Bach en zijn virtuoze tijdgenoten Gratis brochure over trapliften? J ZEELAND 19 Muziektheater Zeeland zoekt versterking City of Dance en Beachboom doen meer samen Bon voor gratis brochure! molenaar Vraag m direct aan! molenaar De onafhankelijke specialist 1 adres voor alle topmerken Scherpe prijzen vanwege inkoopvoordeel Gratis advies aan huis Unieke garantievoorwaarden 24/7 service af fabriek Snelle installatie Bel vrijblijvend 0341 - 27 40 40 Vrijblijvende demo? Bel 0341 - 27 40 40 Bezoek een winkel bij u in de buurt www.molenaarwelzijn.nl MAANDAG 4 MAART 2013 het verhaal Opvoering van het hoorspel Water door gezelschap 'Spelend lezen' voor een volle zaal in het Watersnoodmuseum, foto Dirk-Jan Gjeltema luiden van de klok. „Ed Hoornik verbleef in november 1953 enkele dagen in het rampgebied. Zijn be vindingen zijn te lezen in een ver slag in het Parool. Die twee kran tenpagina's zijn ook hier in het museum", laat directeur Louwer- se weten. Spelend Lezen brengt de opvoering van het hoorspel nog twee keer in het museum: op zaterdag 27 april en zaterdag 19 ok tober. door Jeanette Vergouwen ZAAMSLAG - Het barokensemble Eik en Linde trad voor de vijfde keer op rij op in Het Podium in Zaamslag. Deze keer met het pro gramma Bach in perspectief. Het werk van de meester werd ge toetst aan de muziek van Italiaanse tijdgenoten. Eik en Linde, dat speelt op perio de-instrumenten, voelt zich thuis op het kleine podium. De speel vreugde was al jaren duidelijk, maar daar is nu een grote mate van ontspanning bijgekomen. Het Andante van de Sinfonia BWV156 van Bach werd met een attaca naadloos gekoppeld aan het concert voor blokfluit, strijkers en basso continuo in F van Sammar- tini. Solist Nico Chaves bezit een solide ademsteun en blonk uit in zowel de virtuoze- als de langza me serene passages. Vooral het al legro assai werd gepassioneerd ge bracht. Tegenover het muzikale vuurwerk was de begeleiding iet wat hoekig. Hoboïst Diego Nadra, die al de so lo in de Sinfonia had gespeeld, be- Franc Polman, artistiek leider van Eik en Linde. wees in het concerto voor hobo, strijkers en basso continuo in D van Albinoni dat hij beschikt over een vlekkeloze techniek. Albinoni schreef een van de mooiste blad zijden die ooit voor hobo zijn ge schreven. De melodie van het Ada gio werd prachtig vertolkt. De geest van Bach was niet ver weg in deze compositie. In de finale werd de geweldig opererende so list spitser begeleid en viel de in breng van de Basso continuo in strumenten op. Het Adagio van de Sinfonia BWV 12 was een soort smaakmaker voor het 8ste concerto grosso van Vivaldi. Dit Vivaldi concerto was het hoogtepunt van het recital. Franc Polman en Elisabeth Ingen- housz speelden geweldig. Geen onderlinge strijd, maar een per fect aanvullen van eikaars partij. In de Finale brak de Italiaanse zon door tijdens de samenspraak van de violisten. Uit deze muziek sprak levensvreugde, bovendien was de uitvoering helder en licht. Het vierde Brandenburgse Con cert in G is enorm uitgebalan ceerd van vorm. Het Allegro heeft een piramide opbouw, waarin in het A deel de blokfluiten en in het B deel de viool excelleerden. Het Andante met het ritme van een Sarabande werd vloeiend ge speeld. Bach in perspectief, door baroken semble Eik en Linde o.l.v. Franc Pol man en m.m.v. Diego Nadra en Nico Chaves. Gehoord 3 maart in Zaam slag GOES - Muziektheater Zeeland (tot voor kort Muziekgezelschap GOV) zoekt voor de nieuwe pro ductie, de musical Evita verster king van het ledenbestand. De opvoeringen van Evita staan gepland in april 2014 in De Mythe in Goes, Schouwburg Middelburg en het Scheldetheater in Terneu- zen. De wekelijkse repetities wor den gehouden op woensdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het Ostrealyceum, Fruitlaan 3 in Goes. Wie wil zien hoe het toe gaat bij een repetitie is daar wel kom op woensdag 6 maart van 19.30 - 21.00 uur; op zaterdag 9 maart van 10.30 tot 12.00 uur en van 13.30 - 15.00 uur. Aanmelden vooraf is niet nodig. Voor wie echt mee wil gaan doen is er half mei een 'instroom-auditie'. MIDDELBURG - City of Dance op za terdag 20 juli in Middelburg gooit het roer om met een bredere pro grammering en voor het eerst met samenwerking met Beach boom op het strand aan de Brou- wersdam op zaterdag 10 augustus. City of Dance krijgt in totaal acht areas en een breder aanbod aan li ve-shows. De live-acts en bekend ste dj's worden voornamelijk ge presenteerd op drie hoofdpodia. Eén daarvan is een openluchtpo dium op de Markt. De twee ande re hoofdpodia zijn op het Hof van Tange (de bekende City Party) waar het publiek naast dj-gigs ook een aantal imposante live shows kan verwachten met veel licht- spektakel. De early-bird voorver koop voor City of Dance en Beach boom is geopend via Online Tick etscript en Free Record Shops. Bet 82MH - 7! *6 *0 vow een osMtebtjutJ Specialist in trapliften 1 www-molenaattrapkften. nl Geschikt voor zowel rechte trappen als met bocht Geruisloos en veilig naar boven Eenvoudige bedjening Naam Adres E-nriail j Mevr Dhr wk*l0_Ml_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Wij komen graag langs met onze rijdende showroom voor een demonstratie bij u thuis. Open ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Alkmaar Rijnstraat 117 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d Ijssel Hoofdweg 4 Ooetinchem Havenstraat 150 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Roosendaal Oostplein 17a SS Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Zwolle Stadionpiein 6 (In PEC Zwolle stadion, via Boerendanserdijk) Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Trapliften alleen in Nunspeet en Best. Wateringen en Amersfoort: geen j bedden. Roosendaal, Waalwijk en Capelle a/d Ijssel: geen fietsen. WfcLZIJNSPRODUCTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19