SPORT Ajax pakt tegen FC Twente drie belangrijke punten. De ploeg is nog steeds een kampioenskandidaat. Clinckemaillie leidt Hoek naar vijfde overwinning op rij Genk in bekerfinale, Cerde mag hopen Van Rijsselberghe gedeeld eerste Europese titel voor atleet Sintnicolaas Bale leidt Spurs ook langs Arsenal SPORT MAANDAG 4 maart 2013 Ajacied Niklas Moisander is met zijn hoofd eerder bij de bal dan FC Twente-spits Dimitry Bulykin (links), foto Peter Lous/ANP Titel blijft een reëel doel door Geert Langendorff ENSCHEDE - Gekrenkte trots en er gernis over sportief verval tilden Ajax zaterdagavond in Enschede op. De landskampioen herstelde het gedeukte imago met een machtig optreden tegen FC Twen te (0-2). Dankzij de zege in De Grolsch Veste geldt de club negen duels voor het einde van de com petitie als voornaamste uitdager van koploper PSV. Gelijktijdig werd de makke van de selectie blootgelegd. Het verloren bekerduel met AZ (0-3) kwam voor een groot deel door pech tot stand. Eén aspect kon niet hierop niet worden afge wend. Trainer Frank de Boer spaarde met het oog op de topper zeven basiskrachten. Ondanks aar dig veldspel en een flink over wicht maakten hun vervangers in zichtelijk van een minder niveau te zijn. Ajax beschikt hooguit over zestien spelers, onder wie doelman Jasper Cillessen, van ver gelijkbaar kaliber. Van die volwaardige stand-ins ontbraken midweeks in De Arena Ryan Babel, Nicolai Boilesen en Isaac Cuenca door blessures. Het gaf aan in hoeverre het zwaarte punt ligt bij een relatief kleine kern. In deze hoedanigheid kan Ajax nauwelijks op drie fronten actief blijven. Niet voor niets lo pen de vertrouwde gezichten op driekwart van het seizoen op hun tandvlees. Een kleine hapering zorgt direct voor problemen. De Boer onderkent de fragiele rug gengraat van zijn elftal, maar ver schuilt zich er niet achter. Niette min konden de matige resultaten van de laatste weken er wel dege lijk aan worden toegeschreven. Om succes te boeken moet het hart van de ploeg binnen de lij nen staan. Aan de opstelling te gen Twente viel dit af te lezen. Zo koos De Boer voor Lasse Schone als rechtsbuiten. De middenvel der genoot de voorkeur boven Jo- dy Lukoki en Derk Boerrigter, spe cialisten op die positie. Het be sluit pakte zeer goed uit. Schone vormde, anders dan zijn twee col lega's, geen zwakke schakel maar juist een versteviging. Het gaf de achterhoede lucht en vertrouwen. Schone liep bij bal verlies keurig achter Robbert Schilder aan en dichtte desge wenst gaten. In aanvallend op zicht flitste de Deen weliswaar niet langs de flank, maar hij ver speelde de bal vrijwel nooit en voedde medespelers continu. Daarbij liep het positiespel als vanouds. Ajax voerde die soms zo goed uit, dat het publiek in En schede begon te fluiten. Hun ploeg kreeg in eigen stadion een masterclass. De Amsterdamse voorhoede bleek echter nog altijd niet op schot. Net als in het thuis duel met Steaua (2-0) maakten spelers uit de defensie de doelpun ten. Niklas Moisander opende de score al na vier minuten, met een zwabberschot. Na ruim een half uur kopte Toby Alderweireld raak uit een vrije trap (2-0). Ondanks het machtsvertoon te gen het zwakke Twente kwam de overwinning niet vanzelf. Uitblin ker Christian Poulsen en Moisan der kampten met griepverschijn- selen. Het vooruitzicht op drie vrije dagen bij een zege, beloofd door De Boer, en sportieve revan che deed hen op de tanden bijten. Dat laatste speelde een behoorlij ke rol. Alderweireld: „We kregen veel kritiek over ons heen en wil den laten zien niet in een dipje te zitten." Daarin slaagde Ajax zeker. Zonder Europese en bekerver plichtingen kan de ploeg zijn sterkste spelers gebruiken in de ti telstrijd. Met op papier alleen de uitwedstrijden tegen PSV en AZ als potentiële struikelblokken is dit een reëel streven. Als Ajax al les wint, viert De Boer straks zijn derde landskampioenschap op rij. Tottenham Hotspur heeft zondag de stadsderby tegen Arsenal gewonnen: 2-1. Wie anders dan Gareth Bale opende na 37 minuten de score. Het was voor de Welshman de vijfde compe titiewedstrijd op rij waarin hij tot scoren kwam. Aaron Lennon maakte er twee mi nuten later 2-0 van. De Duit se verdediger Per Mertes- acker scoorde tegen, maar verder kwam Arsenal niet. BRUSSEL De kans is groot dat bij de Belgische bekerfinale op 9 mei twee Nederlandse trai ners op de bank zitten. Na dat Mario Been zich met Ra cing Genk zaterdag na een lange strafschoppenserie ten koste van Anderlecht plaatste voor de eindstrijd, won Foeke Booy zondag met Cercle Brugge het eer ste duel met Kortrijk met 2-1. De return in Brugge volgt eind maart. BUZIOS Dorian van Rijsselberghe is het WK windsurfen in de RS:X-klasse zaterdag begon nen met de vierde en de tweede plaats. Zondag ein digde hij in de eerste race als derde. Van Rijsselberghe staat in het algemeen klasse ment op de eerste plaats, sa men met de Griek Byron Kokkalanis. Het WK wordt gehouden in het Braziliaan se Buzios, waar tot nu toe weinig wind staat GÖTEBORG Eelco Sintnicolaas heeft zon dag bij de Europese kam pioenschappen indoor in Göteborg een sublieme ze venkamp bekroond met de gouden medaille. Hij is de eerste Nederlandse meer- kamper die op dit zware on derdeel de Europese titel in de hal verovert. De 25-jarige Sintnicolaas vergaarde op de zeven onderdelen 6372 pun ten, een Nederlands record. pagina 4 en 5: Gouden EK LONDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25