31. Hinkstap-
sprong: 1. Greco (Ita) 17,70, 2. Samitov (Rus)
17,30, 3. Fiodorov (Rus) 17,12, 8. Florant 16,55.
Polsstokhoog: 1. Lavillenie (Fra) 6,01, 2. Otto
(Dui) 5,76, 3. Mohr (Dui) 5,76. Zevenkamp: 1.
Sintnicolaas (Ned) 6372 punten (60m: 6,88- ver:
7,61- kogel: 14,11- hoog: 2,02- 60m horden:
7,91- polsstokhoog: 5,40- 1000m: 2.38,37), 2.
Mayer (Fra) 6297 (7,10- 7,54- 15,16- 2,05- 8,01-
5,20- 2.37,30), 1 Dudas (Ser) 6099 (6,91- 7,55-
14,12- 2,08- 8,13- 4,60- 2.39,04), 8. Rietveld
5906 (6,95- 7,22- 13,79- 1,90- 7,93- 4,80-
2.40,98) 4x400: 1. Rusland 3.06,96, 2. Polen
3.07,53, 3. Tsjechië 3.07,64.
Vrouwen. 60 m: 1, Naimova (Bul) 7,10, 2.
Rjemjen (Oek) 7,10, 3. Soumaré (Fra) 7,11, 5.
Schippers (Ned) 7,14. 400 m: 1. Shakes-Drayton
(GBr) 50,85, 2. Child (GBr) 51,45, 3. Hjelmer
(Zwe) 52,04. 800 m: 1. Loepoe (Oek) 2.00,26, 2.
Kotoelskaja (Rus) 2.00,98, 3. Arsamassova (WRu)
2.01,21. 1500 m: 1. Aregawi (Zwe) 4.04,47, 2.
Macias (Spa) 4.14,19, 3. Broniatowska (Pol)
4.14,30 3000 m: 1. Moreira (Por) 8.58,50, 2.
Harrer (Dui) 9.00,50, 3. Britton (Ier) 9.00,54.
Ver 1. Klisjina (Rus) 7,01, 2. Lesueur (Fra) 6,90,
3. Jarder (Zwe) 6,71. Hoogspringen: 1. Beitia
(Spa) 1,99, 2. Jungmark (Zwe) 1,96, 3. Green Tre-
garo (Zwe) 1,96. Hinkstapspringen: 1. Saladoe-
ga (Oek) 14,88, 2. Goemenjoek (Rus) 14,30, 3.
La Mantia (lta).14,26. Polsstokhoog: 1. Bleasdale
(GBr) 4,67, 2. Rogowska (Pol) 4,67, 3. Sidorova
(Rus) 4,62. Kogelstoten: 1. Schwanitz (Dui)
19,25, 2. Kolodko (Rus) 19,04, 3. Kopez (WRu)
18,85. 4x400: 1. Groot-Brittannië 3.27,56, 2.
Rusland 3.28,18, 3. Tsjechië 3.28,49.
Vlissingen. Kustcross. ZK. 7500m Mannen: 1.
Tommy Staal (AV'56) 23.18, 2. Tim Pleijte (Dyna
mica) 23.25, 3. Michel Schrier (Dynamica) 24.12,
4. Erwin Harmes (Dynamica) 24.36, 5. David
Schrier (Dynamica) 25.46, 6. Willem de Korte
(Dynamica) 25.58, 7. Laurens v Nieuwenhuyze
(AV'56) 26.29, 8. Eric Wolfert (Flakkee) 26.33, 9.
