'Schitterende locatie voor watersporters' Verzet tegen kappen vier bomen Bluesroute Saman Groep neemt deel van IPZ over I I I II 26 SCHOUWEN-DUIVELAND NIEUWBOUW SPORTCOMPLEX Bijna alle Schouwen-Duivelanders zetten er straks een voet binnen. In serievorm volgt de PZC de bouw. weekenddiensten Waarschuwing bouwverkeer Meerdere spelers zijn betrokken Restaurant De Panhoeve staat te koop 1 9 door Harmen van der Werf perkpolder - 'Onzin', alle kritiek op een jachthaven in de voormali ge veerhaven van Perkpolder. Pa trick Van den Bulck, kapitein ter zee en algemeen directeur van de Royal Yacht Club van België in Ant werpen, heeft er alle vertrouwen in. „De locatie is juist ideaal voor watersporters." Hoe anders staat het in een recent uitgelekt rapport uit 2008, ge maakt in opdracht van de regiona le directie Domeinen Zuid (dus de rijksoverheid die veel gronden in het gebied bezat) en de provin cie Zeeland. Perkpolder zou abso luut niet interessant zijn voor zee zeilers omdat het te ver weg ligt van de Noordzee. Breskens en Vlissingen scoren dan veel hoger. Perkpolder zou bovendien voor watersporters een gevaarlijke plek zijn, omdat de drukke scheep vaartroute in de Westerschelde er direct langs loopt. Van den Bulck heeft dit rapport niet nodig om alle nadelen van een jachthaven bij Perkpolder op een rijtje te zien. Hij kent ze ook. Stuk voor stuk wijst hij ze van de hand met argumenten die ertoe doen. Niet zomaar iedere water sporter kiest voor Perkpolder. Dat zullen de meest ervaren zijn, die van de hoed en de rand weten op nautisch gebied. Dat Perkpolder 'verkeerd' zou liggen, te ver van de Noordzee, gaat er bij Van den Bulck helemaal niet in. „Perkpol der is voor zeezeilers heel interes sant. Je kunt schitterend zeilen op de Westerschelde, ook bij slechte re weersomstandigheden. En via het Kanaal door Zuid-Beveland ben je zo op de Oosterschelde." Vreest hij dan toch niet (toene mende) concurrentie van jachtha vens in Breskens en Vlissingen, waar uitbreidingsplannen be staan? Van den Bulck heeft daar een eigenzinnige visie op. „Bres kens wil al jaren uitbreiden, maar veel is er tot nu toe niet van te recht gekomen. In de vissersha ven zullen nog wel jachten ko men, verwacht ik, maar een groot schalige uitbreiding zit er naar mijn idee niet in." Kortom, Van den Bulck is super enthousiast. Met één niet onbelangrijke kantte kening: er moet een oplossing worden gevonden voor het bag- gerprobleem. Het is alom bekend dat de voormalige veerhaven als een soort fuik voor baggerslib functioneert. „De baggerkosten worden doorslaggevend", durft Van den Bulck te stellen. „Als die volledig ten laste van de exploita tie van de jachthaven worden ge bracht, wordt het onbetaalbaar." den haag/middelburg - Bewoner M. Hoek van de Bluesroute in Mid delburg heeft de gemeente Middel burg voor de Raad van State ge daagd. Volgens de Middelburger verleent de gemeente te gemakkelijk toe stemming voor het omverhalen van monumentale bomen in de omgeving. Op enkele tientallen meters van de woning van Hoek staan vier villa's gepland die van de gemeen te twaalf meter hoog mogen wor den. Dat ligt vast in het bestem mingsplan Bluesroute-Vrije Ka vels waarover de Raad van State zich moet gaan uitspreken. Vol- zierikzee - Saman Groep in Zierik- zee neemt een belangrijk deel van de activiteiten van het recent fail liet verklaarde bedrijf Installatie Partners Zierikzee (IPZ) over. Met de overname van de particu liere en zakelijke klanten en een deel van het personeelsbestand van IPZ ziet de Saman Groep mo gelijkheden de eigen onderne ming uit te breiden. Voormalig ei genaar Werner Kafoe van IPZ zal ook in dienst treden bij de Saman Groep en als adviseur de opdracht gevers voorzien van advies bin nen de installatie- en elektrotech niek. „De laatste jaren zijn we 'Het gaat niet alleen om sport' door Esme Soesman zierikzee - Sleuven in zwarte klei. Veel meer is nog niet zichtbaar. Over dik een jaar zal dat anders zijn. Langs de Lange Blokweg in Zierikzee wordt een gloednieuw sportcomplex neergezet. Donder dagochtend is, met de onthulling van het bouwbord, het startsein voor de bouw gegeven. Een bijzonder moment, typeert directeur Bert Lavrijsen van Laco Nederland. „Omdat je de grond slag legt voor een sportieve accom modatie die vele jaren gebruikt gaat worden." Als exploitant is zijn bedrijf nauw bij het project betrokken. „We krijgen twintig, dertig jaar met elkaar