Cel voor zakkenroller Hulp bij aangifte ZEELAND 19 Discussie over Zoommeer commentaar Eigen kracht NOB ontwikkelt noodplan voor duiklocaties DINSDAG 26 FEBRUARI 2013 MIDDELBURG - Een 44-jarige man uit Brussel is door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot achttien maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. De ontkennen de man werd verdacht van betrok kenheid bij zakkenrollen en pin nen met gestolen pinpassen. In to taal werd ongeveer 5000 euro van bankrekeningen gehaald. De feiten vonden voornamelijk plaats in Zeeuws-Vaanderen. Het enige dat hij had gedaan was dat hij bij twee landgenoten in de au to was gestapt en in Nederland naar supermarkten was gereden om informatie over auto's in te winnen. Terwijl zijn kompanen de winkel binnenstapten wachtte hij in de auto. Dat hij op diverse camera beelden in de supermarkten was te zien kwam onder meer omdat hij - zo beweerde hij tenminste - vond dat het allemaal wel erg lang duurde eer ze terug kwamen en hij dus een kijkje ging nemen waar ze uithingen. MIDDELBURG - Het Provinciaal Overlegorgaan Samenwerkende Ouderenorganisaties (POSO) zoekt vrijwilligers die ouderen willen helpen met het invullen van de belastingaangifte en even tueel het aanvragen van zorg- en huurtoeslagen. De vrijwillige invullers moeten wel lid zijn (of worden) van de ANBO, KBO of PCOB. Het pro ject invulservice belastingaangifte is namelijk een service dóór leden vóór leden. De vrijwilligers krijgen allereerst een startersopleiding en worden jaarlijks bijgeschoold. Onkosten worden vergoed. Mensen die kennis en ervaring hebben met het invullen van be lastingaangiften en tijd hebben om - vooral in het voorjaar - op pad te gaan, kunnen zich melden bij ANBO Middelburg aan de He rengracht 50 (telefoon 0118- 626098, alleen op dinsdag- en vrij dagmorgen, of per e-mail info@anbozeeland.nl). ETTEN-LEUR - In het Trivium Spa Hotel in Etten-Leur wordt zater dag 2 maart gesproken over de zoet- en zoutwaterproblematiek van het Volkerak-Zoommeer. Moet dit wel of niet verzilt wor den? De gezamenlijke regio's van de WD regio Brabant en De Baro nie hebben daarvoor Helma Lod ders (Tweede Kamerlid en woord voerster Landbouw) en Huub Hieltjes (bestuurslid Waterschap Brabantse Delta) uitgenodigd. Zeeuws-Vlaanderen gaat uit van eigen kracht. Dat blijkt uit de meeste reacties op het missertje van scheidend commissaris van de koningin Karla Peijs. Peijs verklaarde dat de tol voor de tunnel nuttig is voor de Zeeuws-Vlaamse mid denstand, want daardoor gaan de Zeeuws-Vlamingen tenmin ste niet boven de Westerschel- de winkelen. Ongetwijfeld goed bedoeld maar helemaal fout, want dat kan nooit een ar gument voor tol zijn. Interessanter dan het misstapje van Peijs en de poging van de Partij voor Zeeland om er poli tiek een slaatje uit te slaan, is de zelfbewuste houding van Zeeuws-Vlaanderen. Natuur lijk, die tol is niet leuk. Maar men zit er niet aan de rest van Zeeland gebakken. België is voor veel zaken een goed alter natief. Of een meevallertje in de exploitatie van de tunnel nu tot een lagere tol leidt of niet, Zeeuws-Vlaanderen redt zich prima. Niks Calimerocomplex. MIDDELBURG - De Veiligheidscom- missie van duikbond NOB heeft voor iedere Zeeuwse duikplaats een noodplan opgesteld. Daarin staat het locatienummer dat bij problemen moet worden doorgegeven aan de hulpdien sten, maar ook het telefoonnum mer van de dichtstbijzijnde zie kenhuizen en huisartsenpost. Het noodplan voorziet ook in een uit gebreide checklijst op basis waar van duikers kunnen nagaan of ze niets aan het toeval overlaten. De noodplannen zijn te vinden op de internetsite dutchdiversdelta.nl die de NOB met de VW Zeeland heeft ontwikkeld, door op de be treffende duiklocatie te klikken. De gebundelde informatie is een voudig uit te printen en zo mee te