BEHA 10 DAAGSE 10,- KORTING Bru roept inwoners op tot protest tegen supers Bekendmaking besluit 24 SCHOUWEN-DUIVELAND FILMPROJECT Doe-boek over eiland nu digitaal verkrijgbaar Kort geding bomenkap Haamstede IEDERE 2e BEHA Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Ontgrondingenwet De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu maakt bekend dat een besluit op grond van de Ontgrondingenwet is verleend aan Rijkswaterstaat Zeeland te Middelburg. Het betreft het winnen van zand in de Oosterschelde ten behoeve van het projectplan Veiligheids buffer Oesterdam. Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp. Terinzagelegging Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 1 maart 2013, voor een periode van zes weken, ter inzage bij: - Rijkswaterstaat, Waterdistrict Zeeuwse Delta, Evertsenstraat 98 te Goes; - Gemeente Kapelle, Kerkplein 1 te Kapelle; - Gemeente Tholen, HofvanTholen 2 teTholen; - Gemeente Reimerswaal, Oude Plein 1 te Kruiningen. Beroep Tegen bovengenoemd besluit kan tot en met 11 april 2013 beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Tevens kan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend en die kan worden gezonden aan het hierboven vermelde adres. Middelburg, 1 maart 2013. De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, namens deze, de inspecteur ILT/Water, Bodem en Bouwen, ing. I. Rus DEN OSSE - Het boek Natuurlijk Schouwen-Duiveland van Simo- ne Boots krijgt een digitaal ver volg. Donderdag downloadde wet houder Ad Verseput het 'eerste exemplaar'. Het boek met fiets en wandelroutes en weetjes over Schouwen-Duiveland verscheen in 2010 en is inmiddels bijna uit verkocht. Om alle toeristen en be woners van Schouwen-Duiveland alsnog de kans te geven op ont dekkingsreis te gaan in de eigen omgeving is nu een digitale ver sie in het Nederlands en Duits verschenen. De gratis app (natuur lijk Schouwen-Duiveland) is te downloaden in de app-store. ELLEMEET - De politie heeft woens dagavond het rijbewijs ingevor derd van een 37-jarige automobi list uit gemeente Goe- ree-Overflakkee omdat deze meer dan 50 km te hard reed. De man reed rond 20.30 uur met een snelheid van 166 kilometer per uur over de N57 (Brouwers- dam). Omdat daar de maximum snelheid 100 kilometer per uur is, werd de bestuurder door de poli tie aan de kant gezet waarna hij zijn rijbewijs moest inleveren. De Brouwersdam. door Piet Kleemans BRUINISSE - De dorpsraad Bruinisse en de Bruse ondernemersvereni ging hebben de inwoners van het dorp opgeroepen te protesteren te gen de plannen voor het toestaan van de vestiging van twee grote su permarkten in het 'Gat van Nieu- werkerk'. Genoemde plannen maken onder deel uit van de gemeentelijke de- tailhandelsstructuurvisie (DSV) en die komt maandag aan de orde tijdens de commissie openbare ruimte. „We maken ons als onder nemersvereniging ernstig zor gen", zegt voorzitter van de Bruse ondernemersvereniging Tonnie lumelet. De afgelopen dagen zijn de Bruënaars met alle mogelijke middelen bestookt met de oproep om maandag naar de commissie vergadering te komen. „We heb ben her en der gelobbyd bij vere nigingen maar ook via de sociale media als Twitter en Facebook. En we hebben aardig wat reacties op onze oproep gekregen. Ik denk dat het best wel eens druk zou kunnen worden maandag", zegt Jumelet. De Bruse ondernemersvereniging heeft van meet af aan kritisch ge reageerd op het voornemen van de gemeente vestiging van twee grote supermarkten in 'het gat' toe te laten. De ondernemers zijn bang dat de Nieuwerkerkse su pers klanten weg gaan trekken uit Bruinisse waardoor het voortbe staan van de supermarkten onder grote druk komt te staan. „En dat denken wij niet alleen", zegt Ju melet. Hij voelt zich gesteund door de Bruënaars die reageerden op de oproep. „Het leeft echt in Bruinisse." De commissievergade ring begint om 19.30 uur. Reis over eiland BURGH-HAAMSTEDE - Omwonen den van zorgcentrum Duinoord en woningbouwvereniging Duin oord troffen elkaar donderdag bij de rechter. Inzet van het kort ge ding was de bomenkap, ten be hoeve van de nieuwbouw van het zorgcentrum. De omwonenden willen de kap van het bosje stop pen omdat het in hun ogen nu nog niet aan de orde is. De proce dures voor het project lopen alle maal nog en daarom is de nood zaak om nu al te gaan kappen niet aanwezig. De omwonenden zijn niet tegen nieuwbouw van het zorgcentrum, maar hebben wel bezwaar tegen het plan zoals het nu op tafel ligt. De uitspraak volgt dinsdag. De man staat stil op de weg en kijkt voor zich uit naar strand en lucht. Het silhouet van een vrouw loopt als rode draad door het droombeeld van de man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54