'Het is veilig vervoer voor onze kinderen' Zaterdag 8 juni 2013 Bedrijventeams inschrijven? www. delt aridefortheroses.n Veerse dorpen krijgen elk een koningslinde Ride for the Roses 26 WALCHEREN Waterschap Scheldestromen neemt in overleg met Fietsersbond maatregelen na ongeluk met fietser. Ga samen de strijd aan en schrijf uw team nu in! Gemiddeld tien keer per jaar wordt het zand eraf gehaald, vaker als dat noodzakelijk is in samenwerking met PZC ten behoeve van Duinenfietspad wordt veiliger door Maurits Sep VLISSINGEN - Langs een deel van het nieuwe fietspad door de dui nen tussen Vlissingen en Dishoek wordt het prikkeldraad wegge haald. Aanleiding is een ongeluk met een fietser, eind vorig jaar. Bij het afdalen van het pad vanuit Vlissingen richting Dishoek ging de fietser onderuit. Hij belandde in het prikkeldraad langs het pad. Hij moest in het ziekenhuis wor den geopereerd aan zijn hoofd en gezicht. Het waterschap Scheldestromen heeft toen meteen ingegrepen en vanaf de eerste overgang vanaf de boulevard gezien tot aan de aan sluiting op het fietspad bij de Bur gemeester van Woelderenlaan het prikkeldraad weggehaald. Ook op enkele andere plekken kan prik keldraad worden verwijderd, al dus het waterschap. Ook de Fietsersbond Vlissin- gen-Souburg heeft zich gebogen over de veiligheid van het fiets pad en heeft het waterschap nog enkele suggesties voor verbeterin gen gedaan. Volgens de Fietsers bond was de valpartij namelijk het gevolg van een aantal oorza ken. De afdaling is best steil, het weer was slecht (veel wind en re gen), er lag veel zand op het fiets pad en mogelijk was de fietser ook onvoldoende bekend met de situatie. De Fietsersbond wil dat langs het hele fietspad het prikkeldraad wordt verwijderd en vervangen door glad draad. Ook vraagt de be langenvereniging aandacht bij het waterschap voor het zand dat vaak op het pad ligt. Dat zou va ker verwijderd moeten worden. Bovendien moeten er borden ko men die fietsers waarschuwen voor het zand. Waterschap Scheldestromen heeft nagedacht over de voorge stelde maatregelen. Waarschu wingsborden zijn er volgens woordvoerder Arjan Goossen al geplaatst. Het fietspad wordt ook regelmatig schoongemaakt, zegt hij. „Gemiddeld tien keer per jaar wordt het zand eraf gehaald, va ker als dat noodzakelijk is." De in druk van de Fietsersbond dat er Arjan Goossen, waterschap juist in de herfst en de winter niet zo vaak wordt schoonge maakt. Klopt niet, zegt Goossen. „In die periode doen we het juist vaker." Het waterschap wijst er wel op dat zand er een beetje bij hoort. „Het is immers een pad door de duinen, dan weet je dat er zand kan liggen." Bovendien is het fietspad een recreatieve route en doorgaande fietsroute, merkt Goossen op. Aan de wens van de Fietsersbond om overal het prikkeldraad weg te halen, zal het waterschap niet voldoen. Op stukken waar het weg kan, gaat het weg. Maar in de duinen zelf mogen mensen niet komen. „Op kwetsbare stukken moet het prikkeldraad blijven staan om het duingebied te be schermen", verklaart Goossen. Kinderen konden dinsdag voor één euro met paard en wagen rond Meliskerke rijden tijdens de actiemarkt voor leerlingenvervoer voor de Stichting Leerlingenvervoer Walcheren-Krabbendijke. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen MELISKERKE - Het begon allemaal in 2008 met een Aagtekerkse jon gen die niet meer naar school in Krabbendijke durfde omdat hij ge pest werd in de bus er naar toe. Nu rijdt dagelijks een apart busje met acht leerlingen uit Aagtekerke, Me liskerke en Arnemuiden naar het speciaal voortgezet onderwijs in Krabbendijke. Het zijn kwetsbare kinderen voor wie de reis met openbaar vervoer ondoenlijk is. Zij kunnen de eer ste twee jaar van hun vervolgon derwijs met die speciale bus mee. Gekocht en betaald door de Stich ting Leerlingenvervoer Walche ren-Krabbendijke, opgericht door een groep ouders. Zij betalen voor dat vervoer jaarlijks een bijdrage van z'n 1300 euro. Leerlingen die speciaal onderwijs nodig hebben, krijgen dat tot hun twaalfde ver goed van de gemeente Veere. Daarna stopt die bijdrage. De stichting houdt drie grote ac ties per jaar om bij te dragen in de kosten voor de bus. Deze week staat De Boekenmolen in Melis kerke in het teken van de stich ting. Er is een rommeltjesmarkt, cupcakes versieren en buksschie- ten. Verder is er van alles te koop; van bloemstukken tot tweede hands boeken. Willy Wouters van de Boekenmo len en tevens voorzitter van de stichting: „Alle ouders en kinde ren doen mee. Zo proberen we drie keer per jaar geld bij elkaar te brengen. Dat lukt tot nu toe goed. De hele gemeenschap doet mee." „De Aagtekerkse jongen was des tijds de aanleiding om de bus aan te schaffen. Hij voelde zich zo el lendig door het pesten in 'de gro te bus' dat hij zich in z'n slaapka mer opsloot met de gordijnen dicht en niet meer naar school ging. Een aantal ouders heeft toen de koppen bij elkaar gesto ken en het busje gekocht. Zo kun nen hun kinderen in een meer be schermde en veilige omgeving naar school. Ze kunnen er de eer ste twee jaar na de basisschool ge bruik van maken. Omdat ze socia le problemen hebben of licht ver standelijk gehandicapt zijn, is de reis met het openbaar vervoer on doenlijk voor ze. We zijn gestart met zes kinderen. Vorig jaar heb ben we een nieuwe bus gekocht, waar acht kinderen in kunnen. Omdat ze alleen de eerste twee jaar meerijden, wisselt de samen stelling van de groep. Aan het ein de van dit schooljaar gaan er vijf uit. We hebben nu drie nieuwe aanmeldingen. Mijn dochter heeft ook meegereden. Ik weet hoe fijn ze dat vond die eerste twee jaar. Het gaf mij ook een gerust gevoel. Nu gaat ze zelf met 'de grote bus' zoals de kinderen die noemen. Maar ze loopt nog altijd naar ons busje om een praatje te maken met de chauffeur." Vrijwilligers rijden het Stichtingsbusje. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Aan de reeks herden kingsbomen in de gemeente Veere worden er op 30 april in één keer dertien toegevoegd. Ie der dorp kan dan ter gelegenheid van de kroning van Willem Alexander tot koning der Neder landen een koningslinde planten. De gemeente Veere wil hiervoor dertien linden beschikbaar stellen zodat ieder dorp zijn eigen kro ningsboom kan neerzetten. Veere heeft er op dit moment twintig staan in opslag bij het sportveld van Serooskerke. Hoewel de ge meente zich ervan bewust is dat 30 april buiten het plantseizoen valt, wil ze dat ondervangen met extra voorbereiding en verzorging van de bomen. De dorpsraden en Oranjeverenigingen worden bena derd om in ieder dorp een ge schikte plantplek te vinden in sa menwerking met de gemeente. Medewerkers van de buitendienst van de gemeente zullen op 30 april hand en spandiensten ver richten bij het planten. De plaquettes die bij de dertien linden komen, kosten in totaal een kleine tweeduizend euro. Op dit moment worden er diverse pla quettes ontworpen. De definitie ve keuze wordt later gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26