Handbalsters EMM stap dichter bij titel Brabantse springruiters grijpen de zeges Waterpoloers DZK blijven fier koploper Tommy Staal krijgt zijn revanche Kampioen zj 14 SPORT De driebanders van Dallinga-Frans Bevers consolideren hun leidende positie door een 6-2-overwinning. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van Olympus leden in de eerste klasse een nieuwe nederlaag. De Vlissingse ploeg ging in eigen huis met 21-12 onderuit tegen ESZV Oktopus. De vrouwen van EMM kwamen in de tweede klasse weer een stapje dichter bij het kam pioenschap door een zege op Don gen: 23-27. Olympus-ESZV Oktopus 12-21: De zeven treffers evenaren van ruim een maand terug tegen He- lios'72. Het was geen gemakkelij ke opdracht voor Olympus. Zon dag werd een aardige poging on dernomen om in de buurt te gera ken. Uiteindelijk moest men ge noegen nemen met vijf treffers minder. Junior Jessica van Eenen- naam debuteerde op de zeventien de speeldag met twee treffers. Scores: Ayla Engels 6, Jessica van Ee- nennaam 2, Tessa de Waal, Lilian Belf- roid, Anja Minnaard en Ina Engels. Dongen 2-EMM 23-27: De aan dacht richt zich komende week op het thuisduel met TSHV Came- lot. Na de verdiende zege op Don gen kunnen de blauwhemden in eigen huis de kroon op het werk zetten. Op de zestiende speeldag was er nog een meevaller voor de pupillen van Hans Dierickx. Con current EHV kwam tegen Heerle niet verder dan een remise: 23-23. Met nog twee duels voor de boeg is de voorsprong met de Eindho- venaren opgelopen tot vier pun ten. De Middelburgse trainer zal zo veel mogelijk de druk probe ren weg te halen, maar vreest het ergste. „Ze zijn nog maar met één ding bezig en dat is Camelot." Aan de andere kant kan Dierickx het ook wel begrijpen. „Het is een heel jonge ploeg en er zitten speel sters bij die nog nooit kampioen zijn geweest." Xaira Nijsen is nog niet topfit, maar knalde er wel ze ven binnen. Scores: Xaira Nijsen, Marieke Rie- mens en Danielle Carol 7, Kimberly Loo en Petula Brasser 2, Ariska Tax en Lotte Cuje. Mannen. De handballers van Delta Sport grepen in de hoofdklasse een punt. Bij Volendam werd het 22-22. Bij rust ging de Zierikzeese ploeg nog met 12-7 aan de leiding. Door het gelijkspel liep Delta Sport in de onderste regionen een punt in op Helius. Er resten de ploeg nog vijf wedstrijden. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - De Zeeuwse springruiters lieten zich zaterdag in Heinkenszand bij de wedstrijd in de klasse L de kaas van het brood eten. De Brabantse Maxi de Weert zegevierde. In de categorie B won Lindsay Oudeman. Als eerste starter in de barrage van de klasse L vloog Bert Verse- put met de merrie Zonnefleur in 35,64 seconden over het parkoers. Maar op de laatste hindernis trok de ruiter uit Zonnemaire met de Flemmingh-dochter een paal uit de lepels. Via een bekeken rit door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van DZK wonnen zaterdagavond over tuigend de lastige uitwedstrijd te gen De Warande 3: 3-12. De ploeg blijft hierdoor fier koploper in de eerste klasse van het district. De vrouwen van DZK, uitkomend in de tweede klasse, verloren met 10-7 van De Zuidwesthoek. De Warande 3-DZK 3-12: DZK be gon overtuigend en nam snel een 0-3-voorsprong. Niets leek een grote winst in de weg te staan, maar De Warande dacht daar an ders over en kwam terug tot 2-3. DZK herstelde zich razendsnel en speelde een overtuigende tweede periode: 2-7. De Warande besefte dat de wed- Martens Cleaning morst een punt door joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Aan de kop van de eredivisie driebanden is sprake van een status quo. Dallin ga-Frans Bevers won zondag een voudig de Zeeuwse derby van Lands Welvaren/Iets Anders met 6-2. Medekoploper TOVV.NL/ MCR won met dezelfde cijfers van FDV Jacoby/Schuler Cues. In de strijd om één van de andere twee play-offplaatsen morste Mar tens Cleaning uit Kapelle een punt tegen Dekker Keukens (4-4), maar blijft kansrijk. Voor Dallinga/Frans Bevers had het duel met Lands Welvaren meer weg van een verplicht num mer, vooral omdat de krachtsver schillen te groot waren. Alleen Ed dy Leppens verloor, maar dat had evenveel te maken met de vorm waarin Leppens de laatste weken verkeert als met zijn goed spelen de tegenstander Jack Wijnen. De ze Dongenaar in Kwadendamse dienst liet zich gelden maar mag normaal niet zo'n groot obstakel zijn als hij nu was voor Leppens. De ploeggenoten van Leppens de den het een stuk beter. Glenn Hof man won van Kees Wittens, Fre deric Caudron van Francis Forton en Jean Paul de Bruijn had geen kind aan de falende Ronny Da niels. De Bruijn was in 33 beurten aan de finish (50-20). Caudron was nog veel sneller klaar: in 21 beurten was Forton gevloerd. Teamcaptain Jan Kikken was te vreden, al viel het optreden van Leppens ook herh tegen. In Kapelle leek Martens Cleaning zich te gaan verzekeren