Aansluiten in de rij Opeten of meenemen Rijen staan er voor de deur van de Hema op zaterdagochtend. Dat allemaal voor een ontbijtje van maar één euro. Niet alleen bij de Hema is het druk voor een goedkoop ontbijtje buitenshuis. Ook bij Bakker Bart, La Place en bij Intratuin is goedkoop ontbij ten zeer populair. 24 ZEELAND door Denise van Minnen Buitenshuis aan de )1 Een rij van ongeveer twintig man staat er op donderdagochtend voor de Hema in Middelburg. Zo dra de deuren opengaan, sprinten de ontbijters in de richting van het restaurant. „Ga jij alvast een tafel zoeken, dan ga ik in de rij staan voor het ontbijtje." Een hele rij vol met één-euro-maaltijden, de caissière hoeft alleen maar te zeggen: „Wilt u koffie of thee?" Aangekomen bij de ontbijttafels is het vechten om een plekje. Het restaurant is gevuld met verschil lende mensen. Zo is er een vader en een dochter, een bejaard echt paar, twee koppels bestaande uit scholieren en een heleboel vrien dinnen die samen een ontbijtje eten voor ze naar het werk gaan. „Ik kom hier zeker één keer in de week", vertelt Josien de Smet. „Za terdag kom ik ook weer langs voor een beetje quality time met mijn twee dochters." En het blijkt niet alleen op donderdagochtend druk te zijn: „Er staat hier altijd een rij voor de deur. Dat is lo gisch ook want voor één euro kun je niet sukkelen. Bovendien is het hartstikke gezellig om buitens huis een ontbijtje te eten." Wat krijg je voor een ontbijt van één euro bij de Hema? Een croissant Kuipje met jam Verse kop koffie of thee Broodje met bacon en omelet Het ontbijt duurt tot 10.00 Bij Bakker Bart is het ook aan schuiven in de rij voor het ont bijt. „Sinds we het ontbijt voor 2,50 euro vorig jaar hebben inge voerd loopt het storm", zegt Alain de Smedt die eigenaar is van Bak ker Bart in Middelburg. „Bij ons zie je veel mensen die even snel een ontbijtje komen eten voordat ze gaan werken. Ook merk je goed dat de ontbijter het gezellig vindt om in de stad te eten. Zo maken veel klanten van ons onderling een praatje met el kaar." Een voordeel bij de maal tijd van Bakker Bart is dat je het ontbijt kan meenemen. Het wordt in een handige doos ge stopt zodat je het ontbijt bij haast gewoon meeneemt naar je werk. Voor een bedrag van 2,50 euro krijg je een goed ontbijt. Wat ook goed werkt op de vroege dag is de vers geperste sinaasappelsap. „Bij het televisieprogramma Kas sa is Bakker Bart ook als beste aan bieder van goedkope ontbijtjes uit de bus gekomen. Daar zijn we natuurlijk heel trots op." Wat krijg ik voor een ontbijt van 2,50 euro bij Bakker Bart? Een croissant Een beker verse jus d'orange p Een kop verse koffie of thee Kuipje met jam Broodje met ham of kaas Het ontbijt duurt tot 10.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46