Van Tilburg verliest met opgeheven hoofd Groene Ster maakt achterstand goed I Ola Toivonen terug bij PSV, Locadia mag op herhaling tegen VW-Venlo 34 SPORT TOPPER EREDIVISIE Ajax gaat uitgerust Enschede tegen FC Eriksen wordt veel op titeljacht in Twente. Van verwacht. I TWENTE ZONDER BRAMA TEGEN AJAX GOES - Laurèlle van Tilburg is vrij dag als laatste Zeeuwse uitgescha keld tijdens het CapsNobel-toer- nooi in Goes. De zeventienjarige tennisster uit Arnemuiden, die met een wildcard binnenkwam en als enige van de negen de kwartfinales haalde, verloor met opgeheven hoofd van Dévon Kuijstermans. De setstanden wa ren 6-4 en 7-5. Kuijstermans, de nummer drie van de plaatsingslijst, treft van daag in de TSI-hal in haar halve eindstrijd Elise Moeijes. Ghislaine van Baal, die als eerste inge schaald is, en Liv Geurts strijden aan de andere kant van het sche ma voor een finaleplek. Bij de mannen staan de nummers één tot en met vier in de halve fi nales van het Bevelandse natio naal ranglij sttoernooi. Sander Arends (1) en Pim Toonders (4) kruisen de degens en ook Kevin Boelhouwer (2) en Freek Tissink (3) treden tegen elkaar aan. De finales van het CapsNo- bel-toernooi zijn zondag. Die van de vrouwen begint om 11.00 uur. De mannen spelen aansluitend. In het open toernooi maakt Milou Flohil een grote kans op de eind zege in de hoogste categorie. De speelster uit Oostkapelle won in de poule van vier haar eerste twee partijen. Ze versloeg zowel Jeantien Bruijnzeel als Laurèlle van Tilburg. De Walcherse treft nog als laatste Mandy Wolfert. Bij de mannen zijn alle pouleduels in de hoogste categorie pas in het slotweekeinde. Terneuzenaar Jeroen Alliët moet daarom nog tweemaal in actie ko men. door Maurice Steketee MAASTRICHT - De zaalvoetballers van Groene Ster hebben vrijdaga vond een lastige hobbel genomen in de strijd om het kampioen schap in de eerste divisie. De Vlis- singers klopten in Maastricht Ar- can, dat op de derde plaats staat, met 3-5. Bij rust keek de Zeeuwse koplo per nog tegen een 2-0-achter- stand aan. De opluchting was na afloop dan ook groot bij Groene Ster, dat in een hevige titelstrijd is verwikkeld met Noordzee, dat evenveel punten heeft als de Vlis- singers. Mochten beide ploegen over drie wedstrijden nog steeds samen bovenaan staan dan volgt er een beslissingswedstrijd op neutraal terrein. „We hopen dat het zover niet komt", zei coach Angelo Geelhoed vrijdagavond na de benauwde zege. „Wij spelen nog drie keer thuis en in principe moeten we die wedstrijden ge- Frank de Boer prikkelt Eriksen woon kunnen winnen. Hopelijk laat Noordzee nog een steekje val len." Het scheelde vrijdagavond niet veel of Groene Ster liet zelf een steekje vallen in Maastricht. Het stugge Arcan gaf in de eerste helft weinig weg en had boven dien het geluk dat de Vlissingers twee keer de paal troffen. De thuisploeg was scherp in de coun ter en leidde bij rust met 2-0. Na de thee schoot Mourad Azza- nagui Groene Ster terug in de wedstrijd. Niet veel later liep Sa- lim Ben Sellam de gelijkmaker binnen en via Etienne Mallie kwa men de Vlissingers zelfs op voor sprong. Arcan kwam nog wel langszij, maar Len Eversdijk scoor de vlak daarna de 3-4 uit een tien- metertrap. Het slotakkoord was voor Hoessein Bouzambou die aan alle onzekerheid een einde maakte. „Het was een hectische avond, dus de ontlading was groot dat we toch drie punten hebben gepakt", aldus Geelhoed. door