Verkoop Sint Baafs basiliek zorgelijk 'Filmen in 30 heeft de toekomst' Praalwagens en tenues Tentoonstelling 22 BEVELANDEN en THOLEN 1 j 1 over historie van tG kOOp in lOOdS Hulst de Scheldekaaien Kruiningse school schrijft 100ste in KPN XL winkel open in Goes Ondernemersplein door Martijn de Koning Voor de bedrijfsfilm die Remaco maakte voor Covra werd op veel locaties gefilmd. Op de kleine foto's is acteur Bas Muijs te zien. foto's Remaco door Rob Paardekam GOES - Zo sta je als Goese onderne mer ineens een film te regisseren met de bekende acteur Bas Muijs in de hoofdrol. Het overkwam Paul Colijn, directeur van Remaco Multi media. Zijn bedrijf maakte voor Covra een nieuwe bedrijfsfilm, hele maal in 3D. „Dat is vrij uniek", stelt Colijn. Remaco, gespecialiseerd in onder meer het maken van bedrijfsrepor tages en commercials, maakte tien jaar geleden ook de vorige be drijfsfilm voor Covra, het bedrijf in het Sloegebied dat radioactief afval opslaat. Deze video is in de loop van de jaren een tikkeltje ge dateerd geraakt. „Niet zozeer qua inhoud, maar wel qua entourage", stelt Colijn. „Zo zag je auto's rij den die je nu nog maar zelden ziet in het straatbeeld." Toen Covra vroeg naar de moge lijkheden voor een nieuwe film, opperde Remaco het idee om de ze in 3D te maken. „Covra heeft de luxe te beschikken over een prachtige filmzaal", zegt Colijn. „Een film in 3D zou daar naar mijn mening prima tot zijn recht komen." Het Goese multimediabedrijf is zich drie jaar geleden op deze techniek gaan toeleggen. „3D is de toekomst", stelt Colijn. „Bijna elke televisie in onze huiskamers heeft nu al een 3D-functie, maar er is nog nauwelijks aanbod. Ik verwacht en hoop dat dit in de toekomst aanzienlijk zal toene men." Covra was enthousiast over het idee en dus kon Remaco begin nen aan één van de grootste op drachten uit de 25-jarige geschie denis van het bedrijf. Hoewel de vorige bedrijfsfilm qua inhoud nog best actueel was, is het toch een heel andere productie gewor den. „Toen was de afvalstroom de rode draad, maar nu hebben we de nadruk veel meer gelegd op het feit dat radioactiviteit iets heel natuurlijks is", vertelt Colijn. Verder wordt het beeld weggeno men dat Covra alleen nucleair af val van de kerncentrale opslaat, iets dat veel mensen denken. „Ook de medische wereld kent veel nucleaire toepassingen", stelt Colijn. „Het afval daarvan moet ook worden opgeslagen." Om dit stukje van het verhaal met beeld te ondersteunen, wer den opnames gemaakt bij de reac tor in Petten, waar medische iso topen worden gemaakt. „Zo heb ben we op heel veel locaties beel den gemaakt", zegt Colijn. „In die zin was het een mooie klus. We kwamen op plekken waar de deu ren normaal gesloten blijven." Acteur Bas Muijs, bekend van on- der meer GTST en Voetbalvrou wen, praat de film aan elkaar. Co lijn vond het prettig om met hem samen te werken. „Je merkt dat hij ook een achtergrond in het on derwijs heeft, want hij legt graag dingen uit." Overigens merkten de makers van de film in het voor traject dat niet elke acteur enthou siast was om mee te werken aan de bedrijfsfilm. „Sommige men sen willen absoluut niet geassoci eerd worden met een bedrijf dat nucleair afval opslaat." De bedrijfsfilm wordt sinds vori ge week aan bezoekers en scholen vertoond in de filmzaal van Covra. Deze is door Remaco hele maal aangepast voor het tonen van de 3D-film. Het bedrijf heeft alles geleverd, tot de brilletjes aan toe. „Al met al was het een uniek project", stelt Colijn. „De tech niek van 3D wordt natuurlijk al volop gebruikt, maar met name in de bioscoop. Covra is één van de eerste ondernemingen met een ei gen 3D bedrijfsfilm." www.remaco.nl AARDENBURG - De mogelijke ver koop van de monumentale Sint Baafs in Aardenburg door de Rijks gebouwendienst is zorgelijk. Dat vinden betrokken instanties. Minister Blok (Rijksdiensten) liet in december weten dat rijksmonu menten die voor het rijk geen di recte functie meer hebben, wor den afgestoten. Het gaat om ge