Eenarmige bandiet zorgt dat de Middelburgse vuilnisman in zijn eentje zijn ronde kan doen Nieuw deel Sloebos Stichting nodigt minima uit voor wordt opgeleverd vakantie in Groenlo of Macedonië WALCHEREN 27 Vermiste man nog steeds spoorloos Ate de Jong houdt inleiding bij film Cruppo Sportivo op Craauwrock Hardrijder raakt rijbewijs kwijt VRIJDAG 1 MAART 2013 Marcel Kanne ziet toe hoe zijn collega Pieter de Kraker vanachter het stuur met een grijparm de rolcontainers optilt en leegt. Deze week werd met een vuilniswagen van de gemeente Waardlanden een proef gedaan in delen van Middelburg en Arnemuiden. foto Ruben Oreel door Theo Ciele MIDDELBURG - Met een joystick stuurt Pieter de Kraker de grijparm naar de twee kliko's. De arm opent zijn klauwen, pakt de containers vast en met een snelle zwaai kie pert hij de inhoud in de laadruim te. De Kraker komt niet in de buurt van het afval. Gezeten achter het stuur in zijn cabine ziet hij op twee beeldschermen wat hij doet. De Kraker doet deze week met zijn collega Marcel Kanne een proefrit met een nieuw type vuil niswagen, een zogeheten zijlader. Vanaf april gaat de eerste vuilnis wagen van dit type zijn ronde doen in de gemeente Middelburg. Deze week is een exemplaar van de gemeente Waardlanden (Go- rinchem) geleend. Het systeem staat of valt bij de discipline van de burgers om de rolcontainers netjes in het gelid aan de rand van het trottoir te zetten. Dan kan één man, de chauffeur, de ron de doen zonder uit zijn auto te hoeven komen en dan zal er ook bespaard worden op manuren. De huidige vuilniswagens heb ben een bemanning van drie chauffeurs-beladers, die om beur ten achter het stuur zitten. In april gaat de zijlader niet meteen met één man op weg, De eerste tijd gaat er iemand mee om een handje te helpen bij het plaatsen van de containers. In Middelburg rijden nu drie nor male vuilniswagens rond. De eer ste wordt dit voorjaar vervangen^ door een zijlader, de tweede vol gend jaar. Er blijft een gewone De huidige vuilnisauto's rij den met drie mensen rond. Met de zijlader kan in princi pe één man de klus klaren vuilniswagen rijden omdat niet al le straten geschikt zijn voor een zijlader. De grijparm heeft wat meer ruimte nodig en dat is lastig in smalle straten, zeker als die ook nog eens vol staan met gepar keerde auto's. De wagen die in april in Middel burg gaat rijden, zal wat anders zijn dan die waarmee deze week een proef werd gedaan. De auto heeft een smallere grijper die maar één bak tegelijk kan optil len. Het stuur komt, op zijn En gels, rechts. Dus aan de kant waar de grijper zit. Deze aanpassing moet de veiligheid bij het gebruik van de grijper bevorderen. BURGH-HAAMSTEDE De 49- jarige Stanislaw Ka- rol uit Polen wordt nog steeds vermist. Karol is sinds 21 februari weg en is voor het laatst gezien in Burgh- Haamstede, waar hij werkte. Zijn bestelbus is te ruggevonden in Hoogvliet. Op de dag van zijn vermis sing droeg hij een rode jas met in witte letters Therme- con' er op. OOSTBURG De uit Aardenburg afkomsti ge regisseur Ate de Jong houdt zondag een inleiding voorafgaand aan de verto ning van zijn film 'Het Bom bardement' in het Oostburg- se Ledeltheater. De long ver telt in het kort wat over het 'romantische oorlogsdrama' dat speelt tijdens het bom bardement op Rotterdam in 1940. Aanvang 14.00 uur. GRAAUW Het affiche voor Graauw- rock kan bijna