Geert Langendorff AMSTERDAM - Als Christian Erik sen over de opstelling bij Ajax zou gaan, had hij in het verloren bekerduel met AZ het spel ver deeld en niet in trainingspak in de dug-out gezeten. De Deen kreeg net als zes andere basis krachten verplichte rust voorge schreven om zijn lichaam op adem te laten komen. Vanavond moet de snipperdag zich uitbeta len in een glansrol tegen FC Twen te. De technische staf hield hem tij dens de laatste training voor de ontmoeting in Enschede kort. Eriksen mocht zich met weinig bezighouden, waarvan hij houdt. Vrije trappen, corners en schieten op doel stonden op de lijst met verboden activiteiten. Zijn lies, enigszins geïrriteerd, moest op ad vies van de dokter worden ont zien. Gecontroleerde bewegingen konden geen kwaad, impulsieve krachtexplosies wel. Of gebruikte De Boer een psycho logische truc om zijn beste speler extra scherp te krijgen? Het zou zomaar kunnen. Waar Eriksen op recht meldde geen duwtje in de rug nodig te hebben om zich te motiveren voor een wedstrijd, dacht de coach daar heel anders over. De Boer schaart hem, zo be kende hij, bij de voetballers in zijn selectie die soms wakker ge schud moeten worden. „Christian mag je wel prikkelen, hoor", zei hij. „Hoe ik dat doe, houd ik ge heim." Wellicht hoorde de wissel beurt tegen AZ al tot zijn repertoi re. Eriksen accepteerde het be sluit, maar voelde zich niet pret tig op de bank. „Ik vroeg zelf niet om rust", gaf hij aan. „Een beetje last van mijn liezen had ik wel, maar ik was klaar om te spelen. De trainer koos er toch voor me rust te geven. Dat snap ik, al speel ik het liefst alles. Ik wil het team graag helpen. En spelen blijft het leukste wat er is." Eriksen bekende wel in het com petitieduel met ADO Den Haag (1-1) de vermoeienissen van een zware week in de benen te voe len. Net terug van een even teleur stellende als energievretende trip naar Boekarest voor de Europa League moest hij noodgedwon gen zijn reserves aanspreken. „Als we voor rust een doelpunt ma ken, is er niets aan de hand. Dat lukte niet, waardoor we in de pro blemen kwamen." Zijn gesleur over het veld bracht Ajax niet het gewenste resultaat. „Dat ging in derdaad niet goed", vertelde hij ge laten. „De scherpte bij het geven van de laatste pass ontbrak. Mis schien kwam dat wel door ver moeidheid. Ik kwam steeds een metertje tekort als ik moest sprin ten, de ballen tussen de linies luk ten net niet." Goed beschouwd kon een duel rust geen kwaad. Eriksen knikte. „Ik voel me er fris ser en een stuk lekkerder door." Tegen FC Twente wil hij dit laten zien. Getuige zijn statistieken gaat dat uitkomen. Eriksen doet in topwedstrijden vrijwel altijd iets speciaals. Een doelpunt, een assist of beide. Onder druk pres teert hij goed, een uitzondering daargelaten, zoals vorige week in Boekarest. „Ik vind het leuk om uit te blinken in grote duels. Dat hoort eigenlijk niet - je moet al tijd willen schitteren - maar het is natuurlijk wel zo." Eriksen wil in Enschede maar één ding: win nen. „We kunnen nog steeds doen, wat we het hele seizoen al willen: kampioen worden. De ma nier waarop maakt me niet uit." FC Twente kan vanavond in het topduel tegen Ajax geen beroep doen op Wout Brama. De aanvoer der kampt met een voetblessure en miste vrijdag de afsluitende training. Datzelfde gold voor Andreas Bjelland, die op de weg te rug is na een knieblessure. Daarnaast kan interim-trainer Alf red