r Van Baal hervindt plezier in Goes ziet Ganze Regatta als een opwarmertje SPORT 15 Middelkoop verdedigt titel Etikon neemt voorschot op titel Van 't Westende gaat onderuit Zeeuwen stranden snel op het NK Mesu wint de koppelkoers MAANDAG 4 MAART 2013 door Mitchell Minnaard GOES - De wildcard voor de Challen ger Zeeland in Middelburg die de winnaars van het nationaal ranglijst- toernooi zondag in Goes konden winnen, was niet voor iedereen een motivatie. Ghislaine van Baal wist niet eens dat zij met haar winst een wild card had bemachtigd. „Ik ben daar totaal niet mee bezig ge weest. De laatste drie maanden ben ik het plezier in het spelletje verloren. Daarom heb ik er nu voor gekozen om wat minder se rieus naar een wedstrijd toe te le ven. Ik wilde weer met een lach op mijn gezicht op de baan staan. Dat is me deze week denk ik aar dig gelukt", zei de twintigjarige tennisster na afloop van haar fina lepartij tegen de vijftienjarige Eli- 7 se Moeijes, die in 3-6 6-3 6-3 ein digde. Yvonne Joziasse, die verantwoor delijk was voor het verloop van de wedstrijden, complimenteerde Van Baal bij de prijsuitreiking met haar houding tijdens de afge lopen vier dagen. „Ze loopt vanaf donderdag al met een grote glim lach op haar gezicht. Het fanatis me spatte er de laatste dagen van af." Van Baal kon de eerste drie dagen van het toernooi niet aanwezig zijn vanwege haar werk. Datzelf de gold voor de winnaar bij de mannen, Kevin Boelhouwer. Het 21-jarige talent uit Delft won in de finale van Pim Toonders met 6-3 6-4. De uiteindelijke winnaar zou eerst niet eens meedoen aan het toernooi. „Vlak voor aanvang heb ik de wedstrijdleiding gebeld of ik alsnog mee kon doen. Om dat er een andere jongen uitviel, mocht ik zijn plek opvullen." Boelhouwer wil zo veel mogelijk toernooien afgaan, maar dat is niet altijd makkelijk. „Omdat ik uit Delft kom, moet ik meestal een aardig eind reizen. Ik werk naast het tennissen om de benzi ne voor deze autoritten te beta len. Zo kan ik de driehonderd eu ro winstpremie van dit toernooi in mijn carrière steken in plaats van in de benzine." Van Baal was niet meteen enthou siast, toen ze hoorde dat zij een wildcard voor de Challenger Zee land had bemachtigd. „Ik weet niet eens of ik er wel gebruik van ga maken", zei de als eerste ge plaatste inwoonster van Almelo, terwijl ze haar agenda doorblader de. „Ik moet nog beslissen of ik futuretoernooien wil tennissen of dat ik het bij nationale ranglijst- toernooien houdt. Daar zal ik de komende maanden over na moe ten denken." Sander van Buren, organisator van de Challenger Zeeland, ging meteen met Van Baal in gesprek. „Als het zo zou zijn dat zij haar wildcard voor de kwalificatieron de van het toernooi niet wil ge bruiken, dan kunnen wij die al tijd nog doorgeven aan een ander Zeeuws of Nederlands talent." Boelhouwer gaf meteen aan dat hij er 29 juni wel bij is in Middel burg. „Ik wil graag het proftennis in. Ik hoop dat de challenger in Middelburg een opstapje is rich ting het proftennis." De winnaar van het toernooi in Goes had na afloop nog wat verbe- terpunten. „Ik ken veel talentvol le jongens die geen toernooien meer tennissen, omdat ze het prij zengeld niet hoog genoeg vinden. Daarom zou ik zeggen: haal het prijzengeld voor de verliezers van de eerste paar rondes weg en tel dat op bij het totaal voor de win naar. Dan wordt het niveau van dit toernooi nog hoger en zijn de spelers gemotiveerder", tipte de winnaar de organisatie na afloop. ?uwse 1 1 Jean j 50-39, van i had zijn ekker, j niet kost- j niet de aan mans kwa- I velijk Phi- met Ceu- i met naas- 6-2 twee voor- ncur- Post Ghislaine van Baal won zondag de finale van het nationaal ranglijsttoernooi in Goes, foto Willem Mieras zelfs vier maanden niet meer sa men geroeid. „Vanwege het barre winterweer hebben we niet vaak samen in de boot gezeten. We werkten vooral in de sportschool aan onze conditie", zei Pool na af loop. „Voorafgaand aan dit evene ment hadden we dus ook totaal geen verwachtingen." Desalniette min was Bohncke erg tevreden met het behaalde resultaat. „Ook al zijn we bij beide onderdelen niet als snelste over de finish ge