Praalwagens te koop Massale steun uit alle windstreken voor behoud van het Finlandcircuit De Paardenwei wordt landschapscamping van Toonbeeld %kpn Nu 8 maanden korting op je abonnement KPN ToestelLease 12:03 22 ZEEUWS-VLAANDEREN ANTWERPEN SPORTHOOFDSTAD j Brut in gebouw Antwerpen is dit jaar uitgeroepen tot Europese Sporthoofdstad. Pleintjes worden omgetoverd in sportarena's. Altijd gratis bellen naar alle mobiele KPN-nummers kpn winkel kpn.com 0800 0115 Sport moet inwoners met elkaar verbinden. SAMSUNG /mnd* HULST - Carnavalsverenigingen uit Hulst en omgeving houden zater dag 2 maart een koopdag. Praalwagens die meereden in de optochten, de uitdossing van loop groepen en andere carnavalsattri buten worden dan te koop aange boden. Met de opbrengst van de verkoop hopen de clubs weer wat geld in kas te krijgen om volgend jaar weer leutig voor de dag te komen in de diverse stoeten. Naar verwachting bieden acht tien verenigingen uit de gemeen te Hulst, van Clinge tot Klooster- zande, hun wagens te koop aan. Ook verenigingen van buiten de gemeente Hulst kunnen een plaatsje krijgen in de loods van de bouwclubs aan Meridiaan 48 in Hulst. Ze moeten zich dan wel voor 10.00 uur 's ochtends melden. De loods gaat open om 10.00 uur. Tot 16.00 uur kan er in de loods aan Meridiaan 48 worden geke ken, onderhandeld en gekocht. doet 't gewoon door Henk Boot WESTDORPE - Motorcrossers, BMX' ers en mountainbikers balen er enorm van. Veldlopers, triatleten en berijders van 4x4-terreinwagens hebben er flink de smoor over in. En ook de Koninklijke Nederlandse Motorsport Vereniging (KNMV) pikt het niet: de sluiting van het Finlandcircuit. „Het doet ons deugd dat zoveel mensen vinden dat er een alterna tieve plek voor het Finlandcircuit moet komen", zegt Marijke He- melsoet van de Stichting Finland circuit Westdorpe-Noord. Op 31 maart gaat het 8 hectare gro te crosscircuit aan de Axelse Sas sing dicht. Terreineigenaar Wim Beelen van afvalverwerker Beelen Groep gaat het veld herinrichten voor eigen gebruik. Dat maakt dat op jaarbasis enige duizenden spor ters zonder oefen- en wedstrijd terrein komen te zitten. Dit weekend stroomden de adhe siebetuigingen binnen. Ook bij de gemeente Terneuzen, waarop vele teleurgestelde cross- en looplief hebbers hun hoop gevestigd heb ben. „Laat ons niet in de steek, wij willen op een legale manier veilig onze sport kunnen beoefe nen", schrijft Dies van Stel uit Hansweert. „Ook voor jongeren is het een manier om hun energie kwijt te kunnen." Ook A. van Steeenbergen roept B en W van Terneuzen te hulp voor een alter natief. „De mooiste motorcross baan van Nederland", zo noemt hij het Finlandcircuit. „Waar zon der klachten over geluidsoverlast kan worden gesport." In Arnhem, bij het hoofdkantoor van de KN MV, zijn ze 'niet blij' met de ont wikkelingen in Westdorpe. „We hebben er onlangs pas van verno men", aldus een zegsman. Hij hoopt dat in de regio een nieuwe plek kan worden gevonden. Op het stadskantoor in Terneu zen zijn ze op de hoogte en in ge sprek met de Stichting. „We zoe ken naar een oplossing." D door Martijn de Koning OOSTBURC - Camping De Paarden wei bij Oostburg, nu nog een mini- camping met 25 plaatsen, wordt een landschapscamping met 61 plekken. Eigenaar Pieter Nortier hoopt de uitbreiding nog voor de zomer te realiseren. De camping ligt bij de paarden melkerij van Nortier. Dat is ook de reden voor de omvorming tot landschapscampirig, legt Nortier uit. „Die elementen zijn nauw met elkaar verbonden. De melke- rij en een landschapscamping pas sen bij elkaar." Om de titel 'land schapscamping' te mogen dragen, moet aan eisen worden voldaan. Zo moet de gast het idee krijgen 'in de natuur te kamperen', onder meer door de ruime plekken. Op De Paardenwei wordt een noten boomgaard en wilgenbosje aange legd en er komt een waterber