116 'Schitterende locatie voor watersporters' Nieuw deel van Sloebos bij Ate de Jong houdt Ovezande op 7 maart opgeleverd inleiding bij zijn film 26 BEVELANDEN en THOLEN Noord-Beveland twijfelt wat ze aan armoedebeleid mag: tot 116 of tot 110 procent van het minimum. over inkomensgrens TWijfel door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Noord-Beveland is in dubio of de gemeente meer ge zinnen met een minimum inko men mag steunen met onkosten vergoedingen voor schoolspullen of sportclubs of niet. Een motie van de PvdA om de inkomens grens per mei weer op te trekken van too naar 116 procent van het minimuminkomen is onder voor behoud aangenomen. De raad was unaniem over het ruimere armoedebeleid, maar wet houder Kees van der Weele zaai de twijfel of de gemeente die vrij heid wel heeft. Dat wordt nu eerst uitgezocht. In december 2012 liet staatssecretaris Jetta Klijnsma (sociale zaken) de Twee de Kamer in een brief weten dat de door het kabinet Rutte I inge stelde inkomensgrens van 110 pro cent van het minimum inkomen met onmiddellijke ingang kwam te vervallen. Dat geeft gemeenten de vrijheid om gezinnen die iets meer dan die norm hebben, ook de vergoe dingen voor school- en sportspul- len te geven. Voor het eerdere ka binetsbesluit van Rutte I was de inkomensgrens in Noord-Beve land 116 procent. De PvdA-fractie van Noord-Beveland diende daar op een motie in om die norm weer in te stellen, zodat meer ge zinnen gebruik kunnen maken van het Declaratiefonds. Volgens de PvdA bevestigde de Vereniging Nederlandse Gemeenten dat het Declaratiefonds, voor bijvoor beeld een fiets of een computer voor schoolgaande kinderen, en het Sportfonds onder de her nieuwde beleidsvrijheid vallen. Voor Van der Weele was dat zo helder nog niet. In zijn uitleg hing het er van af of de gelden val len onder de Wet Werk en Bij stand en de Wet Participatiebud get, waarin wel de no-procents norm geldt, of onder de Gemeen tewet. „Ik kan deze motie nu niet uitvoeren", zei hij. NBB-fractievoorzitter Ariekees Oudshoorn protesteerde. In de ge meente Tholen is de grens wel ge woon opgetrokken, dus die ge meente weet wel hoe het zit, De gemeente Noord-Beveland wil dat mensen met maximaal 116 procent van het minimuminkomen gebruik kunnen maken van de gemeentelijke tegemoetkomingsregeling. wees hij de wethouder. Niette min ging de motie met de beper kende aanvulling 'zodra die uit voerbaar blijkt' door. Verder moet Oudshoorn in een gesprek beweringen dat er meer drugsgerelateerde activiteiten op Noord-Beveland zijn dan politie en gemeente signaleren, staven. Pas dan kan er serieus naar geke ken worden, zei burgemeester Henny van Kooten nadat Ouds hoorn daar andermaal op hintte bij een toelichting op het politie werkplan door gebiedsofficier van justitie C. van Leeuwen en de po litieteamchef Oosterscheldebek- ken, André van Rees. Er worden nooit namen genoemd, stelde Van Kooten. Informatie uit de be volking blijft schaars, beaamde Van Rees. Over 2012 kreeg de poli tie drie meldingen. door Harmen van der Werf PERKPOLDER - 'Onzin', alle kritiek op een jachthaven in de voormali ge veerhaven van Perkpolder. Pa trick Van den Bulck, kapitein ter zee en algemeen directeur van de Royal Yacht Club van België in Ant werpen, heeft er alle vertrouwen in. „De locatie is juist ideaal voor watersporters." Hoe anders staat het in een recent uitgelekt rapport uit 2008, ge maakt in opdracht van de regiona le directie Domeinen Zuid (dus de rijksoverheid die veel gronden in het gebied bezat) en de provin cie Zeeland. Perkpolder zou abso luut niet interessant zijn voor zee zeilers, omdat het te ver weg ligt van de Noordzee. Breskens en Vlissingen scoren dan veel hoger. Perkpolder zou bovendien voor watersporters een gevaarlijke plek zijn vanwege de scheepvaart. Van den Bulck heeft dit rapport niet nodig om alle nadelen van een jachthaven bij Perkpolder op een rijtje te zien. Hij kent ze na tuurlijk ook. Stuk voor stuk wijst hij ze van de hand met argumen ten die ertoe doen. Niet zomaar ie De Royal Yacht Club heeft al een jachthaven aan het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk. foto