Politie: adviseur misbruikt procedure Tweede Kamer denk aan Zeeland bij invullen van bezuinigingen Man rijdt 200 p/u in tunnel moederdag, vroeg hij mij ten huwelijk' 66 Vriendinnen vinden het niet nodig om te trouwen." Verkeersboetes ZEELAND 23 commentaar Lianda van Balen WOENSDAG 27 FEBRUARI 2013 De politie Zeeland neemt het op tegen een Limburgs ad viesbureau dat 'ver keersboetes aanvecht. De poli tie vindt dat het bureau de wet telijke mogelijkheden mis bruikt. Deze kwestie heeft twee kan ten. Het is goed dat burgers de politie dwingen tot zorgvuldig heid. Juristen kunnen hen hel pen en er geld aan verdienen. Tot zover gaat er niets mis. Maar dit bureau nodigt nadruk kelijk ook burgers, die vinden dat zij terécht beboet zijn, uit een procedure te beginnen. Als er een opdracht komt, pluist het bureau de handel en wan del van de politie uit tot op de aanstellingsbrieven van agen ten. De Zeeuwse politie heeft aanvankelijk geweigerd deze in formatie te geven. Dat is onver standig. Maar de politie brengt deze affaire wel terecht onder de aandacht van de Raad van State. Want dit 'juridisch ad vies' lijkt verdacht veel op uit lokking van haarkloverij en ob structie van het politiewerk. DEN HAAG - De politie Zeeland heeft bij de Raad van State ge klaagd over juridisch adviesbu reau Meerts uit Stein dat jaarlijks duizenden verkeersboetes aan vecht. Het lijkt erop dat het Meerts om financieel gewin van proceskos ten gaat in plaats van het aanvech ten van de snelheidsovertreding, aldus de politie Zeeland. Meerts: „Wij zijn geen onbezoldigd be- sluitentoetser van het korps." Het adviesbureau vocht in decem ber 2011 een snelheidsbekeuring aan die volgens de cliënt van Meerts, onterecht is opgelegd door de politie Zeeland. Het bu reau vraagt standaard bij de poli tiekorpsen een aantal documen ten op waaronder de aanstellings akte van de verbalisant. Daar zou zomaar iets mee mis kunnen zijn waardoor de verbaliserende agent onbevoegd is, aldus Meerts. De politie is verplicht de aanstel lingsakte openbaar te maken maar weigerde. Pas na het be zwaarschrift kwam de akte op ta fel. Meerts had de politie inmid dels in gebreke gesteld en een dwangsom gevraagd. Bij de recht bank in Middelburg won Meerts de zaak. Dat kostte de politie hon derden euro's aan proceskosten. De politie Zeeland wil in hoger beroep af van het Middelburgse vonnis want Meerts heeft immers uiteindelijk zijn zin gekregen. De politie spreekt van misbruik van de procedure. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De bezuinigingen op rijksdiensten mogen de provin cies Zeeland, Friesland, Gronin gen, Drenthe en Limburg niet on evenredig hard raken. Een meerderheid van de Tweede Kamer steunde dinsdag een voor stel van PvdA-Kamerlid Albert de Vries uit Middelburg. PvdA, WD en SP vinden dat minister Stef Blok (Wonen en Rijksdienst) de gevolgen van het snijden in rijks diensten per provincie in kaart moet brengen. Ook moet hij de bezuinigingen vooraf coördine ren. Omdat nu ieder ministerie zelf de bezuiniging invult, is vol gens de Kamer vaak niet duidelijk wat de gevolgen zijn en worden sommige gebieden (zoals Zee land) onevenredig hard getroffen. Blok wist wel de eis van tafel te krijgen om voor mei al met een overzicht te komen waarin per provincie de gevolgen staan. „Dat is onhaalbaar." Hij stuurt het voor de zomer naar de Kamer, zoals hij eerder toezegde. Ook wil hij niet tornen aan door de Kamer goedge keurde afspraken, als de verplaat sing van de marinierskazerne en het hoofdkantoor van de nieuwe politieregio ZeelandWest-Bra- bant naar Tilburg. Bestuursorgani saties als Staatsbosheer, UWV en het COA kunnen wat hem betreft ook hun gang gaan. In een debat op 5 februari zei De Vries te denken aan een voorstel waarin het kabinet wordt opgedra gen krimpregio's te compenseren. Daarvoor kreeg hij de handen niet op elkaar en dus schrapte De Vries dat deel van het voorstel. CDA-Kamerlid Madeleine van Toorenburg wreef De Vries fijn tjes in dat wat overbleef van het voorstel „een lege huls is waar Zeeland niets aan heeft." Zij vroeg het kabinet alsnog om com pensatie. Blok liet opnieuw weten daar geen geld voor te hebben. hoek - Een 24-jarige Terneuzense automobilist scheurde maandag middag met tweehonderd kilome ter per uur door de Westerschel- detunnel. Dat kostte hem zijn rijbewijs, want in de tunnel geldt een maxi mumsnelheid van honderd kilo meter. De man vloog rond 17.15 uur haast letterlijk door de westbuis van de tunnel, richting Zeeuws-Vlaande- ren. Op de Middenweg werd hij aan de kant gezet, waarna agen ten zijn rijbewijs invorderden. tie door te trouwen niet mooier, niet meer of beter wordt", zegt ze. Lianda trouwt omdat ze het fijn vindt 'als ze allemaal dezelfde achternaam hebben. „Maar voor op staat dat ik natuurljk heel veel van hem hou. Hij heeft mij op 12 mei, moederdag, ten huwelijk ge vraagd. Het is allemaal heel ro mantisch en misschien ben ik wel een beetje ouderwets." Trouwen, zegt ze, „is natuurlijk wel duur. Maar het zijn allemaal keuzes. Hoeveel mensen nodig je uit? Hoe duur mag de kleding zijn? Huren we een locatie of kij ken we of we bij vrienden of fami lie een zaal kunnen huren. Waar kopen we de ringen en trouwen we op dag dat het niets kost?" Voor dat laatste hebben ze niet ge kozen. „Een groot nadeel van een kosteloze dag is dat er maar, ik ge loof, tien mensen bij het huwelijk aanwezig mogen zijn." Ze hebben een budget van 2500 euro gereserveerd. „Het moet een leuke dag worden, maar ik wil niet dat we twee, drie jaar moe ten afbetalen aan het huwelijk." Met dit bedrag moeten ze het doen. „Maar dat lukt. We hebben het geluk dat we het kostuum en de jurk van onze ouders hebben gekregen. Dat scheelt aanzienlijk in de kosten. De bruiloft willen we intiem houden, we hebben zo'n 40 volwassenen uitgenodigd en 12 kinderen." Het feest wordt in de fotostudio van een familielid gehouden. Na de huwelijksvoltrekking is daar de borrel en zijn er hapjes. „Ik regel zelf de versiering, we bakken zelf de taarten en trou wens de uitnodigingen hebben we ook zelf gemaakt. Verder zal de ceremoniemeester ons die dag nog wel een paar keer verrassen." Lianda van Balen gaat 15 maart trouwen met Jeppe de Lange, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49