Jurriaan Vogel (Dynamica) 26.45, 10. Bart van
Trigt (Phanos) 27.23. Masters H35:1. Arjo Verha-
ge (Dynamica) 26.40, 2. Erik Goossen (Schelde-
sport) 26.57, 3. Edwin de Jaeger (RKHAV) 27.26,
4. Micha Janse (Dynamica) 27.41, 5. Kees Louws
(Middelburg) 27.55. H45: 1. Erik Cappon (Wielin
gen) 26.14, 2. Peter Balkenende (AV56) 26.52,
3. Piet van Mourik (Delta Sport) 28.07. H55: 1.
Sjaak Luteyn (Wielingen) 26.02, 2. Ad Buijs
(Phoenix) 28.34, 3. Rob Schaap (Vlissingen)
28.44. H65: 1. Frans Bos (Dynamica) 30.41, 2.
Cees Leijnse (Dynamica) 35.20, 3. Gerard Rom-
mers (Dynamica) 36.45. JA: 1. Tim van de Broe-
ke (Dynamica) 24.48, 2. Dion Pluijlaar (Dynami
ca) 30.23. 5000 m MA: 1. Lindy van Anrooij
(AV56) 20.45.
Vrouwen: 1Anjoiie Engels (Dynamica) 17.59, 2.
Laurey van den Berge (Flakkee) 18.28, 3. Nadine
de Wilde (AV'56) 19.53. Masters V35: 1. Sandra
Joziasse (Vlissingen) 21.14, 2. Paola van Gilst
(AV'56) 21.25, 3. Angelique Harinck (Dynamica)
24.56. V45: 1. Christine Balkenende (AV'56)
23.09, 2. Ineke Tempelaar (Dynamica) 24.13, 3.
Ellie Westerweele (Dynamica) 25.00. Jongens
JB: 1. Job de Feijter (RKHAV) 17.05. 2500 m JC:
1. Jordi Bot (AV'56) 8.57. JD: 1. Paavo de Leng
(Dynamica) 7.03. 1000m pupillen jongens
JpA2: 1. Stef Kapteijn (AV56) 3.42. JPA1: 1. Paul
Graeffinger (RKHAV) 4.20. JpB: 1. Pepijn Hooge-
nes (Vlissingen) 3.56. JpC: 1. Tom van Houwelin-
gen (Dynamica) 4.07. 2500m Meisjes MB: 1Fie-
ke de Brouwers (RKHAV) 10.38. MC: 1. Maaike
de Kreek (Scheldesport) 9.43. MD: 1. Mirthe de
Zeeuw (Scheldesport) 7.43. 1000m pupillen
meisjes A2: 1. Shirin van Anrooij (AV'56) 3.38.
MpA1: 1. Ruchama Houtzager (Delta Sport)
3.48. MpB: 1. Jenna Coppieters (RKHAV) 4.33.
MpC: 1. Yara Karelse (AV56) 5.03.
Alphen aan den Rijn. 20 van Alphen. Mannen: 1
Nageeye 58.50, 2. Choukoud 58.51, 3. Licht
1.01.19, 4. Molenhuis 1.02.47, 5. Scheurwater
1.03.15, 6. Maas 1.03.58. Vrouwen: 1. Van der
Meijden 1.10.09, 2. Vastenburg 1.11.01 3. Falk-
man 1.12.34.
BASKETBAL
Mannen. Eerste divisie B: Baros-Attacus 79-84,
EBBC 2-Pendragon 72-85, Akrides-Black Eagles
67-62, WBB Giants-BC Vlissingen 59-69, Virtus-
Kimbria 91-40, Rowic-BS Weert 2 101-71.
Overgangsklasse A: Eastwood Tigers-Blauw-Wit
71-84, Deurne Pioniers-BC Eindhoven 65-82,
Migliore-Barons 2 72-82, Virtus 2-Agathos
49-74.
Eerste klasse A: Springfield 2-Starz'81 104-56.
Tweede klasse: Marathon-Volharding 77-59, Vol
harding 2-Scheldesport 2 42-78.
Derde klasse: Marathon 2-Voorwaarts 47-41,
Volharding 3-Smokkelhoek 3 36-73.
Vrouwen. Hoofdklasse: Black Eagles 2-BC Lies
hout 80-63, Springfield-Virtus 50-47, Yellow
Sox-Barons 61-73, EBBC-JRC Boxtel 43-75, Al-
monte-Attacus 85-47.
Overgangsklasse A: Pendragon-WBB Giants
60-46.
