'Onderwijsadvies klap leefbaarheid dorpen' Joeri van der Hooft sportambassadeur Sluis 1 I Zaterdag 8 juni 2013 Bedrijventeams inschrijven? www. delt aridefortheroses.nl I 26 ZEEUWS-VLAANDEREN INTERNATIONALE SCHELDEWEEK Ride for the Roses Ga samen de strijd aan en schrijf uw team nu in! ten behoeve van door Eugène Verstraeten HULST - Een mogelijke sluiting van alle scholen met minder dan honderd leerlingen is een klap voor de leefbaarheid in ver schillende Hulster dorpen. Dat is de overtuiging van wethouder Frank van Driessche (onder wijs). Hij reageert daarmee op het ad vies van de Onderwijsraad aan de staatssecretaris om de opheffings norm voor basisscholen te verho gen van 23 naar 100 kinderen. Dat zou het einde betekenen van de basisscholen in Hengstdijk, Lams- waarde, Graauw, Nieuw-Namen, Heikant en De Ark in Hulst. „Een ongenuanceerd advies", stelt Van Driessche. Volgens hem is het negatieve beeld dat door de Onderwijsraad wordt geschetst over scholen met minder dan hon derd kinderen onterecht. „De er varingen en resultaten die op on ze basisscholen worden behaald, worden door de inspectie als vol doende beoordeeld. De conclusie van de Onderwijsraad is een dis kwalificatie van de leerkrachten en het bestuur." Volgens Van Driessche is het nog maar de vraag of kinderen in een kleine combinatieklas van bijvoor beeld elf kinderen minder aan dacht, zorg en begeleiding heb ben dan kinderen in een enkele grote groep van 29 kinderen. „Soms kiezen ouders juist bewust voor een kleine school omdat hun kind op een grote school kopje on der dreigt te gaan." Los van het onderwijs is een school ook belangrijk voor de leef baarheid in een dorp. Van Dries sche: „Een school maakt het aan trekkelijk voor mensen om in een dorp te blijven wonen. Maar de aanwezigheid van een basisschool werkt ook door in de activiteiten die plaatsvinden. Denk aan Sinter klaas, carnaval, Koninginnedag en het verenigingsleven. Minder scholen betekent ook minder werkgelegenheid. En dus wordt het weer minder aantrekkelijk om in onze streek te komen wo nen." Van Driessche denkt dat de Onderwijsraad te veel door een 'Randstadgekleurde' bril kijkt. De CDA-fractie wil B en W de ko- mende raadsvergadering in een motie oproepen óm stelling te ne men tegen het advies van de On derwijsraad. Zo'n aansporing is niet echt nodig, want het college is al van plan een brandbrief naar Den Haag te sturen. Schelde beleven van De Schelde als economische ader van Frankrijk, België en Nederland. Hier bezien vanaf een mooi punt om zeesche pen te spotten vanaf de dijk bij Walsoorden. door Martijn de Koning SLUIS - Joeri van der Hooft is de eerste sportambassadeur van de gemeente Sluis. De 18-jarige at leet, afkomstig uit Oostburg, krijgt een jaar lang de taak sport en be wegen onder kinderen en jongeren te promoten. „Ik ben vereerd", vertelde Joeri maandag na zijn benoeming tij dens een sportcongres van de ge meente Sluis. „Bewegen en spor ten is enorm belangrijk voor kin deren. Het maakt niet uit wat je doet, als je maar beweegt. Daar hoop ik een klein steentje aan te kunnen bijdragen." Joeri begon zijn sportcarrière als allround baanatleet, maar speciali seerde zich tot verspringer en hink-stap-springer. In de jeugd werd hij meerdere keren Neder lands Kampioen. „Sinds kort doe ik mee bij de senioren", vertelt Van der Hooft. „Ik hoop in daar Ir t ook zo snel mogelijk de nationale top te halen." Hij is al aardig op weg. „Afgelopen weekend waren er Nederlandse kampioenschap pen. Ik kon niet meedoen wegens een blessure. Maar als ik daar mijn persoonlijke records geëve naard zou hebben, was ik vierde geworden bij het verspringen en zesde bij de hink-stap-sprong." Van de Olympische Spelen durft Joeri nog niet te dromen. „Ik wil graag Nederlands kampioen wor den en in 2016 meedoen aan het EK in Amsterdam." De nieuwe sportambassadeur, die sinds vorig jaar studeert in Am sterdam en daar vijf keer per week traint, komt op 17 maart voor het eerst in actie vóór de Zwinstedenloop, die start in Sluis. „Ik ga daar een warming-up voor de kinderloop verzorgen." Daarna speelt Joeri een rol tijdens gemeentelijke evenementen, zo als eind april tijdens de jaarlijkse sporthuldiging. i De (Wester)Schelde is meer dan alleen een drukbevaren route. Langs de boorden van de rivier wordt, zodra het even kan, gerecreëerd. foto Camile Schelstraete in samenwerking met PZC r Joeri van der Hooft in actie tijdens het hinkstapspringen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60