'Perkpolder is juist een ideale locatie voor een jachthaven' Saman Groep neemt deel van IPZ over 26 WALCHEREN Kleine scholen gaan niet ten koste van kwaliteit, is de overtuiging van zowel gemeente als schoolbesturen. weekenddiensten Veere blijft bij kleine scholen door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Wethouder René Mo lenaar van de gemeente Veere ziet op dit moment geen aanlei ding om het Veerse onderwijsbe leid te heroverwegen naar aanlei ding van het advies van de Onder wijsraad aan staatssecretaris Dek ker om basisscholen met minder dan honderd leerlingen te sluiten. Veere hanteert een norm van tach tig kinderen en minimaal vier groepen. Molenaar antwoordt dit op schriftelijke vragen van de D66-fractie. Die fractie plaatste vraagtekens bij de leerlingenprog noses die in Veere gebruikt zijn voor het vaststellen van die norm. De fractie wil weten of die prog noses niet te optimistisch zijn. Onlangs stelde de gemeenteraad het huisvestingsplan voor basison derwijs in de gemeente vast. On derdeel van het huisvestingsplan is om binnen tien jaar drie nieu we basisscholen te bouwen: in Zoutelande, Biggekerke en Oost- kapelle. Het huisvestingsplan is opgesteld op basis van het zogenoemde spreidingsplan voor onderwijs in de gemeente Veere. Daaraan ten grondslag liggen de huidige leer lingaantallen én leerlingprogno ses. Uitgangspunt is dat scholen van tachtig leerlingen zelfstandig blijven voortbestaan. Nieuwbouw of samenvoeging van scholen vloeit hieruit voort. Molenaar verklaart dat de gebruik te leerlingaantallen zijn aangele verd door het onderwijs zelf 'Er staan werkelijke leerlingenaantal len in op teldatum 1 oktober 2011 en de prognoses lopen tot en met 2029'. Volgens Molenaar zijn die prognoses door een gerenom meerd instituut opgesteld, reke ning houdend met de situatie in de gemeente Veere. Zaken als leef tijdsopbouw van de groep vrou wen in de leeftijd van o tot 49 jaar en die in de groep kinderen van o tot 12 jaar zijn daarin ook verwerkt. Volgens Molenaar hebben de schoolbesturen zelf ook aangege ven dat het advies van de Onder wijsraad voor hen geen aanlei ding is om het spreidingsplan 80 Een school van tachtig leerlingen en minimaal vier groepen gaat in Veere vooralsnog zelfstandig verder. Het ad vies van de Onderwijsraad gaat echter uit van honderd kinderen. voor scholen in de gemeente, en het daaruit volgende huisvestings plan, aan te passen. Het argument van de Onderwijs raad om tot die opheffingsnorm van honderd leerlingen over te gaan, is dat te kleine scholen te duur zijn en dat de kwaliteit van het onderwijs daar onder druk staat. Molenaar stelt echter dat de Veerse scholen met tachtig kinde ren en minimaal vier groepen vol doen aan de kwaliteitsnormen. Op basis van het advies van de raad zouden er in heel Zeeland 96 van de 233 basisscholen moeten sluiten. In Veere zijn er op dit mo ment tien basisscholen met min der dan honderd leerlingen. Om keuzevrijheid van ouders en kinderen te waarborgen, pleit de Onderwijsraad voor meer regiona le samenwerking. door Harmen van der Werf PERKPOLDER - 'Onzin', alle kritiek op een jachthaven in de voormali ge veerhaven van Perkpolder. Pa trick Van den Bulck, kapitein ter zee en algemeen directeur van de Royal Yacht Club van België in Ant werpen, heeft er alle vertrouwen in. „De locatie is juist ideaal voor watersporters." Hoe anders staat het in een recent uitgelekt rapport uit 2008, ge maakt in opdracht van de regiona le directie Domeinen Zuid (dus de rijksoverheid die veel gronden in het gebied bezat) en de provin cie Zeeland. Perkpolder zou abso luut niet interessant zijn voor zee zeilers, omdat het te ver weg ligt van de Noordzee. Vlissingen en Breskens scoren dan veel beter. Perkpolder zou bovendien voor watersporters een gevaarlijke plek zijn vanwege de scheepvaart. Van den Bulck heeft dit rapport niet nodig om alle nadelen van een jachthaven bij Perkpolder op een rijtje te zien. Hij kent ze na tuurlijk ook. Stuk voor stuk wijst hij ze van de hand met argumen ten die ertoe doen. Niet zomaar ie dere willekeurige watersporter kiest voor Perkpolder. Dat