te maken. Dat is toch anders dan dat je iets bouwt en daarna weer weg bent." Lavrijsen weet waarover hij praat. Na 25 jaar geleden de Hispohal in Hilvarenbeek te hebben opge richt, heeft Laco nu zo'n veertig sport- en vrijetijdscentra onder de hoede. In die tijd is veel veran derd. „De focus is steeds meer op duurzaamheid komen te liggen. Dat was in 1972 nog helemaal geen punt." Het nieuwe - 12,5 mil joen kostende - sportcomplex geldt, na het gemeentehuis, als grootste project in de geschiede nis van de gemeente Schou- wen-Duiveland. In augustus 1971 werd de eerste paal voor voorgan ger Onderdak geslagen. Een dikke veertig jaar later wacht zwemmer en sporter vernieuwing én verbe tering. Het nieuwe complex om vat onder meer een wedstrijd- en doelgroepenbad, tennishal (drie velden), sporthal (met schuifwan den in vieren te delen) en een driesterrenturnhal. „Dit is een sporteiland en een sportief ei land. Dat heeft z'n prijs", zegt wet houder Ad Verseput. „En het gaat niet alleen om sport, maar ook om wat er omheen zit. Sport is so ciaal en gezond en daar kan jong en oud straks van genieten." gens Hoek gaat de gemeente te slordig om met de beeldbepalen de bomen die staan aan de ran den van het gebied waar de vier villa's mogen komen. Van het ge meentebestuur mogen de eige naars de bomen omverhalen als ze in de weg staan voor hun toe komstige uitritten. Wel moeten ze in ruil daarvoor een nieuwe boom planten op een andere plek. Raadsvrouw A. van der Leest zei namens M. Hóek dat de beeldbe palende bomen zijn beschermd volgens een civielrechtelijk ket- tingbeding, waar de gemeente niet zomaar omheen kan. Uitspraak over het bestemmings plan volgt binnen zes weken. De plaats waar het allemaal gaat gebeuren. Over nog geen anderhalfjaar ligt op deze voormalige akker een sportcomplex, foto Dirk-Jan Gjeltema sterk gegroeid doordat wij ons de laatste tien jaar hebben geprofi leerd als klantgerichte organisatie met een focus op duurzaamheid en comfort", zegt algemeen direc teur Daniël Lodders. Hij verwacht met een personeelsbestand van ruim vijftig medewerkers snel te kunnen inspringen op innovaties en de lijnen met de opdrachtge vers kort te kunnen houden. De Saman Groep heeft binnen zuid west Nederland een sterke positie weten op te bouwen met onder meer Saman Duurzame Energie. Op de markt van zonnepanelen heeft het bedrijf een aandeel van circa 50 procent binnen Zeeland. Zaterdag 2 en zondag 3 maart 2013 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen al leen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Zaterdag alleen voor ge zelschapsdieren en uitsluitend op af spraak 9.30-13.30 uur, Grevelingen- straat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. zierikzee - Vanaf vrijdag wordt met borden op de Lange Blokweg gewaarschuwd voor kruisend bouwverkeer. Bewonersvereni ging Voor 't Blok en voetbalvereni ging MZC worden per e-mail van de tijdelijke verkeersmaatregelen op de hoogte gebracht. Bouwver keer en langsfietsende jeugdspe lers zijn in principe op andere tij den actief. „Maar toch. Alles voor de veiligheid", zegt projectleider Ricardo de Winter. Op het perceel waar het complex wordt ge bouwd, worden op dit moment leidingen en kabels gelegd. Begin maart wordt begonnen met het bouwrijp maken van het terrein. De bedoeling is dat het centrum in de zomer van 2014 open gaat. zierikzee - Naast het in Hilvaren beek gevestigde Laco en de ge meente Schouwen-Duiveland zijn onder meer Wind Groep uit Drachten en Bouwgroep Peters uit Middelburg bij het nieuwe sportcomplex betrokken. Wind Groep is vormgever en ontwikke laar van (maatschappelijk) vast goed. Dit project is het derde waar Laco en Wind samen aan werken. Bouwgroep Peters weet op Schou wen-Duiveland al goed de weg: het bedrijf was onder meer betrok ken bij de Nieuwe Kerk en de We verij in Zierikzee. 'S-heer arendskerke - Restaurant De Panhoeve in 's-Heer Arends- kerke staat te koop. Dat laten de ei genaren weten op hun website. Ze schrijven dat de bank de hypo theek heeft opgezegd, omdat ze de rente niet meer kunnen beta len. „De Panhoeve staat al twee jaar stil te koop bij een makelaar", aldus de eigenaren. „Maar sinds kort hebben we het breder be kendgemaakt. We proberen ver slag te doen van de gang van za ken om de last van de gebeurtenis sen wat te verlichten door het vin den van woorden." www.panhoeve.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56