Meisjes U22: Yellow Sox-EBBC 36-48, BC Vlissin-
gen-BC Heeze 79-25.
Meisjes U18: Yellow Sox-JRC Boxtel 60-74, Al-
monte-BS Weert 38-54.
jongens U18: Almonte 2-BC Vlissingen 63-65,
Yellow Sox-Titans 61-63.
BILJARTEN
Driebanden. Eredivisie. Lands Welvaren/Iets
Anders- Dallinga/Frans Bevers 2-6: Francis For-
ton-Frédéric Caudron 27-50, 21; Jack Wijnen-Ed-
dy Leppens 50-31, 30; Ronny Daniëls-Jean Paul
de Bruijn 20-50, 33; Kees Wittens-Glenn Hof
man 36-50, 46.
Martens Cleaning- Dekker Keukens 4-4: Martin
Spoormans- Gerwin Valentijn 47-50, 35; Jean van
Erp- John Tijssens 50-39, 35; Raymond Ceule-
mans- Jozef Philipoom 35-50, 31; Jens van Dam-
Hans v.d. Wurf 50-23, 49.
Tweede divisie. BV Sprundel/Q-lite- Pearle Op
ticiens 8-0: H. Hanegraaf-Pascal Claus 40-21, 42;
Jan van Oosterhout-Etienne van Damme 40-23,
29; Jack van der Steen-Eddie van Goethem
35-24, 47; Eric de Busser-Cor de Jonge 35-20,
26.
Driebanden groot Derde divisie poule 3. 't
Bierwinkeltje-'s Lands Welvaren 1 4-4: René
Kuczorra-Luc Peeters 35-29, 38; Cees J. Wissel-
Ronald van Geyt 31-35, 40; Arie Vink-Tonny van
Iwaarden 20-30, 41; Joke Breur-Sylvia Eckel
30-19, 60.
Vierde divisie. De Geslootene Boom- Brabant
Service 8-0: Dirk Smet-Gerard Gabriëls 30-27,
52; Robert van Stevendaal-Anja Wijnen 25-18,
42; Benny Visser-Anton Smulders 25-23, 58;
Rien Sandrini-Jos Hamers 20-13, 64.
Topteamcompetitie. Etikon - De Graafschap
4-2: 47/2. Henri Tilleman - Gert Jan Veldhuizen
200-83, 2; 71/2. Patrick Niessen - Martien v.d.
Spoel 92-150, 4; bandstoten. Jean Paul de Bruijn
- Dave Christiani 100-48, 6.
Etikon - Osdorp/biljartshop Leiden 6-0: 47/2.
Henri Tilleman - Jeroen Beentjes 200-29, 4;
71/2. Patrick Niessen - Wouter Heida 150-68, 4;
bandstoten. Jean Paul de Bruijn George Kenter
100-68, 13.
Wellse Vaert 1 - Wellse Vaert 2/RBS 4-2: 47/2.
René Luijsterburg - Roy van Raaij 147-200, 10;
71/2. Wiel van Gemert - Peter de Bree 150-67,
3; bandstoten. Fabian Blondeel - Ludo Kools
100-25,12.
BC Arnhem - Wellse Vaert 2/RBS 4-2: Martijn
Egbers - Roy van Raaij 200-59, 8; 71/2. Marek
Faus - Peter de Bree 81-150, 14; bandstoten.
Robby Sonck - Ludo Kools 100-80, 30.
DAMMEN
's-Gravenpolder. Zeeuws Kampioenschap.
Hoofdklasse: D.Kasse-M.Walraven 2-0; E.Wisker-
ke-M.van Dijk 1 -1C.Rijk-J.Louwerse 2-0 D.Wat-
tel-J.de Leeuw 0-2; C.de Jonge-J.Veerhoek 0-2;
J.de Wild-J.Provoost 0-2; inhaalpartij: D.Wat-
tel-J.Louwerse 2-0. Eindstand: 1. De Leeuw 18;
2. Kasse 17; 3. Wattel 13; 4. Veerhoek 12; 5. Van
Dijk, Rijk, Walraven en Wiskerke 119. De Jonge
9; 10. De Wild 8; 11. Provoost 7; 12. Louwerse
4.
