werkjes door kunnen opschrijven.' Taakstraffen en cel voor beroving Goes Rechter legt man geen straf op voor steekpartij Buitenkansje ZEELAND 23 commentaar de betere badkamer VRIJDAG 1 MAART 2013 Het is de bedoeling van de BTW-maatregel dat dit weer een vertrouwd beeld wordt, foto Willem Mieras Burgh-Haamstede wist nog niet dat de maatregel ook voor zijn sec tor gaat gelden. In de Schouwse Westhoek heeft hij zijn werk nog wel. Het tuinonderhoud blijft toch terugkomen. Maar zo'n maat regel helpt wel, schat hij in. Marco Kooiman uit Vlissingen heeft een klussenbedrijf. Hij kijkt genuanceerd naar de nieuwe maatregel en vraagt zich af of het wel zo veel zal uitmaken. „Die BTW-verlaging geldt alleen maar voor het arbeidsloon en dan nog niet eens voor al het werk. Als ik een zonwering ophang is het weer niet van toepassing. Dat maakt dat ik allerlei dingen apart moet factureren. Dat is gevyoon onhandig. En ik denk ook dat de mensen niet weten dat het alleen om het arbeidsloon gaat. Ik denk dat mensen er meer van verwach ten." Hij is er van overtuigd dat er wel geld zit onder de mensen; ze worden alleen bang gemaakt door alle negatieve verhalen over de economie. Henk van Dijk uit Goes heeft ook een klussenbedrijf. Hij verwacht dat de maatregel wel gaat werken. „Dat hadden ze eerder moeten doen." Tot nu toe kwamen de op drachten, als gevolg van de crisis, met ups en downs. Al viel het voor hem nog wel mee. Hij vindt het wel jammer dat de maatregel maar een jaar geldt. Van Dijk had liever gezien dat de maatregelen die het kabinet neemt wat stabie ler zijn. Bijvoorbeeld de BTW voor een langere periode op een Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder BJ. Meijering d.d. 22-02-2013 blijkt, dat t.v.v. Rabohypotheekbank N.V. en de Coö peratieve Rabobank Walcheren/Noord-Be veland U.A. aan JOHANNES PIETER MAL- JAARS geboren op 06-05-1982, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is aange zegd dat de daarin genoemde onroerende zaak in het openbaar zal worden verkocht op 04-04-2013. J.P. Maljaars kan een af schrift van dit exploot verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 tarief van 10-12 procent houden." Schilder John Schijf uit Vlissin gen kan al langer van een lager BTW-tarief op arbeidsloon profi teren. En het werkt. Als voorbeeld noemt hij het fenomeen van de winterschilder dat nu meer niet bestaat. Als mensen dan een grote klus hadden die ook in de winter uitgevoerd kon worden, adviseer de hij ze wel eens dat in de win ter uit te laten voeren. „Dat scheel de destijds toch 30 euro per man per dag." De verlaging van het BTW-tarief voor het opknappen van woningen is goed voor de bedrijvigheid in de bouw. Dat blijkt uit reacties van Zeeuwse ondernemers. De tijdelijke verlaging helpt op drachtgevers over de drempel. Dat is precies wat sommige bouwers nu nodig hebben. In deze slappe tijd is elk beetje extra omzet welkom. De regeling is wel wat vreemd. Want hij is aanvankelijk be dacht voor de bouw, maar geldt inmiddels ook voor werk in de tuin. Waar ligt dan de grens? Die lijkt nogal willekeurig getrok ken. Bedenkt staatssecretaris Frans Weekers morgen een nieuwe uitzondering? En voor wie dan? Op zo'n beleid kun nen bedrijven niet bouwen. In elk geval zullen veel onderne mers in andere sectoren met scheve ogen naar deze stimule ringsmaatregel kijken. Dat de regeling maar voor één jaar geldt, is minder gek. Daar mee geeft de overheid duide lijk aan dat het een noodmaat regel is, een eenmalige prikkel voor de consument ten behoe ve van een sector waar zware klappen vallen. MIDDELBURG - Vijf Goesenaren in de leeftijd van 17,18, 21 en 35 jaar plus een 18-jarige Kattendijker zijn gisteren door de rechtbank in Mid delburg veroordeeld tot voorname lijk taakstraffen van 240 uur en cel straffen vrijwel gelijk aan het voor arrest plus voorwaardelijke celstraf fen van negentig dagen. De oudste van de vijf werd echter conform de eis veroordeeld tot een celstraf van een jaar, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Tegen de overige meerderjarigen waren celstraffen van acht en ne gen maanden geëist, waarvan twee tot drie maanden voorwaar- delijk. Het stel beroofde op 9 no vember vorig jaar in Goes een 17-jarige jongen van een kleine veertig euro. De 17-jarige beweerde geld tegoed van hem te hebben en schakelde de anderen in om hem te helpen bij de incasso. Het slachtoffer werd naar een bankje bij De Veste gelokt en de vier stonden in de bosjes te wachten. Binnen de kort ste keren kreeg het slachtoffer een pak slaag en werd hij gedwon gen enkele kleine bedragen te pin nen. Vervolgens namen ze de be nen. Tijdens de zitting vertelden de verdachten dat er drank in het spél was geweest. MIDDELBURG - De rechtbank in Mid delburg heeft een 31-jarige die er van werd verdacht zijn schoonva der met een schroevendraaier (een spanningzoeker) te hebben gesto ken ontslagen van rechtsvervol ging- De rechtbank oordeelde dat de Terneuzenaar uit noodweer - psy chische overmacht - heeft gehan deld. Dat de man zijn schoonva der zou hebben bedreigd en zijn echtgenote mishandelde, achtte de rechtbank niet bewezen. De Terneuzenaar gaat dus volledig vrijuit. De man kreeg op 2 okto ber ruzie met zijn echtgenote en ze vertrok naar haar ouders. Om dat ze lang wegbleef, ging de man naar de woning van zijn schoonouders, belde aan en kreeg vrijwel direct een klap in het gezicht. Kort daarna volgde een vechtpartij in de gang, waar bij de schoonvader de Terneuze naar flink in zijn duim beet. Om zich te verdedigen pakte de Ter neuzenaar wat hij pakken kon en stak daarmee op zijn schoonva der in. Die liep tien steekwond- jes op, drie in de buik en één op het hoofd. Ook miste hij een tand. De schoonvader had een an der verhaal. Hij zei dat hij zonder aanleiding was mishandeld. Daarom ontvangt u nu bij aankoop van een complete badkamer inclusief installatie een GRATIS Hansgrohe regendouche t.w.v. 1.000,-* *Niet inwisselbaar voor contanten. Aankoop t/m 31 dec. a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73