BEHA 10 DAAGSE 10,- Voetpad langs drukke Rampweg bij Renesse bij mtratuin Koudekerke 'Aangifte geboorte moet in woonplaats kunnen' KORTING 4 SCHOUWEN-DUIVELAND 21 IEDERE 2e BEHA Verkeershinder op deel N57 13.00 - 16.00 uur Voorjaar in mozaïek 13.00 - 16.00 uur Schilder je eigen voorjaar 13.00 - 16.00 uur Sfeerlicht in zakje intratuin Man vermist uit Burgh-Haamstede Bouw sportcentrum officieel van start Zangdienst in dorpskerk Woensdag 27 februari Donderdag 28 februari Vrijdag 1 maart Je hoeft niet te reserveren voor deze workshops. Kosten voor deze workshops zijn 2.- Intratuin Koudekerke Galgeweg 5. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl DINSDAG 26 FEBRUARI 2013 door Melita Lanting RENESSE - Er komt een vrijiiggend voetpad langs de Rampweg, tussen Renesse en Scharendijke. Daarmee wordt de weg voor voetgangers een stuk veiliger. Nu ontbreekt de mogelijkheid voor wandelen. Dat levert met na me in het hoogseizoen veel ge vaarlijke situaties op. Overdag lo pen veel gezinnen langs de weg, 's nachts trekt jeugd langs de rou te om na het uitgaan terug te ke ren naar de jeugdcamping in Scha rendijke. Voor de fietsers wordt geen apart pad meer aangelegd. Daarvan was eerst wel sprake, maar omdat er na de opening van de tweede fase van de recreatie- verdeelweg minder verkeer over de Rampweg mag rijden, is een ei gen pad niet meer noodzakelijk volgens B en W. De Rampweg moet na de opening van de recrea- tieverdeelweg vooral een lokale functie krijgen voor verkeer naar de recreatiebedrijven en naar het strand. Verkeer richting Scharen dijke moet straks over de nieuwe weg gaan. De gemeenteraad moet nog wel akkoord gaan met de her inrichting van de weg. BURGH-HAAMSTEDE - Deze week worden de tijdelijke in- en uit- voegstroken op de N57 ten bate van het werk aan de zeewering van de Roggenplaat verwijderd. Om dat werk uit te (kunnen) voe ren wordt één weghelft van de N57 over een lengte van 400 me ter afgesloten. Het verkeer wordt geregeld met behulp van verkeers lichten. De steenbekleding van de dijken in Zeeland wordt versterkt omdat deze niet (meer) aan de wettelijke norm voldoet. De tijde lijke in- en uitvoegstroken langs de weg over de Roggenplaat wer den ook gebruikt voor de vervan ging van het windpark. BURGH-HAAMSTEDE De 49- jarige Stanislaw Ka- rol uit Polen wordt sinds 21 februari vermist. Hij is voor het laatst gezien in Burgh-Haamstede. Zijn be stelbus is teruggevonden in Hoogvliet. Op de dag van zijn vermissing droeg hij een rode jas met witte let ters 'Thermecon', een spij kerbroek en zwarte werk schoenen. ZIERIKZEE Wethouder Ad Verseput en de directies van Wind De sign Build (bouwer) en La- co (beheerder) onthullen donderdagochtend aan de Lange Blokweg in Zierikzee het bouwbord voor het nieu we sportcentrum. Het cen trum kost 12,5 miljoen en be staat uit twee zwemhallen, twee sporthallen, een turn- hal, fitness en horeca. SEROOSKERKE In de Hervormde kerk van Serooskerke wordt zondag om 19.00 uur een zangdienst gehouden. Het Interkerke lijk Kerkkoor Haamstede on der leiding van Lize de Hoog uit Veere verleent me dewerking aan de avond. An- net van der Linde uit Nisse bespeelt het orgel. Voorgan ger in de dienst is de eigen predikant Ds. A de Reuver. door Maurits Sep VLISSINGEN - Als het aan de ge meente Vlisslngen ligt, wordt de wet gewijzigd die ouders ertoe ver plicht de geboorte van hun kind te melden in de plaats van geboorte. Vlissingen wil dat het mogelijk wordt om aangifte te doen in de plaats waar het gezin woont, ook al is het kind ergens anders geboren. De gemeente schrijft dat in een brief aan staatssecretaris Fred Tee- ven van Veiligheid en Justitie. In 2011 zijn al Kamervragen gesteld over de mogelijkheid om in de woonplaats aangifte te kunnen doen. Dat was vanwege de situa tie op bijvoorbeeld Texel, waar mensen ver moeten reizen voor een geboorteaangifte. De 'commis sie van advies betreffende de bur gerlijke staat en de nationaliteit' zou daarover advies uitbrengen. Vlissingen is benieuwd of dat ad vies er al is en hoe het luidt. Door de samenvoeging van de zieken huizen in Vlissingen en Goes wor den meer Walcherse kinderen ge boren in Goes en dat staat ook of ficieel geregistreerd. Volgens B en W van Vlissingen hebben veel burgers daar moeite mee. De Lo kale Partij Vlissingen kaartte de kwestie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43