Schreuder, die de vervanger is van de deze week opgestapte Ste ve McClaren, nog niet beschikken over de al langer geblesseerde Na- cer Chadli en Denny Landzaat Robbert Schilder haalt het treffen met zijn oude ploeg waarschijnlijk wel. De linkspoot miste vorige week nog het duel met sc Heeren veen vanwege een kuitblessure. De wedstrijd begint om 20.45 uur. EINDHOVEN - Ola Toivonen keert vanavond terug bij de wedstrijdse lectie van PSV. De Zweed start zw- wer waarschijnlijk zelfs in de basis. Toivonen speelt voor het eerst in vijf maanden een duel voor PSV. „Ik vond hem dinsdag bij Jong PSV al goed spelen. Vrij. Het belangrijk ste is dat hij er zelf achter staat", al dus Dick Advocaat. „Je zag bij Jong PSV dat hij graag wilde, uit zijn spel viel niet eens af te leiden dat hij geblesseerd is geweest" Toivonen gaf later in de middag zelf het antwoord al en liet weten er te staan als de trainer hem wil gebruiken. Dat gaf hij ook dins dag aan, al hield de Zweed toen een slag om de arm. In de rust zat hij op de hometrainer om zijn hamstrings warm te houden. Medisch gezien is er geen enkele reden om hem tegen VW nog aan de kant te houden, wel mist Toivonen wedstrijdritme. „Hij traint al drie weken mee", pareer de de trainer. „Het zou helemaal niet gek zijn als ik met hem zou beginnen. Hij zit allang bij de groep. Op de nummer 10-positie vind ik Toivonen een prachtige voetballer. Goals maken, een keer raken, dat beheerst hij. Maar goed, ook Wijnaldum deed het woensdag bij PEC goed met loop acties en steekpasses." Dat laatste deed hij in Zwolle van af de rechterkant, waar Wijnal dum zich vrij lijkt te voelen en waar bij afwezigheid van Lens en Matavz en de terugkeer van Toivo nen voor hem een plek vrij is. Bij PSV is Locadia present in de punt van de aanval. De doelpuntenma ker van woensdag mag op herha ling nu Matavz nog ziek is. Advo caat over Locadia: „Van hem was ik echt al overtuigd. Hij heeft de kwaliteiten van een spits, het af maken is een gave. Hij is tweebe nig, schiet makkelijk en weet waar hij moet lopen. Net negen tien jaar en een jongen met veel mogelijkheden. Dat geldt ook voor Memphis Depay, maar die heeft gewoon nog wat meer tijd nodig." Vorig jaar besliste Depay (als in valler) in dezelfde fase van het sei zoen het duel met VW. „In po tentie kan hij een grote jongen worden." Het belang van PSV is al leen groter dan het per se opstel len van Depay. „Wij moeten kam pioen worden", aldus Advocaat. Feyenoord-trainer Ronald Koe man kan zijn aanvoerder Stefan de Vrij zondag in de uitwedstrijd tegen NEC gewoon opstellen. De verdediger liet vanwege lichte knieklachten de oefensessie van Ola Toivonen maakt vanavond zijn leed. foto Vincent Jannink/ANP donderdag aan zich voorbijgaan, maar trainde een dag later pro bleemloos mee. Voor Bruno Mar tins Indi komt de confrontatie in Nijmegen nog te vroeg. Hij viel vorige week tegen PSV uit met een hamstringblessure. „Ik verwacht dat hij volgende week weer fit zal zijn", aldus Koe man. De coach weet precies wat rentree tegen VW na lang blessure- de kracht van NEC is. „Die ploeg speelt met een goede organisatie en kan zich optrekken aan betere tegenstanders. Tegen mindere ploegen laten ze het soms afwe ten, maar voor ons is het absoluut een gevaarlijke tegenstander." Winnen is een must, zegt de trai ner. „Dat moet om mee te blijven doen om de titel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 14