JUDO
Wouw. Open West-Brabantse Kampioenschap
pen. - 15 jaar 3. Martin Jasperse (-42 kg). -1 2
jaar 1. Indy Godschalk (-32 kg), 2. Devin Spruijt
(-38 kg). - 10 jaar 1. Donnie Moes (-27 kg),
Neomi Poppe (-25 kg), 3. Maaike Hament (-25
kg), Maaike Evers (-28 kg). - 8 jaar 1Luca Ver-
heije (-28 kg), 2. Naishainy Martinus (-25 kg).
70 kg boven 18 jaar: 1Tessa van Meerkerk. On
der tien jaar 1Nienke Heijstek. Tweede plaat
sen waren er voor Lars van Sabben tot 10 jaar,
Bart Sieljens tot 10 jaar, Mitchel Dekker tot 10
jaar, Maren Boender tot 10 jaar, Max Buteijn tot
12 jaar. Derde plaatsen waren er voor Daan van
Sabben tot 10 jaar, Nina Rijn tot 18 jaar, Ryan
Schaier tot 15 jaar, Levina Mulder tot 12 jaar, Pas-
calle van Gurp tot 15 jaar, Gijs Heppe tot 15 jaar,
Jennifer Vodégel tot 12 jaar
HANDBOOGSCHIETEN
Oudelande. Nederlandse Bond afdeling.
Zuid-Beveland Wip 1: 1e klep en kampioen
J.Rentmeester (Roosendaal), 2. klep D.Roozen
(Nieuw en st.Joosland), 3e klep S.Raas (Kwaden-
damme), 4e klep W.Harthoorn (Ovezande), 1e
zijvogel L.Rentmeester (Ovezande), 2e zijvogel
P.Meeuwse (Kloetinge), 1 e kal l.v.d.Veeke (Oude
lande), 2e kal J.Kopmels ('s-Gravenpolder), Kam
pioen kleine vogels P.Nagelkerke 4x ('s-Heeren-
hoek),), C.de Jonge 3x (Heinkenszand), B.Proost
3x (Ellewoutsdijk Wip 2: 1e hoofdvogel S.Raas
(Kwadendamme), 2e hoofdvogel B.Vermeulen ('s
Heerenhoek), 1e zijvogel J.Kopmels ('s Graven
polder), 2e zijvogel P.Meeuwse (Kloetinge), 3e
zijvogel J.Braam (Oudelande), 4e zijvogel C.Hame-
link (Heinkenszand), 1 e kal L.Rentmeester (Ove
zande), 2e kal W.Harthoorn (Ovezande), 3e kal
K.VIemmix (Oudelande), 4e kal L.v.Dijke (Kloetin
ge), Vliegende vogel R.Klippel (Ellewoutsdijk),
C.Harinck (Kloetinge). Koningen keizerschieting:
R.v.d.Straate ('s-Arendskerke). Winnaar supercup
Ons Genoegen (Oudelande) - Zorgvlied (Elle
woutsdijk) 80-74.
MOTORCROSS
Tweede RES-cross Axel. 65cc: 1. Joris Lampio,
Vlissingen, 2. Jonah Pijnen, Arnemuiden, 3. Luca
Dhanis, Terneuzen. 85cc: 1. Nick Horsten, Eindho
ven, 4. Timo Dhanis, Terneuzen, 5. Simon Be-
zuijen, Ouddorp. 125cc lie: 1. Thomas Adriaanse,
Lewedorp, 2. Guido Boone, Oost-Souburg, 3. As-
win Vandamme, Zuiddorpe. 125 cc vt: 1. Jor-
dan-Lee van Maren, Vlissingen. Veteranen: 1. Pa
trick Piessens, Heikant, 2 Joost Serrarens, Lams-
waarde. MX2-4 takt: 1. Joost Gruben, Axel, 2.