worden ge maakt. Topact VanVelzen was al bekend. De organisa tie meldde donderdag dat ook de vrolijke Haagse band Gruppo Sportivo en 'happy hardrockband' The Dirty De nims komen. Graauwrock is op donder dag 9 mei, Hemelvaartsdag, in Graauw. ELLEMEET Een 37-jarige automobilist uit de gemeente Goeree- Overflakkee heeft woensdag avond bij Ellemeet zijn rijbe wijs moeten inleveren bij de politie omdat hij meer dan 50 kilometer te hard reed. De man reed rond 20.30 uur met een snelheid van 166 kilometer per uur over de N57 (Brouwersdam). De maximumsnelheid daar is 100 kilometer per uur. 'S-GRAVENPOLDER - Bij de schuur van de voormalige fruitteler Jan Smits aan de Korte Noordweg in Ovezande wordt donderdag 7 maart een nieuw deel van het Sloe bos opgeleverd. Door medewerkers van Vereni ging Psyiënt Nederland in 's-Gra- venpolder zijn in totaal 5400 bo men geplant. Het perceel waarop de bomen zijn geplant, is een tijd terug verkocht aan de gemeente Borsele. Wethouder Ad Schenk en boswachter René Wink zijn bij de oplevering aanwezig. „Er ligt nog vijftien hectare om in te planten. Wij hebben de toezeg ging gekregen dat we ook toekom stige uitbreiding van het Sloebos voor onze rekening mogen ne men", zegt Adri Walhout van Psyiënt. Naast het Sloebos zijn ook bomen van formaat geplant tussen Heinkenszand en 's-Hee- renhoek en Wolphaartsdijk. Walhout staat daarom open voor eventuele verzoeken van gemeen ten om rondom de troonswisse ling Koningslindes te planten. „Wij kunnen het in ieder geval voor een veel lagere prijs doen. Wij staan zeker open voor verzoe ken van gemeenten om deze bo men te planten rondom de ko mende troonswisseling." MIDDELBURG - Stichting Vakanties Minima Walcheren (voorheen Stich ting Vakantiewerk Zeeland) organi seert ook dit jaar weer vakanties voor inwoners van Walcheren met een maximum inkomen van 110 procent van de bijstandsnorm. Ook veel mensen met AOW komen voor deze vakanties in aanmerking. Er wordt een eigen bijdrage ge vraagd. Inschrijven kan op 8 april in Middelburg en Vlissingen en op 9 april in Domburg. Voor gezinnen met kinderen is een vakantie gepland van 28 juni tot en met 5 juli op recreatiepark Marveld in Groenlo (Achterhoek). Het verblijf op Marveld is op basis van vol pension. De eigen bijdra ge is zestig euro per persoon. Voor alleenstaanden, echtparen en samenwonenden (30+) zonder thuiswonende minderjarige kin deren is een vliegreis gepland naar Macedonië, van 2 tot en met 9 september. Het verblijf is op ba sis van halfpension. De eigen bij drage is 250 euro per persoon, in clusief twee excursies. Belangstellenden voor deze vakan ties kunnen zich inschrijven: maandag 8 april in Hof van Bu ren, Oranjelaan 19, Middelburg (van 09.30 tot 12.00 uur). maandag 8 april in de kantine van handboogvereniging De Een dracht, Baskenburgpad 10, Vlissin gen (van 14.00 tot 17.00 uur). dinsdag 9 april in het gemeente huis in Domburg (van 10.00 tot 11.30 uur). Bij de inschrijving moet de aan vrager een formulier laten zien waarop het maand- of jaarinko men staat. De aanbetaling, die bij de inschrijving gedaan moet wor den, is voor gezinnen met kinde ren zestig euro per gezin. Voor de vliegreis is deze honderd euro per persoon. Hierbij moet ook een gel dig paspoort of een id-kaart wor den getoond. De rest van de reis- som kan later worden betaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39