ZEEUWS-VLAANDEREN Appel-ben-jij Zilver voor hiphopduo Onderhoud Westerscheldetunnel miljoenen goedkoper, geschatte winst komende 20 jaar flink hoger. Gewapende man berooft chauffeur van lijnbus almanak www.pzc.nl/foto Vul net als Petra Noordijke het lezersalbum op de site cultuur Oscars voor 'Life of Pi' met een Zeeuws tintje DINSDAG 26 februari 2013 Tünnel mogelijk eerder tolvrij door Marcel Modde MIDDELBURG - Het onderhoud aan de Westerscheldetunnel pakt in de periode 2013-2017 zo'n 15 miljoen euro goedkoper uit. Ook de winstuitkering voor de komende 20 jaar zal naar verwachting 'signifi cant hoger' zijn. Provinciale Staten vinden daarom dat moet worden bekeken of de tunnel eerder tolvrij kan worden, danwel dat de tarieven omlaag kunnen. De herijking van het ta- rievenbeleid stond aanvankelijk pas voor 2015 op de planning. Be sloten is nu die discussie met twee jaar te vervroegen. De Sta tencommissie Financiën be spreekt de strategie eind april. De periode van tolheffing loopt in 2033 af. Wat de WD betreft wordt daar in het gunstige licht van dit moment een paar jaar van afgesnoept. „Ik heb niet de ver wachting dat 2017 al een haalbare kaart zou zijn. je moet realistisch blijven. Maar aangezien wordt ge sproken over 'significant hogere dividenden', zou je daar nu wel een ander streefjaar op kunnen zetten", zegt fractievoorzitter Kees Bierens. Coalitiegenoot CDA deelt die opvatting en geeft eveneens de voorkeur aan het ver korten van de tolperiode boven een directe tariefsverlaging, zoals de fractie van Natuurlijk Zeeland voorstaat. Allebei is immers niet mogelijk, aldus gedeputeerde Kees van Beveren (CDA). „Het komt erop neer: kiezen we voor een lager tarief of voor het eerder tolvrij hebben van de tunnel." Natuurlijk Zeeland vindt dat de provincie meer moeite moet doen om Zeeuws-Vlamingen, die vaak van de tunnel gebruiken maken, tegemoet te komen. Dat kan al door de kortingsgrens voor veelge- bruikers (jaarlijks meer dan 150 passages) te verlagen naar 100 pas sages. Ook die optie komt in april aan de orde, aldus algemeen direc teur Harald Schoenmakers van de Westerscheldetunnel. Een rit door de tunnel kost nu 5 euro. Wie gebruik maakt van een t-tag kastje, betaalt 3,80 euro per keer. Veelgebruikers kunnen voor 3,05 euro naar de overkant. Het onderhoudscontract met KMW, de aannemer die de tun nel bouwde, loopt 14 maart af. Het consortium Croon-Bam-Mo- bilis neemt die verplichting over voor de overige 20 jaar. Dat het nieuwe contract zoveel goedkoper uitpakt, komt volgens Schoenma kers omdat enkele posten eruit zijn gelaten en op een andere ma nier worden aangepakt. Als voor beelden noemt hij het onderhoud aan het bedieningsgebouw en de inkoop van energie. pagina 18 en 19: Zeeuws-Vla- ming gaat naar België HULST - De chauffeur van een lijn bus is zondagavond rond 22.15 uur beroofd. Aan de Zandstraat in Hulst stapte een jongeman in. Die bedreigde haar met een steekwapen of iets dat daar op leek. De chauffeur heeft de over valler een tas meegegeven. De man is rond de 20 jaar en niet zo groot: ongeveer 1.65 meter. Na zijn daad verdween hij in de rich ting van de Willem Alexander- straat. De politie vraagt getuigen zich te melden. Tip? redactie@pzc.nl Dat kinderen zich zo lief kunnen ver gissen, mag de lezer van dit dagelijk se rubriekje zo langzamerhand wel duidelijk zijn. Dus dat de kleine Luc bij het spelle tje 'ik zie ik zie wat jij niet ziet' de rollen omdraait („en het is... bruin." De kast? „Goed zo mama.") is voor al grappig. Toch willen we het ook eens opne men voor de slachtoffertjes van dit rubriekje. Want zeg nou zelf, als je appelbeignet uitspreekt en alleen let op de klank, is het helemaal niet zo gek om appel-ben-jij te verstaan. Dan vinden we het vooral te prijzen in Luc dat hij dan heel ad rem rea geert met„ja, en jij bent een ana nas!" TERNEUZEN - Dansschool Moves blijft aan de weg timme ren. Vorig jaar eindigde een groep van zeven Moves-dan sers als tweede op het wereldkampioenschap streetdance in het Engelse Blackpool. Teams van de in Terneuzen en Goes gevestigde dansschool maakten zondag opnieuw fu rore, tijdens kwalificatiewedstrijden voor het Nederlands kampioenschap (NK) hiphop en streetdance. Het demo team Renegades of Funk won de eerste prijs in de klasse 'nieuwkomers onder de achttien jaar*. Het Terneuzense duo Suzanna Koster en Laura de Vries (foto) scoorde zil ver in de categorie 'nieuwkomers duo boven de achttien jaar*. Het NK is 17 maart foto Naomi Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53