Gerry de Rijcke, Beveren (B)3. Davey de Fouw,
Colijnsplaat. MX2-4T lie: 1Brian Bogers, Eindho
ven, 5. Jordi van de Wiele, Sint Jansteen. MX1
vt 1. Thomas Adriaanse, Lewedorp, 2. Michael
Maaskant, Lepelstraat, 5. Marco de Feijter, Hein
kenszand. MX1 lie: 1Nick Triest, Lommei, 2. Rin-
nie van Linden, Putte.
PAARDENSPORT
Axel. Dressuur RSV Axel. Paarden M1/M2: 1.
Ilse de Feyter, Aimee (Oranjer.) 194; 2. Petra de
Feyter, Zavitz (Oranjer.) 192; 3. Marijke van Gie-
sen, Solitaire (Hulst) 186. L1/L2: 1. Anneke de
Booij, Orviel (Honter.) 196; 2. Petra verschueren,
Diva (Hulst) 195; 3. Charlotte van der Meer, Hin
de (Oranjer.) 191. Pony's M1/M2 cat D: 1. Em
ma Sophie Peters, Pol's Esmé (Kleppertjes)-170.
L1/L2 cat D: 1. Sam Peters, Suulatik's Anytime
(Kleppertjes) 184. L1/L2 cat B: 1. Imker de
Blieck, Bon Jorno (Kleppertjes) 176. Tweede
proef paarden M1/M2: 1. Petra de Feyter, Za
vitz, 198; 2. Ilse de Feyter, Aimee, 197; 3. Resy
van Harn, Vowendy (Hulst) 194. L1/L2: 1. Anne
ke de Booij, Orviel en Petra Verschueren, Diva,
197; 3. Charlotte van der Meer, Hinde, 189. Po
ny's M1/M2 cat D: 1. Emma Sophie Peters,
Pol's Esmé, 178. L1/L2 cat D: 1. Sam Peters,
Suulatik's Anytime, 182. L1/L2 cat B: 1. Imke
de Blieck, Bon Jorno, 179.
Heinkenszand. Springen PSV De Paardebloem.
Paarden L: 1. Maxi de Weert, Bellys (Duinr.)
0/0/35,64; 2. Mara Klaver, Bonbon (Weelr.)
0/0/40,32; 3. Bert Verseput, Zonnefleur (Schouw-
se R.) 0/4/35,64. B: 1. Lindsay Oudeman, Cocoli-
cious (Scheldestad) 0/0/78; 2. Maxi de Weert,
Denzei HN, 0/0/76; 3. Josje Moerland, Blue Vally,
Chin Chin (Eendrachtr.) 0/0/75,5. Pony's M cat
CD: 1Tessa Steijn, Gabber (Weelr.) 0/2/37,15. L
cat D: 1Milou Testers, Geralja's Turbulent (Strie-
ner.) 0/0/23,00. L cat CB: 1. Tessa Steijn, Gab
ber 0/58,25.
Nieuw- en Sint Joosland. Mennen Stichting Na
tionale Mensport Zeeland. Finale enkelspan
paarden: 1Pieter Karelse, Avensis (Krabbemdij-
ke) 0/103,31; 2. Andre Vink, Wizaro (Driewegen)
0/117,37; 3. Lou Willemse, Selena (Domburg)
0/119,46. Enkelspan trekpaarden: 1. Rinus
Moens, Moortje van ons Plekje (Aagtekerke)
0/144,22; 2. Miriam Coomans, Kobus van For
tuin (Zoutelande) 5/140,83. Tweespan pony's:
1Simone van Hoepen, Gertje en Floor (Ovezan
de) 0/114,22; 2. Karei de Wandel, Echo en Cjor-
ven (België) 10/122,58. Enkelspan Pony's: 1.
