I I I I I Belastingdienst helpt bij invullen aangifte Lutherse Kerk Middelburg verkocht O 50% korting n n mmm (€15,- Speciale aanbieding gratis/— Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc WALCHEREN 17 12:58" 0 fi Gasfornuis gestolen bij woninginbraak Internationale School Terneuzen sluit Kerk wil kerkhof van gemeente kopen Stadsraad praat over openbare ruimte Onverzekerde auto drankrijder vernietigd Drenkeling in het water bij kade vodafone 24 maanden op een abonnement én een gratis LG Optimus L7 Vodafone Voordeel Web t.w.v.€ 299, HTC Desire C t.w.v. C 209,- gratis Voor vragen en meer informatie bel 0900-0603 04 MAANDAG 4 MAART 2013 het spel I lijk groeien om te kunnen veran deren in een modern recreatie park. Om dure voorzieningen als een zwembad lonend te maken zal De Witte Raaf met ruim 150 vakantiewoningen worden uitge breid. Zo komen er meer mensen die meer te besteden hebben. De gemeente Middelburg en de pro vincie hechten belang aan de ont wikkeling van De Witte Raaf. Middelburg neemt het project op in de Kwaliteitsatlas, de blauw druk voor de toekomst. De gemeente koopt in april 2009 bijna 43 hectare grond en water van de Domeinen. Kosten: 2,6 miljoen euro. Voor datzelfde be drag wordt ruim 28 hectare door verkocht aan de eigenaar van De Witte Raaf. De resterende grond zal een landschapspark worden. Maar dan gooit de bankencrisis roet in het eten. „Eind 2009 was de situatie zo dat de bank (ABN- Amro) het project en de camping dreigde te verkopen. De praktijk in dit soort situaties is dat het slechts voor één partij gunstig uitpakt en dat is de nieuwe koper die het geheel tegen een bodem prijs kan kopen. Voor het overige zouden er alleen verliezers zijn, niet in de laatste plaats de ge meente", schrijven B en W. De gemeente dreigt met de grond te blijven zitten en de mo dernisering van het recreatiepro ject zou uit-, zo niet afgesteld worden. Omdat de bank zich heeft teruggetrokken, is afgespro- GEMEENTELIJK GELD Lening: Centrumgebouw (1 mil joen euro) Lening: Geleverde grond (2,3 mil joen; 1,2 miljoen terugebetaald) Lening: Rente over (nog te leve ren) gronden (0,5 miljoen) Nog aan WVM te leveren aange kochte grond (1,1 miljoen) Grond voor Stichting Landschaps park (1 miljoen) Deelneming van 20 procent in energiecentrale (0,2 miljoen) Garantstelling voor overbruggings krediet (tot maximum van 0,5 mil joen). ken dat de geleverde grond pas betaald hoeft te worden als va kantiehuizen zijn verkocht. Wa terpark Veerse Meer moet hier over wel rente betalen. Het pro ject kan hierdoor letterlijk van de grond komen. Inmiddels zijn er zowel aan de Veerse Meerzijde als aan zijde van de Muidenweg heel wat recreatiewoningen ge bouwd én verkocht. Naast de uit gestelde betaling voor de grond komen B en W het project te hulp met een lening voor het cen trumgebouw en een garantstel ling voor een overbruggingskre diet. Dat laatste is aanleiding voor een onderzoek door de Re kenkamer. Half februari velt de Rekenkamer een hard oordeel: er is onnodig afgeweken van be leidsregels en de raad is niet vol ledig ingelicht. De gemeentelijke belangen zijn onvoldoende veilig gesteld, risico's te weinig afge dekt. B en W zijn het hier vol strekt niet mee eens en maken op hun beurt de Rekenkamer har de verwijten. Dat de Rekenka mer niet op het weerwoord van het college heeft gewacht, zet kwaad bloed. 'Onnodig negatief, oordeelt het college, en mogelijk schadelijk voor het project en de positie van de gemeente. Door deze grote woorden staan de ge loofwaardigheid van de Rekenka mer én die van het college op het spel. Eén kan er maar gelijk heb ben. De raadscommissie praat er vanavond over. WATERPARK VEERSE MEER Het project Waterpark Veerse Meer bestaat uit verschillende on derdelen. Camping De Witte Raaf Centrumgebouw BV Energiecentrale WKK BV (gemeen telijk belang van 20 procent) jachthaven BV Stichting Landschapspark Waterpark Veerse Meer BV (coör dinatie en ontwikkeling project) Het gehele project is een samen werking van financiers, gemeente, informal investors, kopers van pan den, leveranciers en banken. cB MIDDELBURG - De Belastingdienst is van 18 maart tot en met 5 april te gast in het stadskantoor in Middel burg om mensen te helpen bij het invullen van hun belastingforumu- lier. Voor de tot HuBA afgekorte 'Hulp bij aangifte' geldt een inkomens grens. Alleen mensen die recht op zorgtoeslag hebben, kunnen hier van gebruik maken. Burgers die in belastingjaar 2011 gebruik hebben gemaakt van de HuBA krijgen automatisch een uitnodiging voor het doen van aangifte over belastingjaar 2012. Tevens worden deze mensen auto MIDDELBURG - De Lutherse Kerk aan de Zuidsingel in Middelburg wordt waarschijnlijk verkocht aan de Oud Katholieke Kerk (OKK). Dat is zaterdag meegedeeld tij dens een symposium in de kerk. Dat werd gehouden omdat de lu therse gemeente na ruim 3,5 eeuw ophoudt te bestaan. Er is sprake van een voorlopig koopcon tract met de OKK. Deze houdt sinds vorig jaar diensten in het uit 1742 stammende gebouw. Dominee Gisela Gross reageerde zaterdag opgetogen: „Niets is er toch mooier dan dat dit een Huis van God blijft." De Lutherse Kerk in Middelburg was een combina tie waaronder ook leden vielen van de voormalige gemeenten in Groede en Vlissingen. Zondag werd in Middelburg de laatste kerkdienst gehouden. Het is de bedoeling dat de lutherse ge meente wordt verenigd met de Hoeksteengemeente van de Pro testantse Gemeente Middelburg. Bert van Klaveren blijft als ouder ling pastorale zorg verlenen aan lutheranen in Midden-Zeeland. Taco Seinstra uit Goes doet het zelfde in Zeeuws-Vlaanderen. Na het verdwijnen van de gemeente in Middelburg resteert in Zeeland alleen de gemeente in Zierikzee. Dominee Gross vertrekt nadat zij vijf jaar het afscheidsproces bege leidde. Ze wordt waarschijnlijk predikant in Hamburg. Ouderling Van Klaveren zei over haar optre den: „Wij waren groos op Gross." OOST-SOUBURG Bij een inbraak in Oost-Sou burg is een zespits-gasfornuis gestolen. De inbraak is ge pleegd tussen woensdagmid dag en donderdagavond in de Populierenstraat, zo liet de poli tie zondag weten. De inbrekers zijn binnengekomen door een raam open te breken. Behalve het fornuis, zijn tv*s, een ge luidsinstallatie, laptops, tele foons en sieraden gestolen. PHILIPPINE De Internationale School Ter- neuzen houdt op te bestaan. Op 1 augustus dit jaar wordt de stekker uit het noodlijdend on derwijsproject getrokken. Het uitgangspunt was inder tijd dat de Internationale School op termijn zou kunnen doorgroeien tot een school met 250 leerlingen. De teller bleef echter steken bij slechts drie scholieren. OUDELANDE De kerkenraad van de PKN kerk in Oudelande wil het be heer van de begraafplaats over nemen van de gemeente Borse- le. De kerk wil hiermee voorko men dat grafstenen waarvoor geen grafrechten meer zijn be taald, worden geruimd. Het college van Borsele stelt de kerkenraad in de gelegenheid hun verzoek door middel van een bedrijfsplan te onderbou wen. VEERE De stadsraad van Veere houdt maandag 11 maart haar algeme ne ledenvergadering. De bijeen komst is om 20.00 uur in De Korenmaat aan de Kapelle- straat in Veere. Aan de orde komt onder meer het Placema- king Proces, waarmee de ge meente duidelijkheid wil krij gen over de vraag hoe de open bare ruimte zo goed mogelijk- kan worden ingericht. VLISSINGEN Een Vlissinger is zaterdag zijn auto definitief kwijtgeraakt na dat de politie hem voor derde keer betrapt had op rijden on der invloed, rijden zonder rijbe wijs en zonder verzekering. De man werd in de Van Dis- hoeckstraat aangehouden. In overleg met de hulpofficier van justitie werd besloten de auto in beslag te nemen en die te laten vernietigen. GOES Bij de kade in de buurt van de Koningstraat in Goes is zater dagnacht een man in het water gevallen. De persoon is met on- derkoelingsverschijnselen naar het ziekenhuis gebracht. Rond 01.45 uur kwam de melding binnen dat een man in het wa ter lag. Toen de hulpdiensten ter plaatse kwamen, was hij zelf al op het droge geklom men. De identiteit en de oor zaak zijn niet bekend. .«if f 10 10AM matisch benaderd om gebruik te maken van de hulp bij aangifte. Wie niet eerder deel heeft geno men aan de HuBA maar wel on der de inkomensgrens valt, kan zich aanmelden. De aangifte in komstenbelasting wordt samen met de burger en onder diens ver antwoordelijkheid ingevuld en via internet ingezonden. Wie gebruik wil maken van de hulp bij aangifte, moet hiervoor een afspraak maken via de Belas tingtelefoon 0800-0543 (gratis nummer). Vorig jaar maakten in de gemeente Middelburg 480 mensen gebruik van deze service van de Belastingdienst. •f- -» jgfc. f—1 4,3 inch IPS touchscreen M UZ/11/2012 TyC I Min SMS Internet Normaal Actie 60 40 200 Mb €JÓ,- €15,- 120 80 200 Mb €17,50 180 120 300 Mb €AÖ,- €20,- Camera Video Ptayer Android 4.0 Vodafone Voordeel Web Android 4.0 3,5-inch touchscreen Beats Audio 5 Mp camera G fll 23 Zie website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen. Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen at vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30. Zolang de voorraad strekt Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbon den. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17