ging. Daarnaast doet Nortier in grepen in de directe omgeving. Zo wordt vlakbij de camping een hoogstamboomgaard gerealiseerd, die als 'pluktuin' gaat dienen. Te genover de camping worden de hoogte- en laagtecontouren van een 'hollebollig' weiland geaccen tueerd en er komt een wandelpad nabij het kampeerterrein. TERNEUZEN - Het werk van onge schoolde kunstenaars als psychia trisch patiënten wordt vaak geken schetst als Art Brut, rauwe kunst. Kunstenaar en docent Joost Hee- ren houdt donderdag vanaf 19.00 uur een lezing over Art Brut in het gebouw van Toonbeeld, waar een expositie van Emergis- cliënten loopt. Heeren stelt onder meer de vragen of een kunstenaar een outsider moet zijn, of ieder een kunstenaar kan zijn en welke mogelijkheden mensen met een mentale beperking hebben. Toe gang kost 7,50 euro. Inschrijven: www.terneuzen.nl/toonbeeld Arena op pleintjes door Eugène Verstraeten Of je nou wel of niet van sport houdt, iede re Antwerpenaar is dit jaar automatisch lid van de virtuele sportclub Spor ting A. Samen met alle andere Antwerpenaren. Want, zo heeft het stadsbestuur zich voorgeno men, sport moet het gemeen schapsgevoel in de Sinjorenstad bevorderen. Natuurlijk is het de nieuwe Euro pese Sporthoofdstad gelukt enke le prestigieuze sportevenementen binnen te halen, zoals het Euro pees Kampioenschap hockey. De nadruk ligt toch vooral op een uit gebreid sportaanbod voor de in woners zelf. Het maakt niet uit of je zelf sport, liever supportert, of als vrijwilliger een steentje bij draagt; burgemeester Bart De We ver wil met Sport A aantonen dat Antwerpen niet zo'n verdeelde stad is als sommigen willen doen geloven. Dit jaar tovert de stad vanaf eind maart tot begin oktober 24 plein tjes telkens zes weken lang om tot sportarena's. Met sportvelden en tribunes. Sportclubs, verenigin gen en buurtbewoners kunnen er zelf activiteiten houden. „Van dansdemonstraties en buurtfees ten tot de rode duivels aanmoedi gen op een groot scherm, alles kan", zegt coördinator Dirk Van Hoeydonk. „Iedereen kan er ko men sporten en supporteren, zo lang de mensen maar betrokken zijn bij de activiteit." Sportclubs die iets organiseren kunnen hun sport in de kijker zet ten. „Ze kunnen bijvoorbeeld een voetbaltoernooi organiseren of een demonstratie badminton ge ven. Met de arena's willen willen we vooral de fierheid en de ver bondenheid in de buurt stimule ren." Clubs en verenigingen die iets op touw zetten, kunnen rekenen op logistieke en financiële steun via Antwerpen Sportstad. Op de pleintjes worden niet alleen sport activiteiten gehouden, maar ook sociaal-culturele activiteiten zoals thema-avonden, barbecues en an dere evenemehten. Als de achter liggende gedachte maar is om de saamhorigheid te verhogen. Van Hoeydonk: „En wij helpen daar bij." De titel 'Europese sporthoofdstad' wordt jaarlijks uitgereikt door ACES, een partnerorganisatie van de Europese Commissie. Elke stad met meer dan een half mil joen inwoners die met haar sport beleid de vijf waarden van sport promoot (plezier, doorzettingsver mogen, fair play, saamhorigheid en gezondheid) kan zich kandi daat stellen. Na Madrid, Stock holm, Kopenhagen en Milaan is de titel nu dus voor Antwerpen. De Sinjorenstad won dankzij het grote aantal sportieve inwoners. Twee op de drie Antwerpenaren geeft aan op regelmatige basis te sporten. Antwerpen telt in totaal zo'n 600 sportclubs. Het stadsbestuur vindt het een uitdaging om de titel 'Europese Sporthoofdstad' te doen laten le ven in de stad en zo te bewijzen dat sport mensen en verschillen de bevolkingsgroepen in de stad kan verbinden. Sporting A organi seert rondom de ongeveer twin- WO, 29 Aug Nieuw! Samsung Galaxy Sill 4G 250 min/sms 250 MB KPN ToestelLease Samsung Galaxy Note II 250 min/sms 250 MB KPN ToestelLease

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58