Chantal Vermerris, Rapsodie (Krabbendijke)
0/109,17; 2. Maaike Hannewijk, Ferro (Ovezan
de) 0/115,29; 3. Mirella Soffers, Imail (Bergen op
Zoom) 0/116,19. Tandem en vierspan paarden:
1Danny van der Sypt, Quars en Prins (Zaffelare)
10/366,89; 2. Johan Poppe, Amacho en Hero
(Middelburg) 20/393,22; 3. Bruno Taveniers,
Tuenes/ Üno/Amarone/Ricardo (Zandvliet)
25/355,28. Vierspan pony's: 1. Mike van der
Sijpt (Desteldonk) 0/242,28; 2. Dymphe Buin-
sters, Ricardo/Sunlight/Furiant/Sonota (België)
0/433,6. Tweespan trekpaarden: 1. Ard Blaas
(Aagtekerke) 5/303,89; Niels Janse, Karina van
Roosjeshof en Noah van St Jan (Zoutelande)
5/309,27; 3. jaco Jobse, Jack van de Kruusweie
en Luke van de Speulhof (Aagtekerke) 5/325,55.
Tweespan paarden: 1Krijn Coppoolse, Niro en
Omar (Serooskerke) 15/273,17; 2. Klaas Metske,
Cocktail en Curlant, 15/290,80.
Gent Flanders Horse Expo. Grote Prijs, na bar
rage: 1. Wout-Jan van der Schans (Ned) Sacra
mento 0-39,48, 2. Clee (GBr) Wineda 0-40,58, 3.
Prouvé (Bel) Cadida van het Provahof 0-45,89' 5.
Makkiga/Waikiki 4-38,84, 8. Van den
Brink/Wennemars 8-36,61.
ROEIEN
Goes. Ganze Regatta. Zeeuws Kampioenschap.
D 4*. 1. Scaldis 1. 18:42,53 D C4*. 1 Scaldis 1
22:26,46. H 1x. 1. Scaldis 19:53,43. H 2x. 1. Hon-
te16 Pool 18:21,62. H 4*. 1Honte 17:04,54.
H C4* 1. Hontel 7 19:04,77. Mix 2x. 1. Scaldis
18:16,59. Mix 4*. 1. Scaldis 2 18:54,80. Mix
C4*. 1. Scaldis 2 21:21,81.
SCHAATSEN
Erfurt. Wereldbeker. Mannen. Eerste 500 me
ter: 1. Smeekens (Ned) 35,06, 2. Kato (Jap)
35,16, 3. Ronald Mulder (Ned) 35,28. Tweede
500 m: 1. Smeekens (Ned) 34,96, 2. Kato (Jap)
35,05, 3. Ronald Mulder (Ned) 35,28, 4. Gregg
(Can) 35,29, 5. Michel Mulder (Ned) 35,32.
Stand WB: 1. Smeekens 830, 2.Kato 686, 3. Mi
chel Mulder 485. 1000 meter: 1. Hansen (VSt)
1.09,79, 2. Groothuis (Ned) 1.09,84, 3. Lobkov,
Ihle (Dui) 1.10,18. Stand WB: 1. Nuis 482, 2. Ot
terspeer 479, 3. Davis (VSt) 456, 6. Michel Mul
der 291.1500 m: 1. Brodka (Pol) 1.46,88, 2. Silo-
vs 1.46,98, 3. Hansen (VSt) 1.47,01. Stand WB:
1. Brodka (Pol) 340, 2. Bökko 284, 3. Hansen
255. Ploegachtervolging: 1Nederland (Kramer,
Verweij, Bergsma) 3.45,21, 2. Zuid-Korea
3.45,33, 3. Polen 3.45,79. Stand WB: 1. Neder
land 200 punten, 2. Zuid-Korea 150, 3. Rusland
120. Vrouwen. Tweede 500 meter 1. Wang
Beixing (Chn) 38,15, 2. Fatkoelina (Rus) 38,21, 3.
Oenema (Ned) 38,21. Stand WB: 1. Sang-Hwa
Lee (ZKo) 800 punten, 2. Wolf 611, 3. Ri
chardson 530.1000 m: 1. Bowe (VSt) 1.15,34, 2.