van een plaats in de play-offs. Bij de pauze was het 4-0 voor de Zeeuwse ploeg na overwinningen van Jean van Erp op John Tijssens (50-39, 35) en Jens van Dam op Hans van der Wurf. De jonge Sassenaar had meer moeite met het bewaren van de concentratie dan met zijn tegenstrever. „Het ging lekker, maar op het laatst was ik niet meer zo geconcentreerd. Dat kost te me nog wat beurten die niet nodig waren geweest, maar de winst was er." Na de pauze was het woord aan de routiniers Martin Spoormans en Raymond Ceulemans. Ze kwa- men tekort tegen respectievelijk Gerwin Valentijn en Jozef Phi- lipoom. Spoormans ging er met 47-50 aan voor de moeite en Ceu lemans verloor kansloos met 39-50 in 35 beurten. Doordat naas te concurrent Ai Biljarts met 6-2 won van Van de Broek Biljarts heeft Martens met nog twee duels te spelen één punt voor sprong op de Apeldoornse concur rent. Martens ontvangt nog Post Luchtkanalen en TOW, Ai moet nog tegen Van Wanrooij Trans port en FDV Jacoby. stuurde Mara Klaver de merrie Bonbon in 40,32 foutloos naar een zeker lijkende overwinning. Het venijn zat voor de combinatie uit Grijpskerke echter in de staart. Na een adembenemende rit behaalde Maxime de Weert met de Canda- dian River-nakomeling Bellys de overwinning (35,64 seconden). Ook in de klasse B leek De Weert te zegevieren. Ze bleef foutloos en behaalde 76 stijlpunten. Lindsay Oudeman gooide echter roet in het eten. De amazone uit Vlis- singen stuurde de de Corland- zoon Cocolicious met een foutlo ze rit en 78 stijlpunten naar de ze ge. door Sjaak Sinke VLISSINGEN - A-junior Tommy Staal van AV56 schreef zich zaterdag voor het Zeeuws kampioenschap cross in als senior en won ook. Dat deed hij voor de Dynamica-atleten Tim Pleijte, Michel Schrier, Erwin Harmes en David Schrier. Anjolie Engels (Dynamica) liep bij de vrou wen naar haar zoveelste Zeeuwse titel. De titelstrijd was dit jaar losgekop peld van de competitie en trok de sterkste lopers van Zeeland naar het Nollebos in Vlissingen. Erwin Harmes trok samen met Pleijte en Staal de meute op gang. Junior Tim van den Broeke en Schrier ke ken al snel tegen een achterstand aan. Voor Harmes, die vorige week de Trial van Renesse moest missen, was er weinig eer te beha len. „Ik ben nog niet helemaal her steld", liet hij na zijn vierde plaats weten. Staal liet Pleijte de wed strijd maken, versnelde op het houtsnipperpad en won afgete kend zijn eerste titel bij de senio ren. Pleijte was eerlijk: „Tommy was vandaag beter." Michel Schrier pakte de laatste ereplaats voor broer David: „Er is niets er ger dan van je jongere broer verlie zen." Voor Tommy Staal voelde de winst als een revanche voor de mislukte medaillejacht op de drie kilometer bij het NK indoor. „Toen maakte ik de wedstrijd en werd ik er in de finale afgelopen, GC nu heb ik in de verdediging gelo pen." Anjolie Engels had zich ingeschre ven bij de senioren en was de sterkste. „Toch heb ik me moeten inspannen om Laurey van den Berge van me af te houden." Op de vraag hoeveel Zeeuwse titels Engels heeft binnengehaald, moest ze het antwoord schuldig blijven: „Mijn eerste wedstrijd was de KMS-cross, en dat was tig jaren terug." De masterstitels gin gen naar Sandra Joziasse bij D35 en Christine Balkenende (D45). Arjo Verhage (Dynamica) was de sterkste H35, Eric Cappon (Wie lingen) pakte de titel H45 en Sjaak Luteyn (LPK Oostburg) was de snelste H55. Frans Bos was heer en meester bij de H65. strijd gelopen was en kon pas bij een 2-10-stand weer iets terug doen. DZK was er niet van onder de indruk en liep nog uit naar 3-12. Scores DZK: Bas Mechielsen, Martijn Mechielsen, Jasper Rouwendal en Sjoerd Leijnse 2, Chris van der Draai, Sjakko Bekkers, Jordy de Nood en Ro bin Juranek 1. De Zuidwesthoek-DZK 10-7: Na een aarzelend begin volgde een spannende wedstrijd, waarin bei de ploegen aan elkaar gewaagd waren. De Zuidwesthoek nam tel kens een voorsprong, maar DZK knokte zich steeds terug. In de slotfase maakte DZK enkele fou ten en werd de nederlaag een feit. Scores DZK: Maranda van Ijk en Joy ce Piek en Yentl Geelhoedt 2, Chelsea Schild 1. door Mitchell Minnaard In de haven van Goes maken de roeiers zich klaar voor de start van de Ganze Regatta, foto Willem Mieras GOES - Collin Bohnke was afgelo pen zaterdag de gevierde man bij de Ganze Regatta in Goes. De roeier van het Middelburgse Honte werd bij de heren-dubbel en de he ren-vier Zeeuws kampioen. Veel waarde hechtte hij hier zelf niet aan. „Ik zag dit evenement meer als een opwarmertje voor de Head of the River in Amsterdam, later de ze maand", zei hij daar zelf na af loop over. De grootste en meest prestigieuze roeiwedstrijd in Neder land gaat 17 maart van start. De voorbereiding naar de Ganze Regatta was niet optimaal. Met zijn ploegmaat voor de heren-dub bel, Fabian Pool, had Bohncke al

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38