Energie-auto met Zeeuwse kennis WWW.windgroep.nl SCHOUWEN-DUIVELAND 27 aannemer WWW.LAC0.EU bouwgroep peters b.v Elke maand frisfeest in jeugdsoos De Pul Kleurrijke dienst in de Thomaskerk Man (78) rijdt op verkeersremmer Vermiste man nog spoorloos Duo Accordeon Melancolique BMW coupé ontvreemd VRIJDAG 1 MAART 2013 Braaksma-woltiNg WWW-BQRDBÜSTERS NL VInr Bert Lavrijsen (Laco), wethouder Ad Verseput en Roelof Wind (Wind Design Build) onthullen het bouwbord foto Pieter van der Laan door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De Technische Uni versiteit Eindhoven doet met een team van 22 studenten in oktober voor de eerste keer mee aan de World Solar Challenge in Australië. De studenten nemen deel aan de nieuwe Cruiser-klasse van deze wedstrijd voor auto's op zon- ne-energie, waarin auto's, behalve op snelheid, onder meer ook wor den beoordeeld op comfort en ge bruiksgemak. Remi van Riet en André Snoeck uit Heinkenszand en Ben Bron (IJ- zendijke) maken deel uit van dit team, dat 's werelds eerste gezins auto op zonne-energie bouwt. Re- mi (22) is vierde jaars student technische bedrijfskunde aan de TU Eindhoven en heeft het halen van zijn masters een jaar uitge steld om zich volledig te wijden aan het Solar-team. „Ik deed mee aan het Honors programma van de universiteit en kwam in con tact met Lex en Roy. Zij kwamen met het idee om de eerste gezins auto op zonne-energie te ontwik kelen en vroegen of ik mee wilde doen." De 22 leden van het team zijn af komstig van diverse studierichtin gen. „Natuurlijk zijn er menings verschillen maar dat bevordert het creatieve proces. Aërodyna misch gezien is een druppelvorm het meest efficiënt, maar dat zorgt voor weinig ruimte voor zonnepanelen. Elke beslissing heeft weer effect op een andere, er moet diis altijd worden ge zocht naar de beste middenweg." Hoe het definitieve ontwerp er uit ziet, blijft nog even geheim. De concurrentie van andere uni versiteiten over de hele wereld ligt immers op de loer. „We pre senteren de auto in juli voor het publiek." Subteams van Solar Team Eindho ven bogen zich de afgelopen maanden over het definitieve ont werp van de auto. Na maanden van vooral computerwerk is deze week de productie van de auto van start gegaan. De totale ont wikkelingskosten lopen hoog op. „Gelukkig hebben we veel sponso ren, die ons niet alleen financieel en met materialen steunen maar bijvoorbeeld ook in kennis en het beschikbaar stellen van een ruim te om de auto te bouwen." De eer ste gezinsauto op zonne-energie is een nieuw concept. „Door het toepassen van nieuwe technieken wordt de auto verschillend van de auto zoals we hem nu kennen. Zo bepaalt de auto zelf de snelheid als er een wolk aankomt." Als de race in oktober is gereden, gaat de wagen in Nederland rond rijden ter promotie. BRUINISSE Jeugdsoos De Pul uit Bruinis- se houdt iedere eerste zater dag van de maand een fris- feest voor jongeren tussen 11 en 15 jaar. Het maandelijkse frisfeest komt voort uit het eerste frisfeest dat in mei 2012 werd gehouden om aan dacht te vragen voor jeugd en alcohol. Het frisfeest za terdag begint om 19.00 uur. ZIERIKZEE Zondag wordt in de Thomas- kerk in Zierikzee een specia le kerkdienst gehouden waarbij mensen met een ver standelijke beperking cen traal staan. Thema van de dienst is 'Mijn huis, mijn ka mer'. Bewoners van de nieu we woonvoorziening aan de Regenboogstraat vertellen er over. Aanvang 17.00 uur. KAPELLE Op de Postweg in Kapelle is woensdag rond 21.00 uur een 78-jarige man uit Yerse- ke met zijn auto tegen een verkeersremmer en een lan taarnpaal gereden. De auto was zwaar bescha digd. De bestuurder is bij de huisartsenpost behandeld voor verwondingen aan zijn hand. BURGH-HAAMSTEDE De 49- jarige Stanislaw Ka- rol uit Polen wordt nog steeds vermist. Hij is sinds 21 februari weg en is voor het laatst gezien in Burgh- Haamstede, waar hij werkte. Zijn bestelbus is teruggevon den in Hoogvliet. Op de dag van zijn vermissing droeg hij een rode jas met met wit te letters Thermecon' er op. MIDDELHARNIS Het duo Accordeon Melanco lique geeft vanavond een op treden in het Diekhuus in Middelharnis. Het program ma bestaat uit gedichten en citaten afgewisseld met mu ziekstukken met invloeden uit de blues en tradities uit de Zuid-Amerikaanse, Fran se, volkse en klassieke mu ziek. Aanvang 20.00 uur. NIEUWDORP In de nacht van woensdag op donderdag is vanaf de Prinses Margrietstraat in Nieuwdorp een auto gesto len. Het betreft een zwarte BMW coupé, voorzien van het kenteken 72-HZ-ZH. Mensen die deze auto ge zien hebben, wordt ge vraagd te reageren via tele foonnummer: 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57