in de startblokken Aannemer krijgt geen puinbreker BEHA 10 DAAGSE 10,- KORTING BEVELANDEN en THOLEN 27 Goede resultaten tv-campagne Meezingmiddag in 't Kerkje Ellesdiek Kookworkshops bonbons en high tea Veertien doeken Raveel op veiling Winterguards wassen auto voor een prikkie Spinnewielen in de schuurverkoop Gastgezinnen voor bleekneusjes gezocht HOUTERMAN 't Streefkerkse Huis IEDERE 2e BEHA WOENSDAG 27 FEBRUARI 2013 de foto achter de jachthaven ligt, staan dan appartementsgebouwen en een woontoren. Inzet: een impressie van het ELLEWOUTSDIJK In 't Kerkje van Ellesdiek is zon dagmiddag vanaf 14.30 uur een meezingmiddag. Deze keer fun geert het smartlappenkoor 'Scharretjoe' uit Vlissingen als 'voorzanger'. De teksten staan op papier. Het koor bestaat uit vijftig leden en wordt geleid door dirigent Lucas van Wae- yenberge en muzikaal onder steund door accordeonist Mon ty van Belzen. HEINKENSZAND De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt binnenkort kookwork shops in kookstudio Moerdijk in Heinkenszand. Op maandag avond 4 maart kunnen belang stellenden leren om bonbons en snijpralines te maken. Op dinsdagmiddag 5 maart wordt de Engelse high tea uit de doe ken gedaan. Deelnemers moe ten zich aanmelden via tele foonnummer 0118-634800. LOKEREN Galerij De Vuyst in Lokeren, zo'n vijftien kilometer over de grens, houdt zaterdag 2 maart de eerste kunstveiling van 2013 met veertien doeken van de Vlaamse topschilder Roger Ra- veel. Raveel stierf eind januari op 91-jarige leeftijd. Onder meer het werk Boompje, ge schat op 45.000 tot 55.000 euro, wordt aangeboden. De Vuyst heeft vandaag een kijkdag. GOES Pure Winterguard, een groep die het midden houdt tussen majoretten en cheerleaders, wast morgen, donderdag, au to's van binnen en van buiten tussen 9.30 en 16.30 uur. Dat ge beurt bij de loods van het Jeugdcorps Confetti aan de Ver rijn Stuart weg 33 in Goes. Van binnen of vanbuiten wassen kost 4,50 euro. Allebei kost 7,50 euro. KORTGENE De Oudedijk 3 in Kortgene is zaterdag 2 maart weer het to neel van een schuurverkoop. Er zijn onder meer vier spinne wielen. De laatste editie bracht het recordbedrag van achthon derd euro op. Dat geld is voor de Nicolaaskerk in Kortgene. De schuur kreeg recent zoveel meubelaanbod dat het nodig bleek tussentijds via internet te verkopen. (10.00-16.00 uur) GOES De stichting Europa Kinder Hulp (EKH) zoekt voor de zo mer gastgezinnen die kwetsba re kinderen uit heel Europa een leuke, gezonde vakantie willen bezorgen. Het aantal ar me kinderen tussen vijf en twaalf jaar neemt schrikba rend toe, ook in Nederland. Meer informatie: 0113-233286. www.europakinderhulp.nl het rijk doorgaat. „Wij zijn in ge sprek met Stadlander over het woonzorgcentrum en ik heb daar een goed gevoel over", zegt Hom mel. „De behoefte in het dorp aan huisvesting voor senioren is groot. Dat weet Stadlander." Aan het Havenplein is ook nog wat ruimte voor zogeheten grond gebonden woningen, wellicht deels voor de huursector. De gemeenteraad stelde een paar jaar geleden een bedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar om het tekort van het havenproject te dekken. „Daar hoeft gelukkig geen geld meer bij", zegt Hom mel. Hoewel de grootst mogelijke waarborgen zijn ingebouwd, is het project volgens hem niet zon der risico. „Natuurlijk niet. Als er straks geen belangstelling is voor de woningen, hebben we een pro bleem. Maar daar gaan we niet van uit Drie onafhankelijke make laars