Alcoholcontrole te laks Zaterdag 8 juni 2013 Bedrijventeams inschrijven? www. deltari defortheroses.n l Havenplan staat I* I Stremming Postbrug 8 26 BEVELANDEN en THOLEN 'Hoedjes got talent' in grote zaal de Griend De Internationale Scheldeweek zoomt in op de Schelde van de bron tot aan de monding. Ride for the Roses Ga samen de strijd aan en schrijf uw team nu in! Éj| £3 in samenwerking met PZC ten behoeve van EP Waterkwaliteit Schelde centraal door Sheila van Doorsselaer Tijdens de Internationale Schelde week (van 22 maart tot 1 april) zet ten Frankrijk, België en Neder land de grote ecologische, culture le en economische waarde van de Schelde in de schijnwerpers. In de drie landen kan het publiek die week deelnemen aan zestien activiteiten op, in of langs de boor den van de rivier. De Scheldeweek is een initiatief van de Vlaamse Milieumaatschap pij (VMM) en valt onder het Euro pese Scaldwinproject waarin acht internationale partners (voor Ne derland het ministerie van Infra structuur en Milieu, de provincie Zeeland en waterschap Schelde- stromen) streven naar een verbe tering van de waterkwaliteit. „De Schelde is een levensader van onschatbare waarde", zegt Steven Vinckier van de VMM, tijdens de presentatie van het programma hoedekenskerke - Speeltuinver eniging 'Hoedje Wip' houdt van daag voor de vierde keer Speel- dorp Hoedekenskerke. Tijdens de ze middag, deels in de speeltuin aan de Oostendestraat en deels in het aangrenzende dorpshuis de Griend, wordt de jeugd van 3 tot 16 jaar van 13.30 tot 16.00 uur ver maakt. Er zijn tal van activiteiten. Van dansworkshops tot een kennis quiz. In het dorpshuis is vanaf 19.00 uur 'Hoedjes got talent' voor de jeugd van 4-16 jaar. van de Scheldeweek, dinsdag in het Zuiderterras in Antwerpen. „Tijdens de Scheldeweek willen we iedereen, met name jongeren, de Schelde opnieuw laten ontdek ken. Door heerlijk te genieten op en langs het water en tegelijker tijd veel informatie te krijgen over de rivier, hopen we dat deze kennis tot betrokkenheid en zorg leidt." De aftrap, voor bestuurders en an dere bobo's, is op vrijdag 22 maart in Gent, tijdens de Internationale Scheldedag. Niet toevallig is het dan ook Internationale Waterdag. In Frankrijk is het die week te doen tussen Cambrai en Maulde. l'Escaut geeft haar geheimen prijs aan het publiek tijdens ludieke en feestelijke activiteiten. Op het pro gramma staan boottochten, wan delingen en muzikale vertelmo- menten, opgezet door Escaut Vi- vant (Levende Schelde). Het Schel de Jongeren Parlement bezorgt middelburg - GroenLinks vindt het 'onbegrijpelijk' dat controle en handhaving van de drank- en horecawet in Middelburg nog niet geregeld is. Vanaf januari dit jaar is de wet op de verkoop van alcohol aan jonge ren aangescherpt. Tegelijkertijd is de controle op de naleving overge gaan van het rijk naar de gemeen ten. Tot vorig jaar controleerden mede werkers van de Voedsel en Waren Autoriteit of jongeren, horeca en middenstand zich aan de regels hielden die gelden voor de ver koop en het bezit van alcohol. Bur gemeester Harald Bergmann ver jongeren een pakketje met materi aal om in het gehele stroomge bied van de Schelde watertesten uit te voeren. Zo kan bijvoorbeeld de hoeveelheid nitraat in het wa ter onderzocht worden. In Kruibeke, Bazel en Rupelmon- de kunnen jong en oud op schat- tentocht, uitwaaien bij het kasteel Wissekerke en het overstromings gebied in Rupelmonde verkennen per huifkar. De Scheldeweek wordt op paasmaandag afgesloten met de Scheldehappening. Van Wetteren tot Boom zijn er dan onder meer gegidste boottochten. Op zaterdag 23 maart