Dal is nog niet in zicht voor woninginrichters Corporatiemedewerker moe van reorganisaties WONEN 3 VRIJDAG 1 MAART 2013 Mark Geisler in zijn kamer aan de Middelburgse Koestraat, fotografie Ruben Oreel naast hulp nodig van andere par tijen zoals overheden en vast goedexploitanten om in de toe komst gezonder te kunnen ope reren. Het uiteindelijke doel is zo optimaal mogelijk te werken richting consument. Een herinrichting van het win kellandschap is noodzakelijk voor de branche. Daarbij kan ge dacht worden aan het opknip pen van vestigingen in kleinere eenheden, verplaatsing van win kels en het terugbrengen van het overschot aan winkelvloeropper vlak. The common room met links op de blauwe bank Roan Poppe Medewerkers van woningcorpora ties hebben nog steeds plezier in hun werk. Ze geven dat een ge middeld cijfer van 7,5. Dat blijkt uit een onderzoek dat onder 420 medewerkers van verschillende corporaties is gehouden. Echter geeft 40 procent van de on dervraagden aan dat het werkple- zier in de afgelopen twee jaar wel is afgenomen. Verder is er bij 63 procent van de corporaties de afge lopen jaren gereorganiseerd en 68 procent van de respondenten ver wacht ook de komende jaren in grepen. Bijna de helft van de cor poratiemedewerkers verwacht dat daarbij ontslagen vallen. Ook over de eigen positie zijn de medewer kers niet positief. Zowel de inci denten waardoor de corporatiesec tor de afgelopen maanden veelvul dig negatiefin het nieuws kwam als de mogelijke effecten van de overheidsmaatregelen en de gevol gen van de financiële crisis heb ben hier invloed op. Slechts een kleine meerderheid zegt positief te zijn over de corporatiesector. Over de eigen corporatie zijn 72 procent van de medewerkers wel positief. Corporatiemedewerkers vrezen voor baan De omzet van de winkels in wo ninginrichting daalt nog steeds. De krimpende consumentenbe stedingen blijven de verzwakte branche aantasten. De omzet in 2012 daalde met 7,8 procent. ING denkt dat de krimp in de omzet van woninginrichters in 2013 met 5 procent daalt en in 2014 met 3 procent zal afnemen. Dat zou betekenen dat over de periode 2008-2013 een kwart van de totale omzet in de branche is verdampt. Winkeliers zijn op zoek naar een medicijn, maar hebben daar Kantoorpand Rijkswaterstaat herbergt Roosevelt-studenten Waar men elders in Nederland het Ei van Columbus gevonden denkt te hebben, is dat in Middelburg al jaren het geval. Leegstaand kantoorpand? Verbouw het tot 'studentenflat'. Sinds 2007 biedt het voormalige Rijkswaterstaatkantoor aan de Koestraat woonruimte aan zo'n 120 studenten van de Roosevelt Academy (RA). Ze wonen er 'fantastisch', roe pen ze in koor. Niet in een woonstraatje, zoals de andere cam pus in het Bagijnhof, dus geen sores met buren over geluidsoverlast en wat dies meer zij. Eigen keukentje, douche en wc. Geen ruzie over wie doet de afwas. En vlak bij AH en universiteit en het uitgaans leven. Alles op loopafstand. Zelfs de fiets van de meesten van hen staat ongebruikt bij het gebouw. Het enige dat ze missen is hun eigen Barrel. Want die studentenbar is al geruime tijd dicht en de nieuwe laat nog wel even op zich wachten. Die zou wel in een woonstraat komen. Het trappenhuis in de campus aan de Koestraat. De bewoners kunnen daar naast gebruik maken van liften in het oude kantoorpand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23