25r Onduidelijkheid over monumentale Sint Baafs in Aardenburg PvdA Walcheren geeft les in lokale politiek 12:03 Nu 8 maanden korting op je abonnement KPN ToestelLease kpn 22 WALCHEREN CRISIS Tafeltennisclub houdt grote rommelmarkt Kapsalon Puur gaat zes keer per jaar open op zaterdagavond. Altijd gratis bellen naar alle mobiele KPN-nummers kpn winkel kpn.com 0800 0115 /mnd* SAMSUNG A 112:03 WO. 29 Aug door Martijn de Koning AARDENBURG - De mogelijke ver koop van de monumentale Sint Baafs in Aardenburg door de Rijks gebouwendienst is zorgelijk. Dat vinden betrokken instanties. Minister Blok (Rijksdiensten) liet in december weten dat Rijksmo numenten die voor het rijk geen directe functie meer hebben, wor den afgestoten. Het gaat om ge bouwen die het rijk alleen in be zit heeft vanwege de cultuurhisto rische waarde. In het hele land gaat het om 34 bouwwerken. De Sint Baafs, waarvan het oudste deel meer dan duizend jaar oud is, is er één van. In het godshuis worden regelma tig evenementen georganiseerd, waaronder de jaarlijkse Matthaus passion. Het beheer van de kerk is in handen van kerkrentmeesters van de Protestantse Kerk in Aar denburg. De kerk heeft een klein deel van het gebouw, de preek- kerk, zelf in bezit. „We maken ons zorgen", geven de Protestant se Kerk, de Stichting Cultureel Aardenburg en de gemeente Sluis eensgezind aan. Volgens griffier Dick de Pooter van de Protestantse Kerk door kruisen de plannen van het rijk mogelijk andere ideeën over de toekomst van de kerk. „Omdat het onderhoud aan ons deel van het gebouw steeds duurder wordt, spelen we met de gedachte ons deel onder te brengen in een stichting. Daar zouden bijvoor beeld Stichting Cultureel Aarden burg en het Bach Comité ook een plek in kunnen krijgen. Nu veran dert de situatie natuurlijk." De Pooter sluit niet uit dat een stich ting de hele kerk overneemt. „Maar dan moet het rijk eerst over de brug komen met geld voor achterstallig onderhoud en met een bedrag voor een deel van het toekomstig onderhoud. An ders is de exploitatie simpelweg niet te doen." Jan Pleijte (Stichting Cultureel Aardenburg) beaamt dat. „Voor een kleine reparatie ben je zo een ton kwijt." Het rijk gaat de kerk nu eerst aan bieden bij de gemeente Sluis en vervolgens bij particulieren. Vol gens een gemeentewoordvoerster ligt het niet voor de hand dat Sluis de kerk koopt. „Maar we slui ten niets uit. We wachten af of er een aanbod komt en zo ja, op wel ke manier." MIDDELBURG - Tafeltennisclub TTC Middelburg houdt zaterdag 2 maart een grote overdekte rom melmarkt. Die vindt plaats van 9.00 tot 14.00 uur in de Zandkuil aan de Aanloop 4 (voorheen Breeweg 94f) in Middelburg bij de ingang van sportpark De Sprong. Spullen voor de markt kunnen vandaag en morgen (woensdag) tussen 18.30 en 21.30 uur worden afgeven in de Zand kuil. Dat kan ook nog op vrijdag middag vanaf 12.00 uur. VLISSINGEN - In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 2014 geeft de PvdA op Wal cheren een cursus lokale politiek. Prominenten uit de partij doen mee door lessen te verzorgen. Onder hen zijn gedeputeerde Ben de Reu, de Vlissingse raadsleden Jan Koopman en Rens Reijnierse, de Middelburgse wethouder Sas- kia Szarafinski, oud-wethouder Peter Brakman en één van de oudgedienden van de partij Jo Korstanje. De cursisten krijgen les over rijk, provincie en gemeen te en krijgen een inkijkje in de po litiek in Middelburg, Veere en Vlissingen. De eerste cursusavond is op maan dag 4 maart. De volgende zijn op 18 maart, 8 april, 22 april en 13 mei. Elke cursusavond duurt twee uur. Deelname kost dertig euro, studenten van de HZ Uni versity College Roosevelt en roe Scalda betalen twintig euro. Aan melden kan via 06-21873372 of pvdawalcheren@zeelandnet.nl Nieuw! Samsung Galaxy Sill 4G 250 min/sms 250 MB KPN ToestelLease KPN ToestelLease Geknipt om door Henk Postma Samsung Galaxy Note II 250 min/sms 250 MB MIDDELBURG - Op zaterdagavond naar de kapsalon om voor het stappen gauw nog even je haar te laten doen. Dat kan dit jaar in Middelburg. Om de twee maan den kan je daar op zaterdag tot na het middernachtelijk uur terecht in kapsalon Puur Desiree, afgelo pen zaterdag voor het eerst. En om je alvast in uitgaansstemming te brengen, draait een dj dan aan stekelijke techno, word je getrak teerd op hapjes of een drankje en ga je de deur uit met een gratis toegangskaartje voor 't naburig nachtcafé. „Want ja, 't is crisis, en je moet wat", glundert Desiree Kole, die de kapsalon al een aantal jaren runt, eerst in haar eentje, en sinds •kort met Mellanie van de Gruiter als mede-vennoot. De kapsters hebben nog niet echt over klandi zie te klagen. „Maar je kunt wel voelen dat mensen zuiniger zijn." En dat betekent dan al gauw dat ook een bezoekje aan de kapsalon zo nu en dan van het boodschap penlijstje wordt geschrapt. Volop concurrentie ook in Middel burg. „Middelburg telt heel wat kapsalons. En we zitten hier in de Beddewijkstraat toch wat uit de loop. Niet dat de klandizie weg blijft, maar je moet er wel aan trekken", lacht Desiree, terwijl dj Krautwurst alias Renegade er luidruchtig een groove tegenaan gooit, vergezeld van nerveus mee- flitsend discolicht. „Maar ook zon der de crisis", vervolgt ze, „had den we dit gedaan, 't Blijft werk, maar we beleven er veel plezier aan." Inmiddels zitten de eerste klan ten in de stoel. Senne Koch is er één van. Ze laat zich wat bijknip pen en laat meteen extra blonde highlights in haar toch al blonde lokken zetten. Senne heeft haar uitgaanskleding al aan. „Goed ini tiatief. Laat je je haren doen, kan je meteen de stad in. Want je wilt er natuurlijk wel leuk uitzien. Ge zellig ook, met die muziek." Zo'n veertien klanten meldden zich op deze eerste zaterdagavond voor een veelal uitgebreide knip beurt, ook jongelui die nog niet eerder binnen waren. „Perfect, aanloop genoeg om er mee door te gaan." Met het initiatief mikt kapsalon Puur Desiree vooral op het jonge re uitgaanspubliek, zoals de bezoe kers van het naastgelegen poppo dium De Spot en natuurlijk ook De wereldwinkel in Vlissingen viert deze week het 25-jarig jubileum. foto Ruben Oreel doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22