zullen de meest ervaren zijn. Dat Perk polder 'verkeerd' zou liggen, te ver van de Noordzee, gaat er bij Van den Bulck helemaal niet in. „Perkpolder is voor zeezeilers heel interessant. Je kunt schitte rend zeilen op de Westerschelde, ook bij slechtere weersomstandig heden. En via het Kanaal door Zuid-Beveland ben je zo op de Oosterschelde." Vreest hij dan toch niet (toene mende) concurrentie van jachtha vens in Vlissingen en Breskens, waar uitbreidingsplannen be staan? Van den Bulck heeft daar een eigenzinnige visie op. „Bres kens wil al jaren uitbreiden, maar veel is er tot nu toe niet van te recht gekomen. In de vissersha ven zullen nog wel jachten ko men, verwacht ik, maar een groot schalige uitbreiding zit er naar mijn idee niet in." Kortom, Van den Bulck is enthou siast over de kansen voor een jachthaven in Perkpolder. Met één niet onbelangrijke kantteke ning: er moet een oplossing wor den gevonden voor het baggerpro- bleem. Het is alom bekend dat de voormalige veerhaven als een soort fuik voor baggerslib functio neert. Binnen de kortste keren slibt die dicht. „De baggerkosten De Royal Yacht Club heeft al een jachthaven aan het Veerse Meer bij Woiphaartsdijk. foto Willem Mieras worden doorslaggevend", durft Van den Bulck te stellen. „Als die volledig ten laste van de exploita tie van de jachthaven worden ge bracht, wordt het onbetaalbaar. Maar, het is natuurlijk mogelijk het baggerwerk mee te nemen in het veel grotere onderhoudsbag- gerwerk in de Westerschelde." Zaterdag 2 en zondag 3 maart 2013 Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak). De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Ubels, Van Tol, Heijmans, Spekhorst en Schinkels- hoek. Tussen 23.00 en 8.00 uur: Huisart senpost Walcheren tel. 0900-1985. Buiten deze tijden vr 17.30-23.00 uur, za en zo 8.00-23.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Tandartsen Tandartspraktijk Open Hof, Alexander Go- gelweg 59, Vlissingen, tel. (0118) 465557. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen 0118-471140 of via semafoonnr. 06-65029959 (24-uur bereikbaar). Middelburg 0118-626045 (24-uur bereikbaar). Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Buurtzorg (24 uur bereikbaar): gemeente Middelburg tel. 0623739196, Souburg tel. 0612375210, gemeente Veere tel. 0610226772. gemeente Vlissingen, Tele foonnummer: 06-23741010. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Thuiszorg Werkt voor Ouderen, tel. 06-13223446. Zorgstroom, tel. 0118-684000. ZorgThuis SVRZ, Middelburg/Vlissingen 0118-630630, Domburg 0118-587800. Dierenartsen Kleine huisdieren: A. v. der Wolf en A. Grol, A. Gogelweg 14, Vlissingen, tel. (0118) 466548. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren), Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za en zo visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke tel. 0118 628288. Dierenambulance 06-43727125 (24-uur bereikbaar). ZIERIKZEE - Saman Groep in Zierik- zee neemt een belangrijk deel van de activiteiten van het recent fail liet verklaarde bedrijf Installatie Partners Zierikzee (IPZ) over. Met de overname van de particu liere en zakelijke klanten en een deel van het personeelsbestand van IPZ ziet de Saman Groep mo gelijkheden de eigen onderne ming uit te breiden. Voormalig ei genaar Werner Kafoe van IPZ zal ook in dienst treden bij de Saman Groep en als adviseur de opdracht gevers voorzien van advies bin nen de installatie- en elektrotech niek. „De laatste jaren zijn we sterk gegroeid doordat wij ons de laatste tien jaar hebben geprofi leerd als klantgerichte organisatie met een focus op duurzaamheid en comfort", zegt algemeen direc teur Daniël Lodders. Hij verwacht met een personeelsbestand van ruim vijftig medewerkers snel te kunnen inspringen op innovaties en de lijnen met de opdrachtge vers kort te kunnen houden. De Saman Groep heeft binnen zuid west Nederland een sterke positie weten op te bouwen met onder meer Saman Duurzame Energie. Op de markt van zonnepanelen heeft het bedrijf een aandeel van circa 50 procent binnen Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38