bouwen die het rijk alleen in be zit heeft vanwege de cultuurhisto rische waarde. In het hele land gaat het o.m 34 bouwwerken. De Sint Baafs basiliek in Aardenburg, waarvan het oudste deel meer dan duizend jaar oud is, is er één van. In het godshuis worden regelma tig evenementen gehouden, waar onder de jaarlijkse Matthaus pass ion. Het beheer van de kerk is in handen van kerkrentmeesters van de Protestantse Kerk in Aarden burg. De kerk heeft een klein deel van het gebouw, de preekkerk, zelf in bezit. „We maken ons zor gen", geven de Protestantse Kerk, de Stichting Cultureel Aarden burg en de gemeente Sluis eensge zind aan. Volgens griffier Dick de Pooter van de Protestantse Kerk door kruisen de plannen van het rijk mogelijk andere ideeën over de toekomst van de kerk. „Omdat het onderhoud aan ons deel van het gebouw steeds duurder wordt, spelen we met de gedachte ons deel onder te brengen in een stichting. Daar zouden bijvoor beeld Stichting Cultureel Aarden burg en het Bach Comité ook een plek in kunnen krijgen. Nu veran dert de situatie natuurlijk." De Pooter sluit niet uit dat een stichting de hele kerk overneemt. „Maar dan moet het rijk eerst over de brug komen met geld voor achterstallig onderhoud, en met een bedrag voor een deel van het toekomstig onderhoud. An ders is de exploitatie simpelweg niet te doen." Jan Pleijte (Stichting Cultureel Aardenburg) beaamt dat. „Voor een kleine reparatie ben je zo een ton kwijt." Het rijk gaat de kerk nu eerst aan bieden bij de gemeente Sluis en vervolgens bij particulieren. KRUININGEN - Openbare basis school Voorhoute in Kruiningen heeft maandag de honderdste leer ling ingeschreven. Deze welkome leerling wordt op 5 maart feeste lijk ingehaald op de school. Met precies honderd leerlingen kan de basisschool met een gerust hart de toekomst tegemoet zien. In een advies van de Onderwijs raad staat dat alle scholen met minder dan honderd leerlingen zouden moeten sluiten. Tot nu toe lag de norm op 23 leerlingen. In Zeeland worden, als het advies wordt overgenomen, veel scholen met sluiting bedreigd. GOES - KPN opent vrijdag 1 maart officieel de deuren van een zoge naamde KPN XL winkel in Goes. Het is de twaalfde winkel met die formule in Nederland. In de KPN XL winkels wordt alles verkocht wat met telefonie, com municatie en digitale media te ma ken heeft. In de winkel is ook een helpdesk en er worden reparaties uitgevoerd. Om de uitbreiding van het aantal winkels te vieren verloot KPN een aantal zeldzame goudkleurige Samsung Galaxy camera's onder de bezoekers. De winkel ligt aan de Albert Plesmanweg ld. HULST - Carnavalsverenigingen uit Hulst en omgeving houden zater dag 2 maart een koopdag. Praalwagens die afgelopen vasten avondviering meereden in de op tochten, de uitdossing van loop groepen en andere carnavalsattri buten worden dan te koop aange boden. Met de opbrengst van de verkoop hopen de clubs weer wat geld in kas te krijgen om volgend jaar weer leutig voor de dag te komen in de diverse stoeten. Naar verwachting bieden acht tien verenigingen uit de gemeen te Hulst, van Clinge tot Klooster- zande hun wagens te koop aan. Ook verenigingen van buiten de gemeente Hulst kunnen een plaatsje krijgen in de loods van de bouwclubs aan Meridiaan 48 in Hulst. Ze moeten zich dan wel voor 10.00 uur 's ochtends melden. De loods gaat open om 10.00 uur. Tot 16.00 uur kan er in de loods aan Meridiaan 48 worden geke ken, onderhandeld, gekocht en verkocht. ANTWERPEN - In het cultureel ont moetingscentrum Sint-Andries en aan de kaaien ter hoogte van Sint-Andries en Zuid loopt vanaf 1 maart de tentoonstelling 'De Antwerpse kaaien doorheen de ge schiedenis'. De expositie toont beelden uit de geschiedenis en de toekomst van de kaaien en is gra tis te bezoeken tot en met 30 april. Tijdens de tentoonstelling zijn zestig historische beelden van de kaaien te zien, vijf grote re degezichten en negen simulatie- beelden uit toekomstplannen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50