1 M m SPORT 1 j I De start van de tweede periode van Steve McClaren bij FC T\vente was goed. Daarna ging het bergafwaarts. Zeeland heeft er met Noah Heijnen een topatleet in de dop bij Aanklager wil Lens drie duels aan kant Veendam in zwaar weer O'Sullivan doet mee aan WK snooker KNSB heeft selectie ploegachtervolging WWW.PZC.Nt/ZEEUWSEKELDER WOENSDAG 27 februari 2013 ATLETIEK Een van de laatste acties van Steve McClaren namens FC Twente. Hij heft de handen ten hemel in de zaterdag met 2-1 verloren wedstrijd bij Heerenveen. foto Jerry Lampen/ANP TWeede huwelijk mislukt door Leo ten Voorde ENSCHEDE - De terugkeer van de man die FC Twente in 2010 met de titel het mooiste geschenk in de historie gaf, is uitgedraaid op een totale deceptie. Steve McCla ren werd vorig jaar in jubel bin nengehaald, zette direct een prachtige serie neer en als abso luut hoogtepunt boekte hij een le gendarische 6-2-zege bij PSV. Mc Claren, de wonderdokter die na het kampioenschap in Enschede mislukte bij Wolfsburg en Not tingham Forest, leek zijn kunst stukje bij Twente nog een keer te herhalen. Maar daarna viel de to verstaf uit zijn handen en McCla ren heeft het instrument nooit te ruggevonden. Magic Steve bleek ook maar een trainer van vlees en bloed te zijn, met al zijn voors en tegens. Volgens voorzitter Joop Munster man heeft de uitwedstrijd bij Ajax het beeld van de trainer doen kantelen. Na dat duel waren de meningen van de fans vernieti gend vanwege het defensieve spel. Maar feitelijk verspeelde Mc Claren al een groot deel van zijn goodwill toen hij in de Europa cupwedstrijd tegen Schalke 04 Le- roy Fer en Ola John rust gunde. In de ogen van vele fans nam hij daarmee de Europa Cup niet se rieus en liet hij vele fans in de kou staan. McClaren dacht toen vooral aan de competitie, maar uitgerekend op dat toneel stortte de ploeg volledig in. Plots had Mc Claren een imagoprobleem. In het afgelopen seizoen heeft hij dat onbestemde gevoel niet kun nen wegnemen. In de Europa Lea gue stelde Twente zwaar teleur en in het bekertoernooi stelde hij te gen FC Den Bosch een B-keus op. Twente verloor dat duel en dat ge beurde in een fase van het sei zoen waarin het publiek al mop perde over het saaie voetbal. Twente was Twente niet meer, zo luidde de kritiek. De ploeg hing als los zand aan elkaar en de laat ste weken kwamen steeds meer verhalen naar buiten dat sommi ge spelers buiten het veld niet de gewenste discipline aan de dag leggen. McClaren trad er niet af doende tegen op. Langzaam maar zeker verloor hij de greep op alles en iedereen en begon het eenza me, kansloze gevecht tegen de gro te boze buitenwacht. McClaren was in zijn eerste re geerperiode ook niet de pure voet balvakman, die spelers op het trai ningsveld beter maakte. McCla ren is nooit een strateeg geweest, veel meer een mental coach, een peoplemanager. Die kwaliteit kwam heel goed van pas in het kampioensjaar, toen Twente spe lers had met ervaring. Spelers die het gewend waren in de top te spelen. Hij leerde de spelers voor al 'in het hoofd' grote wedstrijden winnen. In zijn tweede periode werden er van hem ook andere dingen gevraagd. Hij moest de groep ook voetballend verder brengen. Dat is hem niet gelukt. Dat was niet alleen de schuld van de hoofdtrainer. McClaren stond immers niet alleen op het veld, maar had ook nog een technische staf om hem heen. Een staf die nu zonder hem verder gaat. Voorlopig is McClarens assistent Alfred Schreuder hoofdtrainer bij FC Twente. Mogelijk maakt hij het seizoen af. Het komende weekeinde is Ajax de volgende te genstander. Of een andere trainer deze groep in het restant van de competitie wel aan de praat krijgt, is afwach ten. Misschien moet je conclude ren dat de selectie gewoon niet goed genoeg is om te kunnen wedijveren met PSV en Ajax. Mc Claren heeft de selectie in elk ge val niet naar een hoger niveau kunnen tillen. Met alle gevolgen van dien. Ruim een jaar na het ontslag van Co Adriaanse is er op nieuw een trainer via de zijdeur vertrokken in Enschede. ZEIST De aanklager betaald voet bal heeft PSV-aanvaller Jere- main Lens een schikkings voorstel van drie wedstrij den onvoorwaardelijk ge stuurd, naar aanleiding van zijn rol bij het tumult na het duel bij Feyenoord (2-1-ver- lies) van zondag. Lens zou de belangen van het betaald voetbal of de voetbalsport in het algemeen hebben ge schaad. Hij kan tot woensda gochtend 11.00 uur reageren op het voorstel. VEENDAM Het water staat Sportclub Veendam tot aan de lippen. De Groningse club uit de Ju- piler League moet vóór 1 maart 150.000 euro op tafel hebben, anders komt het voorbestaan in gevaar. Veendam kan niet meer op de medewerking van de ge meente rekenen. Die wees een verzoek af om de huur van het stadion aan de Lan- geleegte kwijt te schelden dan wel op te schorten. LONDEN Ronnie O'Sullivan zal zijn wereldtitel snooker verdedi gen. De 37-jarige wilde een lange pauze inlassen en mo gelijk zelfs stoppen. Maar hij kan het snookeren nog niet missen. „Ik ben tot de con clusie gekomen dat ik op het WK liever met 10-0 word verslagen, dan dat ik de ko mende tijd slechts opsta om te lunchen, dineren en chil- len." Het WK is van 20 april tot 6 mei in Sheffield. UTRECHT De Nederlandse schaats bond heeft een jaar voor het begin van de Olympische Winterspelen een kleine se lectie gevormd die zich gaat voorbereiden op de ploeg achtervolging. Bondscoach Arie Koops koos bij de vrou wen voor Ireen Wüst, Linda de Vries, Diane Valkenburg, Marrit Leenstra en Jorien ter Mors. Bij de mannen zijn Sven Kramer, Jan Blokhuij- sen, Koen Verweij en Jorrit Bergsma geselecteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33