Ballontochtje boven Egyptische stad Luxor eindigt in een drama en is instabiel gebleven' BUITENLAND 7 2 dagen Movie Park Germany incl. hotel wo 27 februari cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 Minister boos om initiatief NPD-verbod Frankrijk praat niet met ontvoerders Oppositie Syrië toch naar bijeenkomst Slaapgebrek beïnvloedt genen Paus houdt eretitel 'Zijne Heiligheid' Dode paarden in Roemeens meer Tientallen walvissen gestrand op kust Chili WOENSDAG 27 FEBRUARI 2013 alleen vandaag boekbaar! 'Mriji o.b.v. 2-fMnoonikamer. Excl. res.ko&len C 15 p«r booking Voorwaarden 21e website BERLIJN Minister van Binnenlandse Za ken Friedrich heeft niet na mens het Duitse kabinet ge sproken toen hij maandag een verbodsprocedure tegen de ex treemrechtse NPD aankondig de. Dit zei minister van Justitie Sabine Leutheusser-Schnarren- berger gisteren. De bewinds vrouw is 'geërgerd' over het op treden van haar collega. PARIJS Frankrijk is niet van plan in on derhandeling te gaan met de ontvoerders van een Franse fa milie in Nigeria. Dat zei minis ter van Defensie Jean-Yves Le Drian gisteren naar aanleiding van de video die maandag op internet opdook. Op die video dreigen de ontvoerders de Fransen te doden als hun eisen niet worden ingewilligd. ROME De belangrijkste oppositie groep van Syrië zal morgen toch deelnemen aan een confe rentie over Syrië. Leider Moaz al-Khatib van de Syrische Na tionale Coalitie liet weten aan wezig te zullen zijn. De opposi tie zal op de bijeenkomst in Ro me onder meer de Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken John Kerry ontmoeten. LONDEN Slaapgebrek beïnvloedt de ge nen in je lichaam, zo blijkt uit onderzoek van Britse weten schappers van de universiteit van Surrey. Het onderzoek geeft volgens de wetenschap pers meer duidelijkheid over de manier waarop een slechte nachtrust de gezondheid aan tast. Door het slaapgebrek werd onder andere het im muunsysteem aangetast. VATICAANSTAD Paus Benedictus XVI houdt de eretitel 'Zijne Heiligheid' na zijn aftreden morgen en wordt vanaf dan emeritus-paus ge noemd. Dat meldde het Vati- caan gisteren. Volgens het be stuursorgaan van de kerk zal hij 'een simpele witte soutane' dragen. Zijn pauselijke ring wordt volgens kerkelijke tradi tie vernietigd. GALATI In een groot meer vlakbij de Roemeense stad Galati zijn ruim ïoo dode paarden gevon den. Daarover berichtte giste ren de Roemeense nieuwszen der Antena 3. De Duitse organi satie Vier Pfoten denkt dat de paarden zijn afgemaakt voor il legaal gebruik in rundvleespro ducten. Omwonenden hadden journalisten ingeschakeld. Moaz al-Khatib foto AFP PUNTA ARENAS Aan de Chileense kust zijn maandag 46 zwarte zwaardwal wissen gestrand. Twintig die ren zijn overleden. De overige 26 walvissen konden wel terug naar het open water worden ge holpen. Zwarte zwaardwalvis sen zijn zeezoogdieren die eni ge gelijkenis met orka's verto nen. Strandingen komen vaker voor. Hoe dat precies komt, is onbekend. Hij is sterk afhankelijk van Beppe Grillo of Silvio Berlusconi om te kunnen regeren, foto Tony Gentile/Reuters CAIRO - Een ballontocht bij zonsop gang boven archeologische beziens waardigheden in het Egyptische Luxor is gisterochtend geëindigd in een drama. Op zo'n 300 meter hoogte ont stond waarschijnlijk door een ka potte slang een gasexplosie waar na het luchtvaartuig neerstortte. Minstens achttien mensen, onder wie zeventien toeristen, kwamen om. Sommige media melden ne gentien doden. Volgens diverse Egyptische media overleefden drie mensen aan boord van de ballon de crash. De piloot en twee Britse toeristen sprongen uit de mand en raakten zwaargewond door de val en door het vuur in de ballon. Onder de doden zijn volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag geen Nederlanders. Een woordvoerder van het minis terie van Volksgezondheid in Egypte meldde aan het Ameri kaanse televisie- en radionetwerk NBC dat de slachtoffers negen mensen uit Hongkong, vier Japan ners, twee Britten en twee Fran sen zijn. Ook zou een Egyptische reisleidster zijn overleden. Zeker 18 mensen kwamen om het leven bij de explosie van een gastank op 300 meter hoogte Ballonvaart langs archeologi sche bezienswaardigheden in Luxor is attractie voor toeristen in een rapport over Italië: 'De tijd verstrijkt snel voor Monti. Het is maar de vraag of de regering die gevormd wordt na de verkiezin gen van 2013 de hervormingsagen da zal voortzetten.' Een kwartaal later is Monti aan de kant geschoven en lijkt Pierlui- gi Bersani de aangewezen man om verder te gaan met de hervor mingen. „Cruciaal is de rol van Berlusconi. Die steunde aanvanke lijk Monti. Als hij zich gedeisd houdt en eventueel een regering van Bersani gedoogt, dan zou Eu ropa bereid kunnen zijn om Italië verder te steunen", zegt Bruins- hoofd. „Dit is niet het zwartste scenario. Dat zou gegolden heb ben als Berlusconi had gewon nen." De reactie van de markten giste ren vindt hij 'binnen de perken'. „Natuurlijk is een rentestijging van 4,2 naar 4,8 procent aanzien lijk. Maar Italië komt daardoor niet in de problemen. Die ont staan pas als de rente gedurende lange tijd naar 6 of 7 procent gaat. Dan is het land niet meer in staat om de schulden te betalen." Zo ver is het dus nog lang niet. „Wat de markten nu doen is nog niet het inprijzen van te verwachten ellende. Het begrotingstekort is niet dramatisch, Italië heeft ook geen probleem met de bankencri- sis gehad, had geen subprimes en kent geen hypotheekprobleem. Het probleem van de Italianen is de lage groei. Als ik het in ver keerslichttermen moet zeggen: door de huidige situatie is Italië van lichtgroen naar oranje ge gaan." Volgens medewerkers van het be drijf dat de ballon exploiteert, was de slang vlak voor de landing gescheurd en vloog daarna een gastank in de lucht. Door de ex plosie was de ballon eerst met ho ge snelheid tot 400 meter geste gen om vervolgens neer te stor ten. De mand met toeristen kwam in een veld suikerriet te recht. De autoriteiten hebben alle vaarten tot nader order verboden. Luxor is een bij toeristen zeer po pulaire plaats. Een ballonvaart langs de archeologische beziens waardigheden bij zonsopgang geldt als een spectaculaire attrac tie. Het ongeval gebeurde in een periode dat Egypte probeert het toerisme naar het land weer op gang te krijgen. Het bezoekers aantal van buitenlanders zakte in door de onrust in het land en de val van dictator Hosni Mubarak. 1 overnachting incl. ontbijt 1/ Kids t/m 11 jaar slapen gratis 2 dagen entree tot het park Op slechts 25 min. rijden van het park Grand City Hotel Duisburger Hof var korting per persoon, per arrangement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7