Verzet tegen kappen vier bomen Bluesroute I KOW en bibliotheek breiden BoekStart uit 22 BEHA 10 DAAGSE 10,- l I l l l Bekendmaking besluit KORTING WORLD SOLAR CHALLENGE Open dag nieuwe huurwoningen in de Mortiere 24 WALCHEREN De bouw van 's werelds eerste gezinsauto op zonne-energie heeft een Zeeuwse inbreng. IEDERE 2e BEHA DEN HAAG/MIDDELBURG - Bewoner M. Hoek van de Bluesroute in Mid delburg heeft de gemeente Middel burg voor de Raad van State ge daagd. Volgens de Middelburger verleent de gemeente te gemakkelijk toe stemming voor het omverhalen van monumentale bomen in de omgeving. Op enkele tientallen meters van de woning van Hoek staan vier villa's gepland die van de gemeente twaalf meter hoog mogen worden. Dat ligt vast in het bestemmingsplan Bluesrou te-Vrije Kavels waarover de Raad van State zich moet gaan uitspre ken. Volgens Hoek gaat de ge meente te slordig om met de beeldbepalende bomen die staan aan de randen van het gebied waar de vier villa's mogen ko men. Van het gemeentebestuur mogen de eigenaars de bomen omverhalen als ze in de weg staan voor hun toekomstige uitritten. In ruil daarvoor moeten ze een nieuwe boom planten op een an dere plek. Raadsvrouw A. van der Leest zei namens M. Hoek dat de beeldbepalende bomen zijn be schermd volgens een civielrechte lijk kettingbeding, waar de ge meente niet zomaar omheen kan. Uitspraak binnen zes weken. Zonne-auto met Zeeuwse knowhow MIDDELBURG - Kinderopvang Wal cheren (KOW) en de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg hebben donderdag een samenwerkings overeenkomst ondertekend. Ze vinden allebei voorlezen be langrijk en beginnen daarom het project BoekStart op de KOW-lo caties in de gemeente Veere. In de gemeente Vlissingen wordt al ge werkt met BoekStart in de kinder opvang. Met dat project wordt Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Ontgrondingenwet De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu maakt bekend dat een besluit op grond van de Ontgrondingenwet is verleend aan Rijkswaterstaat Zeeland te Middelburg. Het betreft het winnen van zand in de Oosterschelde ten behoeve van het projectplan Veiligheids- buffer Oesterdam. Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp. Terinzagelegging Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 1 maart 2013, voor een periode van zes weken, ter inzage bij: - Rijkswaterstaat, Waterdistrict Zeeuwse Delta, Evertsenstraat 98 te Goes; - Gemeente Kapelle, Kerkplein 1 te Kapelle; - Gemeente Tholen, Hof van Tholen 2 te Tholen; - Gemeente Reimerswaal, Oude Plein 1 te Kruiningen. Beroep Tegen bovengenoemd besluit kan tot en met 11 april 2013 beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Tevens kan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend en die kan worden gezonden aan het hierboven vermelde adres. Middelburg, 1 maart 2013. De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, namens deze, de inspecteur ILT/Water, Bodem en Bouwen, ing. J. Rus een stimulerende leesomgeving gecreëerd voor kinderen tot 4 jaar. Voorlezen en leesbevorde ring krijgen zo een vaste plek in de kinderopvang. De Zeeuwse Bi bliotheek creëert daarom aantrek kelijke voorleesplekken in de kin deropvang met een startcollectie boekjes. Daarnaast worden de me dewerkers van de kinderopvang getraind in interactief voorlezen en ondersteund bij het opzetten van voorleesactiviteiten. