Gedachtenoverdracht bij rat Boogerd zit in het nauw Ook tuinaanleg valt onder lager btw-tarief Benedictus XVI vertrekt Kabinet komt met hogere belastingen voor burgers en bedrijven en zwaardere bezuinigingen. Word ook abonnee! Zijn de jongeren van nu de volgende verloren generatie? Korps Mariniers maakt zich op voor verhuizing DESTELLING UW MENING 369 reacties Zon na bewolking 6° new york - Amerikaanse weten schappers zijn erin geslaagd de ge dachten van een rat over te bren gen naar een andere rat, die daar op het gedrag van de eerste na deed. Het is de eerste keer dat dit is gelukt. De gedachten werden opgevangen door elektronische sensoren en overgebracht via het internet. Volgens de wetenschap pers legt dit onderzoek de basis voor het aan elkaar koppelen van breinen, een 'organische compu ter'. Daarmee zouden problemen opgelost kunnen worden die een enkel brein niet kan oplossen. rijswijk - Ex-wielrenner Michael Boogerd heeft bijna 17.000 euro betaald aan de Oostenrijkse do- pinghandelaar Stefan Matschiner. Dat meldde NRC Handelsblad donderdag. De krant heeft vier facturen en twee bankafschriften van hem in bezit als bewijs. Mat schiner bevestigt dat hij de reke ningen aan Boogerd heeft ver stuurd. „Ik kan daar moeilijk over liegen. Mijn naam, en de naam van mijn bedrijf staan er op." pagina 32 en 33: Boogerd blijft ontkennen Ga naar www.pzc.nl/abonneren 555530 VERDIEPING ZEELAND nog niet voorbij Crisispijn is door Michel Reijns den haag - Regeringspartijen WD en PvdA willen 300 miljoen euro uittrekken voor een finan cieel duwtje in de rug voor men sen met de laagste inkomens. Daarnaast moeten investeringen in infrastructuur van een half mil jard nog dit jaar de noodlijdende bouwsector helpen. De extraatjes maken deel uit van een pakket maatregelen waarover het kabinet naar verwachting van daag een besluit neemt. Daarin zitten verder bezuinigingen en ho gere belastingen voor burgers en bedrijven. WD en PvdA willen zo het begrotingstekort volgend jaar binnen de Europees toegesta ne grens van 3 procent brengen. In totaal gaat het om ruim 4,5 mil jard euro. Omdat er meer bezui nigd wordt dan nodig is om het te kort terug te dringen, is er ruimte voor investeringen. Daar is vraag naar nu sombere cijfers van het Centraal Planbureau verder op lopende werkloosheid laten zien. De pijn voor burgers en bedrijven is hoe dan ook opnieuw groot. Het salaris van personeel in de zorg en elders in de publieke sec tor wordt volgend jaar bevroren (opbrengst 2 miljard). Ook belas tingschijven worden bevroren (opbrengst 1,1 miljard) en een ge plande lastenverlichting voor het bedrijfsleven wordt geschrapt (640 miljoen). Verder snijdt de overheid in eigen vlees door te be zuinigen op het gemeente- en pro vinciefonds (200 miljoen) en op de budgetten van ministeries (700 miljoen). Wat het kabinet betreft is het pak ket een inzet bij de zoektocht naar draagvlak bij werkgevers, vakbonden en oppositiepartijen. O pagina 2 en 3: Als die deal er maar komt pagina 10,11 en 12: De verdwaalde generatie middelburg - De tijdelijke btw-verlaging van 21 procent naar 6 procent zal ook gelden voor de aanleg en onderhoud van tuinen. Zeeuwse ondernemers in de bouw- en tuinsector zijn tevre den met de maatregel. Ze ver wachten er meer opdrachten door. Sommigen merken het al. Er wordt ook wel gemopperd over de extra administratieve romp slomp die het verschil in btw-ta- rieven met zich meebrengt. Het la gere tarief geldt namelijk alleen voor het arbeidsloon. pagina 22 en 23: Commentaar; Verbouwen goedkoper VRIJDAG 1 maart 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT editie: Walcheren 255e jaargang nr. 51 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Oud-wielrenner Michael Boogerd moet opening van zaken geven Reageer op pzc.nl VATICAANSTAD - Benedictus XVI heeft zijn laatste publie ke optreden als hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk ach ter de rug. Aan het eind van donderdagmiddag sprak hij op het balkon van het pauselijke paleis Castel Gandolfo kort de duizenden mensen toe die op het plein voor het pand bijeen waren gekomen. Na nog een zwaai draaide hij zich om en verdween hij in het paleis. Benedictus trekt zich om gezondheidsredenen terug. Hij is de eerste paus sinds Gregorius XII in 1415 die dat doet. Pausen regeren doorgaans tot hun dood. foto Maurizio Brambatti/EPA Bijvangst vissers moet gewoon overboord eens oneens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1