Wüst (Ned) 1.15,74, 3. Fatkoelina (Rus) 1.15,79.
Stand WB: 1 Richardson (VSt) 501, 2. Erbanova
429, 3. Bowe 390. 1500 meter: 1. Wüst (Ned)
1.55,61, 2. Valkenburg (Ned) 1.58,32, 3. Leenstra
(Ned) 1.58,38. Stand WB: 1. Leenstra 375 pun
ten, 2. Nesbitt (Can) 270, 3. Shikova 232. Ploeg
achtervolging: 1Nederland (Wüst, Leenstra, Val
kenburg) 3.02,83, 2. Canada 3.04,33, 3. Polen
3.05,23. Stand WB: 1. Nederland en Canada
250, 3. Duitsland en Polen 190.
SJOELEN
Ossendrecht Derde selectiewedstrijd NK.
HHB-Klasse: 3. Dennis Eijke (Schijf83) 134,00.
C-Klasse: 3. Peter Kreule (Schijf83) 135,45.
D-Klasse: 1Patrick Kreule (De Goese Schuivers)
131,85, 2. Adrie Sturm (De Goese Schuivers)
131,25, 3.Freek van Duin (Schijf83) 130,75.
E-Kiasse: 3. Dineke Geerligs (De Goese Schui
vers) 121,95. F-Klasse: 1. Jan Geldhof (EMSV)
122,45, 3.Betsy de Waardt (Schijf83) 119,35.
G-Klasse: 1. Dave van den Bos (Schijf§3)
124,00, 2. Nina van Duin (Schijf83) 115,80, 3.
Lenie Sturm (EMSV) 113,65. H -Klasse: 3. Piet
de Smit (Schijf83) 104,15. I-Klasse: 3. Ellen de
Smit (Schijf83) 101,30.
TENNIS
Goes. Nationaal ranglijsttoernooi, twee ster
ren. Finales. Mannenenkelspel: K. Boelhou
wer-P. Toonders 6-3 6-4. Vrouwenenkelspel: G.
van Baal-E. Moeijes 3-6 6-3 6-3. Mannendubbel-
spel: S. Arends/K. Boelhouwer-J.
Naaktgeboren/G. Smits 6-3 3-6 10-7. Vrouwen
dubbelspel: A. van der Meet/M. Wijnen-G. van
Baal/D. Kuijstermans 6-4 6-2. Gemengddubbel-
spel: S. Arends/G. van Baal-R. van Someren/M.
Flohil 6-4 6-3.
Capsnobeltoernooi. Finales. Mannenenkelspel.
ME-A (2,13-2,24): R. van Someren-J. Alliet 5-4
4-1. ME-B (3,59-4,56): J. Patist-S. Sprinkhuizen
4-2 5-4. ME-C (4,68-5,56): M. Kodde-N. van den
Brande 4-0 4-2. ME-D (5,72-6,49): B. van
Geer-R. Bartelen 4-2 4-2. ME-E (6,75-7,31): Y.
Oppatja-W. de Leeuw 5-4 4-2. ME-F
(7,70-9,17): L. Geschiere-D. Poppe 4-1 4-0.
Vrouwenenkelspel. VE-A (1,93-2,72): M. Wol-
fert-M. Flohil 1-4 5-3 10 7. VE-B (3,17-4,07): E.
Vleugel-S. Poppe 4-0 4-1. VE-C (4,34-5,12): L. Si-
derius-L. Rijkers 1-4 5-3 13-11. VE-D
(5,34-6,13): I. Gijzen-E. Deijnen 4-0 4-1. VE-E
(6,35-7,11): 4-1 4-1. VE-F (7,74-9,00): M. Berre-
voets-D. Wessel 4-2 4-2. Mannendubbelspel.
