'Denk dat iedereen zich Spaanse liefdesliederen I BEHA 10 DAAGSE 10,- KORTING 20 WALCHEREN STRANDPAVILJOEN Nieuw paviljoen op Domburgse strand bij watertoren in omvang en hoogte beperkt. i IEDERE 2e BEHA Kunsteducatie houdt wedstrijd voor fotografen tilroeoptiek EP VI tilroeopticien Paviljoen in de sfeer van Franse Rivièra door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Hij ziet het al hele maal voor zich: lekker eten en loungen in de sfeer van de Franse Rivièra. De plannen van Ron Bouwman voor een nieuw strand paviljoen zijn vergevorderd. Het nieuwe bouwwerk moet de oude strandtent De Watertoren vervan gen. Die gaat tegen de vlakte. Geen hoog bouwsel met torens, maar een 'echt strandpaviljoen a la Rivièra Maison', aldus de plannen maker. Met vergrijsd hout, witte kozijnen en witte dakranden. De Domburgse ondernemer Bouw man heeft lering getrokken uit de weerstand die de plannen van zijn voorganger Peter Bommel jé oprie pen. Hotelier Bommeljé had een ambitieus plan voor een groots pa viljoen, maar dat sneuvelde op het massale protest van Domburgers. Hun bezwaren liepen uiteen van 'te kolossaal' en 'aantasting van de rust' tot 'lichtvervuiling'. Hij heeft zich inmiddels teruggetrokken en de oude strandtent vorig jaar ver kocht aan Bouwman. Bommeljé: „Ik kon een prima deal sluiten, dus dat heb ik gedaan. Ik ben wel teleurgesteld dat het niet gelukt is. Natuurlijk. Ik wilde er iets bijzon ders neerzetten. Maar ik heb ge noeg te doen, dus het is geen Artist's impression van het strandpaviljoen, illustratie Bomont ramp." Bouwman gaat een andere kant op dan zijn voorganger, overi gens zonder een oordeel te vellen over diens plannen. „Wat hij wil de, lukte niet. Ik heb alle oude plannen van tafel geveegd en ben compleet opnieuw begonnen. Ik ben met alle partijen rond de tafel gaan zitten: Stichting Nehalennia, omwonenden, de exploitanten van de strandhokjes en de gemeen te." Nadat een aantal zaken waren uitgesproken en afgesproken, nam Bouwman een nieuwe architect in de arm en kwamen de eerste teke ningen. „Er is onlangs nog wat aan gepast, ik denk dat er nu iets ligt waarmee we verder kunnen. We hebben goed overleg gehad vooraf. Natuurlijk kan ik het niet iedereen 100 procent naar de zin maken. Dat heb ik duidelijk gezegd. Maar ik heb nu wel het gevoel dat alle neuzen dezelfde kant op wijzen." „Het wordt minder groot en hoog dan in het vorige plan. Daarin za ten aan de voorkant van het terras torens. Dat wekte, als je vanaf de vloedlijn keek, al de indruk van iets hoogs. Ik heb de voorkant en de dakranden bewust laag gehou den. De hoogte zit aan de achter kant, dat valt niet zo op tegen de duinenrand." Het paviljoen komt een meter of tien verder dan het oude, aan de andere kant van de duinovergang. Bouwman: „Dat is ook de plek die in het bestemmingsplan staat aan gegeven. Wij hebben onze aan vraag bij de gemeente liggen. Ik ben in onderhandeling met het Badhotel, over de exploitatie. We streven ernaar nog dit seizoen te openen. Wij staan in ieder geval in de startblokken om te begin nen." Het oude strandpaviljoen De Watertoren wordt afgebroken als het nieuwe door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De aanvraag voor de bouw van het nieuwe strandpavil joen van Ron Bouwman op het Domburgse strand ligt bij de ge meente Veere. Het nieuwe pavil joen komt op een meter of tien af stand van de huidige strandtent De Watertoren. Die wordt afge broken, het nieuwe bouwwerk verrijst aan de Oostkapelse kant van de strandovergang. De gemeente Veere wacht nu op haar beurt op toestemming van het Waterschap. Naar verwach ting is die deze week binnen. Ver volgens zal Veere de vergunning verlenen, die voldoet aan de eisen die in het bestemmingsplan voor dat gebied vastgesteld zijn. Die voorlopige vergunning ligt, nadat die openbaar is gemaakt, zes we ken ter inzage voor inwoners van de gemeente. Een ieder die zijn bedenkingen heeft tegen de bouwplannen kan bezwaar daarte gen indienen. Deze zogenoemde MIDDELBURG - In de Doopsgezinde kerk in de Lange Noordstraat in Middelburg is vrijdag 1 maart het Incanto Concert. Dit concert met Spaanse liefdesliederen wordt ver zorgd door ensemble Müsica Tem- prana. Het begint om 20.00 uur. Kaarten te koop bij de kassa. www.incantoconcerten.nl EF; VLISSINGEN - Kunsteducatie Wal cheren (KEW) houdt een wed strijd voor amateurfotografen. Thema is 'De kunst van zien, doen en beleven'. Amateurfotogra fen moeten een serie van vier, vijf of zes foto's maken die passen bij het thema. De foto's in de serie moeten samenhangend zijn. De uiterste inzenddatum is 5 april. Fotografiedocent Mischa de Muynck van KEW kiest de drie winnende series uit. Die worden van 20 april tot en met 25 juni ten toongesteld in het Theo van Does burgcentrum in Vlissingen. www.kunsteducatiewalcheren.nl walstraat8i vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20