Eigenaren claim neer Ondernemers bedrijventerrein Noord-Beveland perkt bundelen krachten via Roterijdag subsidie scouting in 24 SCHOUWEN-DUIVELAND THEMA-AVOND 'Elk kind heeft recht door Melita Lanting NIEUW-HAAMSTEDE - De eigenaren van duinpad 't Oude Vuur in Nieuw-Haamstede hebben de ge meente een ultimatum gesteld. Ze willen dat de gemeente 32.000 eu ro overmaakt om de eigendoms kwestie van het pad te regelen. An ders voelen ze zich vrij om hun rechten te verkopen aan derden. De vennootschappen vinden dat de gemeente de eigendomsrech ten niet respecteert en het pad zonder toestemming gebruikt en door iedereen laat gebruiken. Volgens de advocaat van de ven nootschappen is de huurovereen komst met de gemeente lang gele den al opgezegd. De kwestie tus sen gemeente en vennootschap pen speelde in 2011 weer op. Toen besloot het gemeentebestuur het pad op eigen kosten opnieuw te asfalteren omdat het te gevaarlijk was geworden door de vele gaten. De gemeente vreesde claims als er ongelukken zouden gebeuren. Burgemeester Gerard Rabelink heeft toen gezegd te proberen bei de partijen bij elkaar te brengen om tot een schikking te komen. Uit een brief van de advocaat van de vennoten blijkt dat dit tot op heden niet is gelukt en dat de ge meente 'plots mededeelde dat het Oude Vuur openbare weg zou worden'. De vennoten zijn het daar niet mee eens. Het is niet duidelijk of de gemeen te Schouwen-Duiveland in wil gaan op de claim. „Wij zijn al an derhalve week bezig in contact te komen met de advocaat maar dat is niet gelukt. We hebben het ook vanochtend weer geprobeerd. Het is de gemeente er wel alles aan ge legen dit goed op te lossen", zegt een gemeentewoordvoerder. De vennoten van Verzicht en Nieuw-Verzicht bezitten verschil lende gronden op Schouwen-Dui veland. Niet alleen stukken van het duinpad Oude Vuur, maar ook diverse percelen in de dui nen. Het was ooit de bedoeling daar woningen te bouwen, maar dat kan niet. Op sommige perce len staan nu stacaravans die wor den gedoogd. Een kind heeft veiligheid en plezier nodig. Zowel op straat als op het schoolplein. Op de foto kinderen op het schoolplein van OBS 't Staepel'of in Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Tien onderne mers van bedrijventerrein de Rote- rij uit Burgh-Haamstede bundelen hun krachten. Met de Roterijdag, die zaterdag 13 april voor de tweede keer wordt gehouden, willen ze laten weten welke bedrijven er allemaal op het bedrijventerrein zijn te vin den. „En we willen ervoor zorgen dat mensen zin hebben om deze kant op te komen", licht ChantaT Brockhus van Blue Green de in steek toe. De bedoeling is vaker via samenwerking speciale activi teiten op poten te zetten. Blue Green en Formido beginnen zater dag 2 maart met het organiseren van gezamenlijke themadagen, ge wijd aan de start van het nieuwe buitenseizoen. „We vullen elkaar op het bedrijventerrein goed aan, dat is het leuke hier." Meer samen werkingsprojecten, zoals een uitdeukactie van de twee autofir ma's op de Roterij, ligt volgens Brockhus dan ook voor de hand. Extra aandacht kan geen kwaad. De crisis slaat hard toe en de con currentie van internet is groot. Het antwoord van plaatselijke on dernemers ligt 'm in het bieden van beleving, service en kwaliteit, meent Brockhus. „Dat is de kracht die je hier hebt. We moe ten zorgen op de kaart te blijven staan. Maar dan moeten mensen wel weten wat hier te doen is." Over het vernieuwde aangezicht van het bedrijventerrein is Brock hus tevreden. „Dat was één van de speerpunten en de gemeente heeft dat netjes aangepakt. Al zou er van mij als tuinliefhebber meer kleur in mogen zitten." Op de wensenlijst voor het terrein staan ook nog een betere bewegwijze ring en verbreding van de parallel weg genoteerd. www.roterijdag.nl WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland perkt de subsidie in die scoutinggroep De Zandkreek te Kamperland kan vragen. De kos ten die de scoutinggroep voor een deel kan verhalen via de subsidie groeien jaarlijks te sterk, vindt de gemeente. Dat kost de Zandkreekgroep een paar duizend euro per jaar. De groep kan 40 procent van zekere kosten voor huisvesting, activitei ten en organisatie vergoed zien via de subsidie. Voor dit jaar vroeg de groep om 40 procent van 45.000 euro. Het college heeft dat normbijdget teruggebracht naar 42.000 euro per jaar voor Zo wel 2013 als 2014. Dat betekent dat de scouting dit jaar 16.800 euro krijgt, 1200 euro minder dan ge vraagd. De scouts mogen wel een grotere spaarpot voeren dan voor heen. De algemene reserve mag tot 15.000 euro bevatten als buf fer. De gemeente zelf moet in de begroting de subsidiepost met 2950 euro aanvullen door de on verwachte kostenstijgingen. De scoutinggroep beschikt sinds vorig jaar over een nieuw club huis dat de gemeente bouwde aan de Havenweg in Kamperland, in ruil voor het grondeigendom. De scouts betalen nu huur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42