Slecht weekeinde poloërs SPORT 13 Van Goethem pakt titel ZVB in driebanden Novitas komt maar nipt tekort tegen Brugge Zaalvoetbaltitel voor De Boemel Jan van de Wege beste bandstoter Polka Print naar royale overwinning MAANDAG 25 FEBRUARI 2013 Stephanie Herman van De Sterre (wit shirt) wordt gepasseerd door Corien Dekker van YVC. foto Mark Neelemans Sic Pugno-Voorwaarts 3-1 (26-24,25-21,25-22,10-25): Vooraf had niemand op een setje gere kend, achteraf leefde het besef door Ko Mechielsen TERNEUZEN Het was een slecht weekeinde voor de Zeeuws Vlaam se waterpoloploegen. Een weinig geïnspireerd De Schelde verloor met 6-7 van De Warande 3. De Ter- neuzenaren zakken daardoor naar de zesde plaats van de ranglijst. Uit veertien wedstrijdden behaalde de ploeg 24 punten. DZK gaat aan de leiding met 37 punten uit dertien duels. De Bruinvis ging in de Zeeuwse derby tegen DZK 3 met 5-8 onderuit. De Schelde-De Warande 3 6-7: Vanaf het begin toonde De Schel de weinig tot geen initiatief. Na een o-2-voorsprong voor De Wa rande 3 deed Cees van Houwelin- gen iets terug voor de thuisploeg. In de tweede periode scoorde Niek Kampman de gelijkmaker. Daarna was het weer de beurt aan J dat met minstens twee punten naar huis had moeten gekeerd. Voorwaarts kon een 10-20 voor sprong in de eerste set niet vast- de bezoekers uit Oosterhout. Zij speelden niet eens echt goed, maar wel slimmer. Bovendien bracht De Schelde geen enkel tem po in het water. Via 2-4 werd 3-4 door Bas Manha- ve. Daarna bracht De Warande 3 de marge weer op twee treffers. Speler/coach Bas Wesdorp scoor de uit een manmeersituatie de aansluitingstreffer, waarna Niek Kampman in de laatste periode de 5-5 voor zijn rekening nam. Het bleef stuivertje wisselen. Na de 5-6 maakte Mertijn Looff weer gelijk. In de slotfase ging De Wa rande 3 er alsnog met de zege van door. De Bruinvis-DZK 3 5-8: In een ge lijk opgaande wedstrijd zorgde een doorstuiterende bal voor een voorsprong voor De Bruinvis. DZK stelde orde op zaken en nam een 1-2-voorsprorig. Na de 1-3 in de tweede periode houden. Trainer Richard van Acker keek ondanks die teleur stelling met veel vertrouwen vooruit naar de cruciale ontmoe- leek het duel gespeeld. De Bruin vis bleef goed tegenstand bieden en kwam knap terug naar 2-3 hal verwege. Toen het in de derde pe riode 3-3 werd, leek alles weer open te liggen. Het duel werd grimmiger. DZK 3 scoorde de 3-4, waarna er aan beide kanten enke le spelers uit het bad werden ge stuurd. De Bruinvis ging echter slordig met de kansen om, waar na DZK 3 in de derde periode uit liep naar 3-5. De thuisploeg gaf niet op en vocht zich terug naar 4-5. De geroutineerde Vlissingers speelden echter iets slimmer dan De Bruinvis, dat gefrustreerd moest toezien dat DZK 3 twee keer een manmeersituatie benut te en de wedstrijd naar zich toe trok. Via 4-7 werd het 5-8. Scores De Bruinvis: Ad Jan Hoste, Edwin Hoste, Angelo de Meijer, Dan ny Soetens en Maarten Hemelaar allen 1. ting met het op de elfde plaats ge klasseerde Ardito. „Die pakken we met 4-0. Daar zet ik een bak bier op." HOEK - Na vier dagen hard werken ging het algemeen kampioen schap driebanden van de Zeeuws- Vlaamse biljartbond naar Eddie van Goethem van DOA. Hij haal de het van Aart Vasseur van Hof van Eede. Na de poulewedstrijden werden de kruisfinales gespeeld. Dat werd op de ene tafel Eddie van Goethem (35 te maken carambo les) tegen Luc Yzewijn (25) en op de andere Frank de Rijk van CBC (27) tegen Aart Vasseur (20). Van Goethem won eenvoudig met 35-11 in 47 beurten. De Rijk en Vasseur eindigden gelijk. Na twee barrages won Vasseur. In de finale overheerste het verdedigende spel. Van Goethem bleek de beste en versloeg Vasseur met 35-18 in 52 beurten. Het was een nieuwe opzet van de titelstrijd die alom als geslaagd werd beschouwd. HULST - De handbalsters van Novi tas liepen zondag in de regionale Belgische competitie tegen een nipte nederlaag op. De uitwed strijd tegen Brugge eindigde in 11-10. Het duel was spannend tot in de laatste minuut. De Brugse ploeg profiteerde vlak voor tijd van een overtalsituatie en scoorde daarin de winnende treffer. Novi tas had kort daarvoor gelijk ge maakt. Coach Erwin Bel was zeer te spreken over de verrichtingen van het Hulster team. „We heb ben veel getraind op de hoeken. Dat heeft tegen Brugge zijn vruch ten afgeworpen, want nu scoor den ook de hoekspeelsters." Er zat volgens Bel een overwin ning in. Een aderlating betekende het gemis van routinier Patty van Kerckhoven. De trainer hoopt met Novitas in het volgende duel tegen Evergem de eerste zege te- boeken. Scores Novitas: Patricia Bel 5, Janne- ke de Cooker 2, Nicole Baert 1, Anne de Cooker 1 .Petra Schelfaut 1 TERNEUZEN Met nog vier speeldagen op het programma verzekerde Café De Boemel zich in de tweede klasse van het zaal voetbalrayon Zeeuws-Vlaan deren van de titel. De num mer één versloeg Van Kout eren met 14-6 en bleef daar mee ook de achttiende wed strijd van dit seizoen zonder verliespunt. De voorsprong op Autorijschool Jos Morcus bedraagt vijftien punten. GROEDE Na een adembenemende fi nale is Jan van de Wege van ABC kampioen bandstoten derde klasse in poule zuid geworden. Theo Freyzer van De Troubadour werd twee de en Hans van de Plasse van LBV derde. Drie spelers eindigden op tien punten. Van de Wege had het beste moyenne (2,04), terwijl Freyzer teken de voor 1,93 en Van de Plasse voor 1,70. Bressiaander Van de Wege bracht eveneens de hoogste serie (21) op zijn naam. ZUNDERT De driebanders van Polka Print ondervonden in poule twee van de tweede divisie weinig weerstand van het verzwakte Lynn Somers. Het werd 1-7 voor de Zeeuws-Vlamingen. Voor de pauze zorgde Meer- ten Dallinga en Jean Paul de Kraker, met respectievelijk winst en remise, al voor een 1-3-voorsprong. Dirk Vlerick en Louis Dallinga voerden stand op naar de eindscore van 1-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81