Willem Mieras dere willekeurige watersporter kiest voor Perkpolder. Dat zullen de meest ervaren zijn, die van de hoed en de rand weten. Dat Perkpolder 'verkeerd' zou lig gen, te ver van de Noordzee, gaat er bij Van den Bulck helemaal niet in. „Perkpolder is voor zeezei lers heel interessant. Je kunt schit terend zeilen op de Westerschel- de, ook bij slechtere weersomstan digheden. En via het Kanaal door Zuid-Beveland ben je zo op de Oosterschelde." Vreest hij dan toch niet (toene mende) concurrentie van jachtha vens in Breskens en Vlissingen, waar uitbreidingsplannen be staan? Van den Bulck heeft daar een eigenzinnige visie op. „Bres kens wil al jaren uitbreiden, maar veel is er tot nu toe niet van te recht gekomen. In de vissersha ven zullen nog wel jachten ko men, verwacht ik, maar een groot schalige uitbreiding zit er naar mijn idee niet in." Kortom, Van den Bulck is super enthousiast over de kansen voor een jachthaven in Perkpolder. Met één niet onbelangrijke kantte kening: er moet een oplossing worden gevonden voor het bag- gerprobleem. Het is alom bekend dat de voormalige veerhaven als een soort fuik voor baggerslib functioneert. Binnen de kortste keren slibt die dicht. „De baggerkosten worden door slaggevend", durft Van den Bulck te stellen. „Als die volledig ten las te van de exploitatie van de jacht haven worden gebracht, wordt het onbetaalbaar. Maar, het is na tuurlijk mogelijk het baggerwerk mee te nemen in het veel grotere onderhoudsbaggerwerk in de Westerschelde." door Frank van Cooten 'S-CRAVENPOLDER - Bij de schuur van de voormalige fruitteler Jan Smits aan de Korte Noordweg in Ovezande wordt donderdag 7 maart een nieuw deel van het Sloe bos opgeleverd. Door medewerkers van Vereni ging Psyiënt Nederland in 's-Gra- venpolder zijn in totaal 5400 bo men geplant. Het perceel waarop de bomen zijn geplant, zijn een tijd terug verkocht aan de ge meente Borsele. Wethouder Ad Schenk en boswachter René Wink zijn bij de oplevering aan wezig. „Er ligt nog vijftien hecta re om in te planten. Wij hebben de toezegging gekregen dat we ook toekomstige uitbreiding van het Sloebos voor onze rekening mogen nemen", zegt Adri Wal- hout van Psyiënt. De cliënten van Psyiënt draaien hun hand niet om voor het plan ten van bomen. Naast het Sloebos zijn ook bomen van behoorlijk formaat geplant tussen Heinkenszand en 's-Hee- renhoek en Wolphaartsdijk. Walhout staat daarom open voor eventuele verzoeken van gemeen ten om rondom de troonswisse ling Koningslihdes te planten. Uit onderzoek van deze krant bleek deze week dat het bestellen van een Koningsboom, inclusief sierhekwerk, via de officiële kana len een dikke tien mille kost. Veel gemeenten vinden dit stevig aan de prijs. Het gaat weliswaar om een spe ciaal gekweekt druipvrij exem plaar maar ook Walhout vindt de bomen stevig aan de prijs. „Wij kunnen het in ieder geval voor een veel goedkopere prijs doen. Wij staan daar zeker open voor verzoeken van gemeenten om deze bomen te planten rond om de komende troonswisse ling." OOSTBURC - De uit Aardenburg af komstige regisseur Ate de Jong houdt zondagmiddag een inleiding vóór de vertoning van zijn film Het Bombardement in het Oostburgse Ledeltheater. De Jong vertelt, zonder de clou weg te geven, in het kort wat over het 'romantische oorlogsdrama' dat speelt tijdens het bombarde ment op Rotterdam in 1940. Na afloop van de zondagmatinee kunnen bezoekers regisseur De Jong in de Rabozaal van het thea ter van alles vragen over de film en over hoe het was om te wer ken met volkszanger Jan Smit, hoofdrolspeler in Het Bombarde ment. Programmeur John Bolsius van het Ledeltheater is blij met de komst van Ate de Jong. Hoewel de rolprent niet louter lof oogstte bij filmcritici in de media vreest Bolsius geen lege zalen. „De Storm werd ook niet overal met gejuich ontvangen. Maar wij had den volle zalen, omdat het onder werp Zeeuwen sterk aanspreekt. Dat Ate uit de streek komt en over zijn film vertelt, geeft Het Bombardement ook wat extra's. Voor oude kennissen uit Aarden burg en omgeving is het sowieso leuk om hem weer eens te zien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66