MD4: S. Pleijte/E. Sprinkhuizen-D. de Jonge/D.
van Kempen 5-4 3-5 10-4. MD5: A. Kuijl/B. Mul-
der-R. Flipse/S. Siegers 5-3 4-2. Vrouwendubbel
spel. VD4: A. Flohil/S. de Jager-S. van Balen/N.
van Strien 4-2 1-4 10-3. VD5: I. Gijzen/M. van
Trigt-E. Ovaa/B. du Pon 4-1 4-2. Gemengddub-
belspel. GD4: S. Pleijte/N. van Strien-D. de
Jonge/A. Flohil 5-4 4-5 10-5. GD5: R. Flipse/E. De-
ijnen-J. Koppejan/E. Ovaa
4-1 4-1.
WIELRENNEN
Houilles. Parijs-Nice. Proloog, Houilles- Houil-
les: 1. Gaudin (Fra) 2,9 km in 3.37, 2. Sylvain Cha-
vanel (Fra) 0.01, 3. Westra (Ned), 4. Kelderman
(Ned) 0.02, 5. Soupe (Fra), 19. Gesink -0.06, 21.
Tjallingii 0.07, 29. Keizer 0.08, 45. Flens 0.09, 77.
Lindeman 0.12, 102. Kruijswijk 0.13, 109. Stam-
snijder 0.14, 125. Veelers 0.15, 139. Bellemakers
0.17.152. Curvers 0.19,181Clement 0.41
Siena. Strade Bianche, Gaiole in Chianti- Siena.
1. Moser (Ita) 188 km in 5.01.53, 2. Sagan (Slw)
0.06, 3. Nocentini (Ita) 0.07, 4. Cancellara (Zwi),
5. Saramontins (Let), 18. Slagter 0.23, 35. Ruijgh
2.48, 42. Dekker.
Driedaagse van West-Vlaanderen, eerste etap
pe Brugge- Harelbeke: 1. Napolitano (Ita) 175
km in 4.06.12 (42,65 km/u), 2. Van Asbroeck
(Bel), 3. Markus (Ned), 4. Van Hummel (Ned), 9.
Groenewegen, 13. Van Dijk, 22. Wippert, 23. Ca
vendish (GBr), 25. Van Poppel. Klassement: 1.
Vandewalle (Bel) 4.14.21, 2. Machado (Por) 0.08,
3. Terpstra (Ned) 0.09, 4. Ludvigsson (Zwe), 5.
Devolder (Bel) 0.10, 6. Le Bon (Fra) 0.11' 36. Van
Poppel 0.31.
Breda. Categorie 7. 1Timo de Jong (Goes). Ca
tegorie 5. 3. Arjan Poleij (Kruiningen), 8. Daphne
Mesu (Middelburg). Categorie 4. 2. Jurgen Mesu
(Middelburg) 4. Mike Deutekom (Goes).Catego-
rie 1.4. Myrthe Greijdanus (Dishoek).
ZEILEN
Colijnsplaat Goofïes zeilwedstrijd. ORC
1/IRC-klasse. 3. Lennard van Oeveren (Heinkens
zand). ORC 2-klasse. 1. Fleur van Millingen (Krui
ningen). IRC 2-klasse. 1. Fleur van Millingen
(Kruiningen), 3. Dick Nonnekens (Wissekerke).
Ongemeten groter dan 10 meter. 2. Michiel So-
pers (Goes). Ongemeten kleiner dan 10 meter.
1Marloes Swinkels (Goes).
Buzios (Bra). WK windsurfen, RS:X-klasse.
Mannen, na 5 wedstrijden: 1Kokkalanis (Gri),
Van Rijsselberghe (Ned) 14, 3. Dempsey (GBr),
Myszka (Pol) 18.
Wegens een technische storing zijn vandaag
niet alle uitslagen beschikbaar.
jl ft 31 KVITFJELL - Alles had Aksel Lund Svindal al gewonnen, behalve een grote wedstrijd in zijn eigen land. Die
lllvlcl.1. missie op zijn erelijst werkte de Noorse skiër zondag weg met de winst op de super-G op de piste van
op zijn erelijst werkte
Kvitfjell.
Svindal verzekerde zich daarmee van de eindzege in de wereldbeker op de discipline, foto EPA