Tweedeling binnen atletiekbond is onwenselijk' SPORT 33 Doelman Krul mist twee interlands Afellay zit er mentaal doorheen Straat vernoemd naar Mourinho Wereldtitel Stoch op grote schans Van der Ven schiet zich naar finale EK VRIJDAG 1 MAART 2013 Het net sluit zich rond Michael Boogerd, één van de succesvolste renners van Rabobank. Hij ontkent nog altijd doping gebruikt te hebben, foto ANP door Marco Knippen ARNHEM - Het EK indoor zal ver moedelijk als vanouds een visite kaartje voor de Atletiekunie zijn. Voor de Europese titelstrijd waar de Nederlandse afvaardiging in de laatste negen afleveringen steevast met minimaal één medaille huis waarts keerde, heeft de Oran je-equipe met meerkamper Eelco Sintnicolaas opnieuw een troef kaart in handen. Alleen: zal dit toer nooi in de hal in de toekomst ook een broedplaats voor succes blij ven? Een trendbreuk ligt nadrukke lijk op de loer. Willem van de Worp, topsport manager van de Atletiekunie, telt zijn zegeningen. Van het der- tienkoppige gezelschap dat vanaf vandaag in het Zweedse Göteborg aantreedt, is een acht tal jonger dan 23 jaar. Bovendien betreft het ook nog eens een de butantenbal. Deze statistieken illustreren dat het EK indoor vanuit Nederlands perspectief een kraamkamer van talent is, en bovendien een beoog de springplank naar een interna tionale carrière. De huidige bloei verleidt Van de Worp desondanks niet tot een louter positieve kijk op de lan gere termijn. Als geen ander weet hij dat het toekomstbeeld ver troebeld is en weinig reden tot optimisme geeft. Het doembeeld heeft alles te maken met de aangescherpte focus op po diumklasseringen van de sport koepel NOCNSF, die van de 180 Nederlandse topsportprogram ma's er liefst 125 schrapte. Een kaalslag die eveneens zijn weer slag heeft op de moeder aller sporten. Slechts de sprint en de meer kamp kunnen tot eind 2016 nog op financiële steun rekenen, even als discuswerper Erik Cadée, de 'high potential' voor wie een apart potje is geschapen. Voor de (middel)lange afstand, het horde-~ lopen en de springnummers is daarentegen de subsidiekraan dichtgedraaid. Die aderlating leidt tot een drastische herzie ning van het bondsbeleid. Van een klaagzang wil Van de Worp daarentegen niet weten. Hij verwijt NOCNSF de herijking niet, omdat 'we daar als bonden zelf ja tegen hebben gezegd'. „Al leen het late tijdstip waarop het ons is meegedeeld (begin decem ber, terwijl de nieuwe regeling al 1 januari inging), kun je hekelen. Nu ontbrak de mogelijkheid te anticiperen." Tot en met het WK in de buiten lucht in Moskou komende zomer zorgt de Atletiekunie voor een 'af bouwregeling': de huidige bonds- coaches blijven in dienst en het topsportprogramma van alle disci plines wordt gewaarborgd. „Daar toe voelen we ons verplicht, dat zien we als goed werkgever schap", aldus Van de Worp. De klappen vallen zodoende pas na 31 augustus. „Het zal zeker een aardverschuiving teweegbrengen. Want veel van wat eerder nog kon, kan dan niet meer. Daarvoor ontbreekt domweg het geld, om dat we door de overgangsperiode op het eigen vermogen aan het in teren zijn." Van de Worp denkt dat door crea tiviteit binnen de 'afgeschreven' disciplines talent zal blijven ko men bovendrijven. „Waar mo gelijk zullen we particuliere ini tiatieven proberen te omarmen en faciliteren. Ik hoop daarom dat de zoektocht naar nieuwe sponsors, waarvoor we iemand twee dagen per week hebben vrij gemaakt, zich uitbetaalt. Het laat ste wat we willen zijn, is immers een bond die er slechts voor een deel van de atleten is. Zo'n struc turele tweedeling is onwenselijk en moeten we zien te voorko men." NEWCASTLE Doelman Tim Krul mist waarschijnlijk de interlands van het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie tegen Estland (22 maart) en Roe menië (25 maart). De keeper van Newcastle United moet naar verwach ting minimaal vier weken re valideren van een enkelbles sure. Hij raakte vorige week geblesseerd tijdens het duel in de Europa League met Me- talist Charkov. ZEIST Ibrahim Afellay is emotio neel en mentaal niet in staat om af en toe zijn gezicht bij Schalke 04 te laten zien. Dat zegt de geblesseerde speler op de website van zijn mana gement Sport Promotion. „Natuurlijk wil ik wel bij de jongens van Schalke zijn", stelt de van FC Barcelona ge huurde middenvelder. „Het liefst wens ik ze voor elke wedstrijd zelf succes, ben ik erbij als ze spelen. Zo zit ik in elkaar. Maar ik weet zeker dat ik het nu niet trek als ik daar zou zijn. Ik kan het ge woon niet opbrengen." LISSABON De Portugese gemeente Set- ubal is zo trots op voetbal trainer José Mourinho dat er een straat wordt vernoemd naar de zelfbenoemde Spe cial One. De gemeenteraad van het stadje ten zuidoos ten van Lissabon besloot om de coach, die vijftig jaar gele den werd geboren in Setu- bal, te eren vanwege zijn 'buitengewone rol in de in ternationale sporf. VAL Dl FIEMME De Poolse skispringer Kamil Stoch heeft donderdag de wereldtitel op de grote schans veroverd. Hij vloog met sprongen van 131,5 me ter en 130 meter naar een puntentotaal van 295,8. De Sloveen Peter Prevc won zilver in het Italiaanse Val di Fiemme (298,7). De Noor An ders Jacobsen belandde met een totaal van 289,1 op de derde plaats. RZESZOW Handboogschutter Rick van der Ven heeft bij het EK in door in het Poolse Rzeszow de finale bereikt van het olympische onderdeel recur ve. Hij strijdt zaterdag om het goud tegen de Fransman Jean-Charles Valladont. De schutter uit Oss, die tij dens de Spelen van Londen net naast de bronzen medail le greep, versloeg in de hal ve finale de Italiaan Matteo Fissore.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59