nemen. NOB-bestuurder Des- mond van Santen verwacht dat met de dienst de onnnodige inzet van hulpdiensten kan voorko men. Wat vindt Jan-Nick Hollebek (Axel): Ik ga niet vaak naar Vlissingen, Goes of Middelburg. Als ik de Westerschel- detunnel gebruik, dan rij ik er doorheen. Als de tol wordt afgeschaft, dan komen de Walchenaren wel sneller naar Zeeuws-Vlaanderen toe. Ik ga niet vaker naar Walcheren als die tunnel tol vrij is. Ik vind hier in de buurt alle dingen die ik nodig heb en al vind ik ze niet dan zoek ik verder op internet of rij naar Amsterdam of Alphen aan den Rijn. Mijn vriendin woont bij Alphen aan den Rijn in de buurt. Dan rij ik over België. Oh ja, het zou mooi zijn als die A4 eindelijk eens helemaal een snelweg zou zijn. Calimero, poeh, daar heb ik niets mee. Ik voel me niet meer of minder dan wie dan ook. Ik ben naar school geweest in België. Daar noemden ze me kaaskop. Daar wen je aan. In België denken ze dat ik een Hollander ben, in Holland denken ze dat ik een Belg ben. Wat maakt dat uit? Ik ben Jan-Nick een Zeeuws-Vlaming. Daar ben ik wel trots op. foto's Camile Schelstraete Willy de Cock (Hulst) Nooit. Ik ga nooit door de Westerscheldetunnel. Ik heb daar niets te zoe ken. Ik ga naar Antwerpen en Sint Niklaas om plezier te maken, terrasje te pikken en om wat cultuur te snuiven. De tol is wel een belemmering. Misschien als de tunnel gratis zou zijn dat ik toch vaker naar Walcheren of zo zou gaan. Het is een behoorlijk bedrag. Zeeuws-Vlaanderen wordt gewoon achtergesteld, maar daar kan mevrouw Peijs niets aan doen. Dat komt door Den Haag. Ik voel me geen Calimero maar er wordt niet goed naar ons geluisterd. Als ik staatssecretaris zou zijn dan zou ik heel erg hard strijden tegen de leegloop in Zeeuws-Vlaanderen. Er woonden vijftien jaar geleden nog meer dan 100.000 mensen in Zeeuws-Vlaanderen, nu nog maar 85.000 in woners. Als Den Haag nu eens mee zou helpen om het onderwijs in Gent en Brugge beter te maken, dan zou Zeeuws-Vlaanderen interessanter wor den om te gaan wonen voor veel gezinnen. Tanja van Acker-van Waes (Absdale): Een keer per twee maanden gebruik ik de Westerscheldetunnel, maar dan ga ik niet naar de andere kant van Zeeland. Dan rij ik er doorheen op weg naar familie in Rotterdam. In de zomer ga ik weieens door de tunnel om mijn ouders op te zoeken. Die liggen dan in een bootje op het Veerse Meer of iets verderop op de Grevelingen. Ik vind de tol wel erg duur. Vroeger hadden Zeeuws-Vlamingen een abon nement en konden ze voor een gulden geloof ik met de boot mee. Jam mer dat dat goedkope abonnement is afgeschaft met de komst van de Westerscheldetunnel. Ik ben niet gericht op Walcheren en de Bevelanden. Ik ga naar Antwerpen, Gent, Brugge, Sint Niklaas of Luxemburg als ik uitga of ga winkelen. Ik ken Calimero, 'ik ben groot en jij bent klein', maar Calimero zit in jezelf. Die zit niet in mij, al wordt Zeeuws-Vlaanderen weieens vergeten. Dat is voor iedereen jammer. Lidwien Mouthaan (Hulst): Nee hoor, ik ga niet vaak naar Walcheren, de Bevelanden of Schou- wen-Duiveland. Alleen voor familiebezoek. Ik ga heel af en toe naar Goes om te winkelen. Ik denk dat ik alles bij el kaar ongeveer 1 a, 2 keer per maand door de tunnel ga. Mijn eerste keuze om te gaan winkelen is Antwerpen, Sint Niklaas en dan Breda. Voor mij is de tolheffing geen belemmering. Ik heb zo'n T-tag, dus dan valt de prijs wel mee. Nee, ik vind het niet erg dat ik moet betalen. Je moet wel betalen om je eigen land binnen te komen, maar daar hebben we wel een mooie tunnel voor. Ik vind Hulst een gezellige stad, de sfeer is goed en de omgeving hier is mooi. Ik voel me absoluut niet minderwaardig aan Zeeuwen boven de Wester- schelde. Dan heb ik dus geen Calimerogevoel. Ik ben een Zeeuwse en daar ben ik trots op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41