OM eist zes jaar cel tegen dealer 18 ZEELAND Vertrouwen GEEN CALIMEROGEVOEL Ismael Oudeman: Wij doen ons ding hier en zijn er gelukkig mee. Dat moeten ze aan de overkant ook doen. brieven DINSDAG ADRZ Boulevard Tol 44 Geefons Vlaanderen maar." Zeeuws-Vlaming pat naar België Marleen Blommaert Gegiechel in de keu ken. Tweede tranche van de voorjaarsva kantie deze week, Pu ber twee met logee. Alhoewel de term voorjaar voor februari dit jaar toch wat hoog gegrepen is. Afgelopen weekend werden we nog getrakteerd op snijden de noordoostenwinden en sneeuw. Toch zit het voorjaar al in de lucht Je merkt het aan de vogels. De knoppen van de fruitbomen zien er mooi uit. Nu nog hopen dat het vruchtbe ginsel niet net als vorig jaar wordt getrakteerd op hagel en vorst na een paar zachte weken. Het fruit uit eigen tuin werd vo rig jaar ernstig gemist. Ik groei naar het voorjaar toe. Ik loop altijd te zeuren over de winter en de kou maar mis schien is de afwisseling van de seizoenen wel de belangrijkste reden om uit te kijken naar len te en zomer. Het gelukzalige moment dat je eindelijk weer verlost bent van sjaals, mutsen, handschoenen en lippenbal sem. De eerste keer naar buiten zonder jas. Geen gesjouw meer met hout voor de kachel en vooral meer en langer licht. Misschien is dat wel het pro bleem met het consumenten vertrouwen. We beleven nu drie economische winters ach tereen en het wil maar geen lente worden. We zien geen be gin van ontwikkeling of groei. Behalve als het gaat om fraude met paarden of leghennen en eieren. Dan zijn we er, ironisch genoeg als de kippen bij. De stemming wordt grimmiger en we zoeken Barbertjes, de EU, Berlusconi, Van Keulen, moslims, als het maar een naam heeft. Met groeiende ang sten gaan we wijzen naar groe pen. We hangen schichtig spie dend boven onze potten van overvloed. Misschien moeten we op zoek naar nieuwe vruchtbeginsels. Naar geluiden die nauwelijks hoorbaar een andere toon aan slaan, een nieuwe weg wijzen. Op zoek naar mensen, groepen en initiatieven die de lente dui delijk voor zich zien en alleen nog wat aandacht en warmte nodig hebben. Uit de keuken komt geschaterlach. Op zoek naar vertrouwen, al was het niet voor ons dan toch min stens voor hen, denk ik. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl In 2017 is de marinierskazerne in Vlissingen operationeel. De komst van de mariniers betekent voor Walcheren dat ongeveer 2000 manschappen in Vlissingen zullen gaan werken. Stel dat 1000 zich met gezin in de omgeving willen vestigen, dan betekent dit 4000 nieuwe inwoners in weste lijk Zeeland. Een belangrijke toe name van zorgcliënten voor het ADRZ. Omdat in ongeveer 2020 het zie kenhuis Goes is afgeschreven en verouderd, lijkt het verstandig bij de nieuwbouwplannen op de Mortiere rekening te houden met deze toename. Mogelijk is een vol waardig ziekenhuis in de Mortie re een beter plan dan de nu voor genomen pleisterplaats. Redelijk centraal en bij het zwaartepunt van de bevolking. De onrust en ongerustheid over de opheffing van Vlissingen zul len ophouden en Zeeland heeft in eens een bijdetijds modern zie kenhuis. P. L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Weer een visie op de Boulevard van Vlissingen. In de 'Boulevard Visie Vlissingen' krijgt de achter kant van de Boulevard een promi nente rol. Deze moet een beter aanzien krijgen. De gemeente streeft al jaren naar betere verbin dingen vanuit de stad naar de Boulevard. Men spreekt over beeldbepalende plekken die de stad mooier moeten maken. Het is alleen jammer dat de plekken niet al ingevuld zijn. De meest in het oog springende verbindende plek is de Spuikom en deze wordt juist weer onderbe licht. Men zegt, 'de Spuikom ver der te ontwikkelen als stadspark en vrijetijdscentrum (nieuwe voorzieningen als aanvulling op de bioscoop)'. Concreter wordt dit niet gemaakt. Visie? Denk Wal- chers en ontwikkel hier het A-theater voor Walcheren. Hier binnen kan men architectonisch een mooie verbinding maken, met een beeldbepalend aanzien vanuit de stad en een anatomi sche aansluiting op de Spuikom met het stadspark en de Boule vard. Parkeren? Geen probleem. G. R. Walraad Vliedberg 30, Vlissingen Liefste Karla, Ik vind je een schat van een meid, maar aan het eind van je Zeeuwse carrière vermeld je nog even dat de tolheffing van de Westerschel- detunnel goed is voor de Zeeuws-Vlamingen. Persoonlijk denk ik niet dat je daar onder de grote rivier veel vrienden mee maakt. Zullen we als proef de Vlaketun- nel in de A58 eens een jaartje van een T-Tag voorzien Eens kijken wat de rest van Zee land daarvan vindt. Ronny Baute Diamantsingel 30, Terneuzen door Edith Ramakers HULST - Nee, commissaris van de koningin Karla