hebben naar het plan geke ken en zijn er positief over. Daar komt bij dat mensen de afgelopen jaren zijn blijven informeren naar de toekomstige woningen. Er is concrete belangstelling." De wethouder snapt dat mensen zich afvragen waarom de gemeen te met zo'n enorm project begint in deze economisch slechte tijd. „Om te beginnen wil de ontwik kelaar graag doorgaan", zegt hij. „Maar we hebben ook al veel in vesteringen gedaan zoals de aan koop van percelen, de sloop van gebouwen en een stukje grondsa- nering. Feitelijk zijn de dingen die veel geld kosten al gedaan. Als we nu gaan wachten op betere tij den zal de renteteller alleen maar oplopen." Hommel benadrukt dat project ontwikkelaar Willemsen-Minder- man niet meer meedoet. Deze ontwikkelaar had aandelen in Su- zannapolder B.V. (de samenwer kingspartner van de gemeente), maar bleek betrokken te zijn bij de vastgoedfraude. Reden voor de gemeente om niets meer met Wil- lemsen-Minderman te maken te willen hebben. „Ze stappen uit de B.V.", verzekert Hommel. „Een nieuwe partij staat klaar om de aandelen over te nemen." Voor alle drie de deelgebieden lig gen op dit moment de bestem mingsplannen ter inzage. De raad zal ze binnenkort vaststellen. Rond de zomer kunnen dan wel licht de eerste omgevingsvergun ningen worden verleend. „Ik hoop dat op het havenplateau en in de Suzannapolder aan het eind van het jaar kan worden ge bouwd", stelt Hommel. Voor de bouw van de nieuwe Jum bo-supermarkt aan het Haven plein is al een vergunning ver leend. Enkele andere super markt-uitbaters van het eiland hebben deze echter aangevochten bij de rechter. Dat heeft echter geen opschorten de werking. „Dus als de initiatief nemer het wil, kan hij de nieuwe supermarkt bij wijze van spreken morgen gaan bouwen", aldus de wethouder. „Dat is aan hem." DEN HAAG - De gemeente Goes blijft vasthouden aan het verbod op het plaatsen van een puinbre ker door aannemersbedrijf Harten Grondverzet aan de Noordweegse- weg in 's-Heer Arendskerke. Dit bleek dinsdag bij de Raad van State in Den Haag, waar Harten naar toe is gestapt. Het bedrijf zegt dat de puinbreker maar een aantal dagen per jaar in werking is. Overlast voor de omgeving kan volgens Harten worden tegenge gaan met een overkapping tegen het geluid en met een sproei-in- stallatie tegen stofverspreiding in tijden dat het droog weer is. Goes heeft op drie fronten het ini tiatief van Harten getorpedeerd. Een puinbreker is volgens de ge meente in strijd met het bestem mingsplan Eindewege en een mi lieuvergunning kan niet worden GOES - De tv-reclamecampagne om Zeeland onder de aandacht te brengen, is succesvol. Dat meldt de VW Walcheren/Noord-Beve land. De spot is in totaal circa 36 miljoen keer gezien. In deze perio de lag het websitebezoek 46 pro cent hoger. 113 50 JAAR ERVARING DAT SCHEELT! S-GMVEWOUXR 0113-311221 WWW AJHOUTtRMAN NL Hotel-Restaurant Duinweg 48 Zoutelande Tel. 0118-561521 Op woensdag en donderdag in februari en maart vuur geniete* oP een 3-gangenkeuzemeitu unieke Cocatie met een 30,00 adembenemend uitzichtwww.streefkerksehuis.nl verleend omdat de omgeving te veel geluid- en stofoverlast zal gaan krijgen van de puinbreker. Om die reden heeft de gemeente Goes ook de bouwvergunning ge weigerd die Harten vorig jaar aan vroeg. Of het grondverzetbedrijf kans maakt op het bouwen van een puinbreker in 's-Heer Arendsker ke maakt de Raad van State bin nen enkele weken bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53