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De Technische Universiteit Eindhoven doet met een team van 22 studenten in ok tober voor de eerste keer mee aan de World Solar Challenge in Au stralië. De studenten nemen deel aan de nieuwe Cruiser-klasse van deze wedstrijd voor auto's op zon ne-energie, waarin auto's, behalve op snelheid, onder meer ook wor den beoordeeld op comfort en ge bruiksgemak. Remi van Riet en André Snoeck uit Heinkenszand en Ben Bron uit IJzendijke maken deel uit van dit team, dat 's werelds eerste ge zinsauto op zonne-energie bouwt. Remi (22) is vierdejaars student technische bedrijfskunde aan de TU Eindhoven en heeft het halen van zijn masters een jaar uitgesteld om zich volledig te wijden aan het Solar-team. „Ik deed mee aan het Honors pro gramma van de universiteit en kwam in contact met Lex en Roy. Zij kwamen met het idee om de eerste gezinsauto op zonne-ener gie te ontwikkelen en vroegen mij of ik mee wilde doen." De 22 leden van het team zijn af komstig van diverse studierichtin gen. „Natuurlijk zijn er menings verschillen maar dat bevordert het creatieve proces. Aërodyna misch gezien is een druppelvorm het meest efficiënt, maar dat zorgt voor weinig ruimte voor zonnepanelen. Elke beslissing heeft weer effect op een andere, er moet dus altijd worden ge zocht naar de beste middenweg." Hoe het definitieve ontwerp er uit ziet, blijft nog even geheim. De concurrentie van andere uni versiteiten over de hele wereld ligt immers op de loer. „We zul len de auto in juli presenteren voor het publiek." Subteams van Solar Team Eindho- Het team van de TU Eindhoven dat mee doet aan de World So lar Challenge in Austra lië telt 22 studenten. ven bogen zich de afgelopen maanden over het definitieve ont werp van de auto. Na maanden van vooral computerwerk is deze week de daadwerkelijke productie van de auto van start gegaan. De totale ontwikkelingskosten lopen hoog op. „Gelukkig hebben we veel sponsoren, die ons niet al leen financieel en met materialen steunen maar bijvoorbeeld ook in kennis en het beschikbaar stellen van een ruimte om de auto te bou wen." De eerste gezinsauto op zonne-energie is een totaal nieuw concept. „Ons doel is een zo'n ge bruiksvriendelijke en comfortabe le auto te bouwen. „Door het toe passen van nieuwe technieken wordt de auto echt verschillend van de auto zoals we hem nu ken nen. Zo bepaalt de auto zelf de snelheid als er een wolk aan komt." Als de race in oktober is gereden, verdwijnt de auto zeker niet in de schuur. „We willen er ook mee gaan rondrijden in Nederland om duurzaamheid te promoten. We doen zeker Zeeland aan." www.solarteameindhoven.nl WORLD SOLAR CHALLENGE AUSTRALIË De World Solar Challenge is van 6 tot 13 oktober in Australië. De lengte van de wedstrijd voor auto's op zonne-energie bedraagt drieduizend kilometer van Darwin naar Adelaide. Nieuw is de Cruiser-klasse waarin gezinsauto's behalve op snelheid, onder meer worden beoordeeld op comfort en gebruiksgemak. De bestuurder van de familieauto die als eerste over de streep komt in de race, hoeft dus niet automa tisch de winnaar van de wedstrijd te zijn. Het team van de Technische Uni versiteit Eindhoven vertrekt al in september naar Australië om de nodige voorbereidingen te treffen voor de race. MIDDELBURG - In de Middelburgse wijk Mortiere zijn de eerste huur woningen van het project Symfo nie 2 opgeleverd. Het gaat om 28 eengezinswonin gen die zijn verdeeld in 5 typen NADER woningen die gebouwd worden in opdracht van woningcorpora tie Woongoed Middelburg en ver huurd via Sips Vastgoed Manage ment. De huurprijzen variëren tussen de 850 en 980 euro per maand. Vandaag en zaterdag is er van 10.00 tot 14.00 uur open huis. De verhuurmakelaar is dan aanwe zig om alles te vertellen over de woningen. Omdat de bouw nog in volle gang is, dient men er reke ning mee te houden dat sommige plekken slecht begaanbaar zijn. De Girls Only dag van de Sport Instuif, woensdag in sporthal Bas- kensburg in Vlissingen, was me de georganiseerd door 'Vlissin gen in Beweging' en niet door 'Sport in Beweging', zoals in de krant van donderdag vermeld stond. Vlissingen in Beweging is een ini tiatief van de gemeente. F

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36