staat in het Vlaamse deel van de Hedwige Pro- sperpolder een GPS-rally op het programma. Het natuurge- bied-in-aanbouw is normaal ge sproken niet toegankelijk voor pu bliek. Of er nog vis zit in de Schel de is te ontdekken in Berlare, waar wandelingen en afvaarten zijn. De Scheldeweek wordt op paasmaandag afgesloten met de Scheldehappening. Van Wetteren tot Boom wordt dat gefeest ter ere van de Schelde. Meer informatie op internet. www.scheldeweek.com Dit beeld hoort binnenkort tot het verleden. Op het havenplateau, dat op het havenplateau met de wandelboulevard, foto Leo Adriaansen door Rob Paardekam klaarde in een interview met de PZC dat het nog wel een half jaar kan duren voordat de ambtenaren die de controles moeten uitvoe ren zijn opgeleid. Dit geldt overi gens niet alleen voor Middelburg, maar ook voor andere gemeenten. In een brief aan de raad heeft Bergmann laten weten in juni met een raadsvoorstel te komen. Hij wil eerst met alle betrokke nen (horeca, verenigingen, detail handel) overleggen. Ook wil het college van B en W met andere Zeeuwse gemeenten samenwerking zoeken om de con trole op naleving van de wet geza menlijk aan te pakken. sint-annaland - Na ruim tien jaar van voorbereiding staat de groot scheepse herinrichting van het ha vengebied in Sint-Annaland in de startblokken. Tenzij de gemeente raad roet in het eten gooit, tekent de gemeente in april een samen werkingsovereenkomst met ont wikkelaar Suzannapolder B.V. Beide partijen zullen samen een zogeheten Grond Exploitatie Maatschappij oprichten om het ge bied te ontwikkelen. Het haven plan is opgeknipt in drie deelplan- nen, die allemaal een eigen be stemmingsplan krijgen. „Een be wuste keuze", stelt wethouder Frank Hommel. „Zo hopen we te voorkomen dat een mogelijk be zwaar tegen één deel van het plan de hele ontwikkeling van het ha vengebied zal ophouden." Het meest in het oog springen de plannen voor het havenplateau. Daar komen drie relatief kleine ap partementsgebouwen en een ho gere woontoren, een zogeheten landmark. Die laatste komt op de locatie waar voorheen de CZAV zat. Aan de voorzijde van deze ge bouwen, aan het water, komt de wandelboulevard. De aanleg daar van begint in april en moet een paar maanden later al klaar zijn. Dit in verband met een subsidie van ongeveer vier ton van de EU. Die krijgt de gemeente alleen als de boulevard eind juni klaar is. Het andere onderdeel van het ha venplan is de komst van een woonwijk in de Kleine Suzanna polder. Daar komen ongeveer hon derd woningen in allerlei soorten en prijsklassen. Ten slotte is er nog het Havenplein, waar de nieu we Jumbo gebouwd zal worden. De gemeente gaat er nog altijd van uit dat Stadlander aan het plein een woonzorgcentrum zal bouwen, ook al heeft de corpora tie onlangs gezegd geen geld meer te hebben voor nieuwe pro jecten als de huurdersheffmg van door Frank van Cooten kapelle - De Post- en Vlakebrug bij Yerseke en Hans weert zijn in de weken 9 en 10 gestremd voor hoog scheepvaartverkeer. Rijkswa terstaat vervangt onderdelen van de motoren die beide bruggen aansturen. Door werkzaamheden van Prorail is de Vlakebrug van vrijdag 1 maart tot maandag 11 maart gestremd voor het hoge scheepvaartverkeer. Rijkswater staat lift mee op de stremming door de onderdelen van beide bruggen in deze periode te ver vangen. Hierdoor is de hinder voor weg- en scheepvaartverkeer beperkt. De motoren van respec tievelijk de Vlakebrug en Post brug worden 7 en 8 maart gedu rende de dag vijftien keer getest waardoor het wegverkeer reke ning moet houden oponthoud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52