Peijs zit er hele maal naast met de opmerking dat Zeeuws-Vlamingen beschermd worden door de tolheffing voor de Westerscheldetunnel. Zeeuws-Vlamingen zouden an ders heel vaak gaan winkelen op Walcheren en de Bevelanden. Met nare gevolgen voor de Zeeuws-Vlaamse middenstand. „Niks van waar hoor", zegt een aantal bezoekers en ondernemers van het Hulster winkelcentrum Stationsplein. „Wij gaan naar Bel gië en België komt hier", reageert Ismael Oudeman, ondernemer uit Hulst. „Over de grens zijn ge woon leuke winkels en het is dichtbij." Geef ons Vlaanderen maar. „Dan wordt het hier nog beter wonen, leven en werken. Voor veel bood schappen kan ik gewoon terecht in Hulst en net als iedereen hier gaan we voor speciaalzaken heel gemakkelijk naar Vlaanderen." Door Zeeuws-Vlaanderen en Vlaanderen samen te voegen zal de regio nog bourgondischer wor den, verwacht hij. „Een welvaren de regio waar Zeeland van mee kan profiteren", zegt de onderne mer, die met verve vertelt over mooi Zeeuws-Vlaanderen. En hebben de Vlamingen ook wel iets speciaals met de Zeeuws-Vla mingen? „Die willen ons er zeker bij hebben. Ik vroeg laatst aan twee oudjes die hier regelmatig in het winkelcentrum boodschap- Ismael Oudeman, uit Hulst. MIDDELBURG - Er lagen stapels met belastende verklaringen, de feiten spraken voor zich en een 29-jarige verdachte uit Bergen op Zoom die van niets zei te weten en zich hul de in stilzwijgen. Zelfs toen offi cier van justitie T. Huiskamp voor de rechtbank in Middelburg zes jaar cel tegen hem eiste voor drie jaar dealen in cocaïne, het bezit van in totaal 600 gram cocaïne en witwassen, vertrok hij geen spier. „Hoeveel mensen moeten er nu nog méér zeggen voor u iets be- pen komen doen, waar ze eigen lijk vandaan kwamen. Van Brug- genhout in België. Dat is ruim 50 kilometer hier vandaan. Belgen volop hier. Laatst kwam ik een oud-studiegenoot uit Leuven te gen. Die komt naar Hulst om te shoppen. Ja, de liefde is weder zijds", zegt Oudeman. En in West-Zeeuws-Vlaanderen den ken ze er hetzelfde over. „Heb je in Sluis die parkeerterreinen wei eens bekeken in het weekeinde? kent?", vroeg Huiskamp zich af. De Bergenaar kwam in beeld na een tip dat ene 'Mo' in verschillen de dorpen in Zeeland dealde. Wie Mo was werd snel bekend, de au to van Mo werd voorzien van een peilbaken. Alles wat hij deed werd in de gaten gehouden. De politie ontdekte dat Mo in Roosendaal de woning van een vroegere achterbuurvrouw ge bruikte om er zijn cocaïne te ver snijden en zijn handel te drijven. De 45-jarige vrouw des huizes Daar staat het propvol met Bel gische auto's." De eerste drie per sonen die we deze maandag ochtend in het Hulster winkelcen trum aanspreken zijn Vlamingen. Ze komen uit de omgeving van Sint-Niklaas. Ismaels idee staat niet op zich. Karla Peijs, live op Radio 1, zegt la ter in een vraaggesprek dat zij Vlaanderen graag bij Zeeland ge voegd ziet worden. Zij zei dat naar aanleiding van een vraag over de wens van minister Plas- terk om tot enkele grote regio's te komen. Ze adviseert Plasterk wel iswaar wel om maar heel lang te wachten met de 'opschalingsope- raties' in Zeeland. „Maar als het dan gebeurt, durf dan ook naar Vlaanderen te kijken.." wist van de handel van de Berge naar, maar deed er niets aan. Dat de Bergenaar haar had verteld dat wat hij deed haar geen proble men zou bezorgen geloofde ze blindelings. Tegen haar eiste de of ficier twee jaar cel, waarvan acht maanden voorwaardelijk. Vier mannen uit Reimerswaal, die de cocaïne bij gebruikers afleverden hoorden taakstraffen van vijftig tot honderd uur en voorwaardelij ke celstraffen van een week tegen zich eisen. Uitspraak 11 maart. Wat vindt Jan Rubbens (Hulst): „Ik gebruik de tunnel ongeveer twee keer per maand om naar Vlissingen, Goes of Middelburg te gaan. Ik doe veel vrijwilligerswerk, zit in een gids- team van onder andere Het Zeeuwse Landschap. En ik ga af en toe naar fa milie in Ellewoutsdijk. Ik kom oorspronkelijk uit Brabant, Oudenbosch, en pak, als ik naar familie ga, dan ook vaak de Liefkenshoektunnel." „Als mijn vrouw gaat winkelen, gaat ze vaak met haar zus shoppen in Bre da. Heel sporadisch gaat ze naar Goes en in Sint Niklaas heb je ook mooie zaken. Daar en in Hulst kun je bijvoorbeeld leuke babykleertjes kopen." „Voor mij is de tol geen belemmering. Maar ik denk dat 10 euro voor veel mensen een een behoorlijk bedrag is. Er zijn soms van die tolvrije dagen. Familie van mij uit Ellewoutsdijk kiest die dagen uit om dan een rondje Zeeuws-Vlaanderen te doen en ze komen bij mij op bezoek." „Zeeuws-Vlamingen worden achtergesteld, maar ze doen er zelf te weinig aan om dat beeld recht te zetten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 18