komen. We eindigden tweemaal net achter de Gentse vereniging WR. Omdat wij toch boven mini maal één andere Zeeuwse vereni ging eindigden, werden wij als nog tot Zeeuws kampioen ge kroond." Wedstrijdleider Nina van Hape ren erkende na afloop dat de Gan ze Regatta door veel roeiverenigin gen als een voorbereiding voor het grotere evenement in Amster dam wordt gezien. „Omdat dit nog maar de negende editie is, wordt deze wedstrijd nog als een jong evenement gekwalificeerd door de roeibond. Daarom moet er naar een plek in de agenda wor den gezocht en worden wij als eerste roeiwedstrijd van het sei zoen ingepland." De planning van de roeibond heeft consequenties voor het aan tal aanmeldingen. „Wij merken dat de inschrijvingen pas laat op gang komen. Je kunt namelijk het weer rond de wedstrijd niet goed voorspellen. We zitten in een maand met erg slecht weer voor roeiers", blikte Van Haperen te rug. Uiteindelijk kon zij alleen maar tevreden zijn met het ver loop van de dag. „Er is maar één incident voorgevallen. Een roeier botste tegen de wal op en kapte om. Op dit ene geval na, verliep al les volgens schema. Het ijs was ge lukkig uit het water, dus er kon goed doorgeroeid worden." Bert Verlaan, hoofd jury van de roeibond, kon niet anders dan te vreden zijn met het verloop van de dag. „Ik zeg altijd: 'Ik ben tevre den als er niks ergs gebeurt en de tijden goed zijn'. De tijdwaarne ming verliep goed en er zijn geen verschrikkelijke ongelukken voor gevallen, dus dat zegt genoeg. Omdat we alle deelnemers bin nen twintig seconden na elkaar lieten starten, bleef de wedstrijd ook spannend. Je kunt elkaar op die manier na een tijdje inhalen en zo een nog snellere tijd neer zetten." Bij de dames-vier werd nog een bijzondere prestatie geleverd. Vier dames van de organiserende vereniging RV Scaldis werden daar Zeeuws kampioen. Het vier tal roeit nog maar kort in deze sa menstelling. „Sinds oktober roeien wij pas samen op dit ni veau", zei Debby Tollenaar na af loop. „We hebben hier maar twee keer geoefend. Volgend jaar wil len we dat beter aanpakken. We willen beter gaan trainen, onze tijd verbeteren en dus onze titel verdedigen", sprak ploeggenoot Maria Bom hoopvol. GOES Matwé Middelkoop heeft za terdag zijn deelname aan de Challenger Zeeland, het zo merse tennistoernooi in Middelburg, toegezegd. De Bredanaar meldde organisa tor Sander van Buren dat hij zijn titel komt verdedigen. Middelkoop is de nummer 228 van de wereld. Hij won in 2010 en 2012 het toernooi op de gravelbanen van MLTC. Hij vindt de ambian ce mooi en komt graag nog een keer terug. HAARLO De biljarters van Etikon lij ken op weg naar de titel in de topcompetitie. Met nog zes wedstrijden te gaan heeft het team van Jean- Paul de Bruijn zes punten voorsprong. Van De Graaf schap Biljarts werd met 4-2 gewonnen. Tegen Osdorp/ Biljartshop Leiden werd het 6-0. Peter de Bree deed het met Wellse Vaert 2/RBS min der. Twee keer werd er ver loren met 4-2. WARSCHAU Judoka Sam van 't Westende is zaterdag tijdens de derde ronde van het wereldbeker toernooi van Warschau uit geschakeld. De 21-jarige Vlis- singer, die uitkomt in de klasse -73 kilo, verloor bij de laatste zestien met een wa- za-ari van de Pool Damian Szwarnowiecki. Daarvóór had hij wel op ippon gewon nen van de Roemeen Denis Mititelu. In de eerste ronde had Van 't Westende een bye. ZWOLLE Op het NK tafeltennis viel voor de drie Zeeuwse deel nemers het doek snel. Bij de mannen A-categorie verloor Jeroen de Heide (ODT) zijn eersterondepartij met 4-0 van Martin Khatchanov. Si- mone de Klerk (SAR/ Neckermann.com) vloog er in de tweede ronde uit te gen Linda Creemers. Kim- berly 't Hooft (TTC Middel burg) verloor in de eerste ronde van Suzanne Dieker. HEERENVEEN Niels Mesu was zaterdag suc cesvol in Thialf Met Jan van Loon schreef de Middelbur ger de koppelkoers op zijn naam. De schaatser van De Haan WesterhofF hield op de meet Simon Schouten en Ronald Kruijer achter zich. In de eerste divisie werd Antwan Tolhoek zevende op de marathon. In de sprint met het peloton kwam de Zeeuws net tekort voor een podiumplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39